Λαγός Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Καλημερα και από εδω!
Εγω μπορεί να αργήσω να ξαναπάω κυνήγι,αλλά εχω αφήσει καλο τουφέκι στο ποδάρι μου.sarcastic.!!
Κυνήγι της προηγούμενης βδομάδας από τον αδελφό μου και τον μπαρη μας! Κάτι κάνει το blaser και στα λαγουδάκια! Η χρόνια η φετινή στα Χανιά,εχει να υπάρξει πολλά χρόνια! Πολυ αισιόδοξο αυτό και οφείλεται και στην δουλειά που κάνει η ομοσπονδιακή θηροφυλακή εδω!
H7q2YMv.jpg
qo76DTv.jpg
Μπράβο και σε σένα Γιάννη αλλά και στον Κώστα!
 
Καλημερα και από εδω!
Εγω μπορεί να αργήσω να ξαναπάω κυνήγι,αλλά εχω αφήσει καλο τουφέκι στο ποδάρι μου.sarcastic.!!
Κυνήγι της προηγούμενης βδομάδας από τον αδελφό μου και τον μπαρη μας! Κάτι κάνει το blaser και στα λαγουδάκια! Η χρόνια η φετινή στα Χανιά,εχει να υπάρξει πολλά χρόνια! Πολυ αισιόδοξο αυτό και οφείλεται και στην δουλειά που κάνει η ομοσπονδιακή θηροφυλακή εδω!
H7q2YMv.jpg
qo76DTv.jpg
Πετάει η ομάδα Γιάννη !
Μπράβο σας.
 
Καλημερα και από εδω!
Εγω μπορεί να αργήσω να ξαναπάω κυνήγι,αλλά εχω αφήσει καλο τουφέκι στο ποδάρι μου.sarcastic.!!
Κυνήγι της προηγούμενης βδομάδας από τον αδελφό μου και τον μπαρη μας! Κάτι κάνει το blaser και στα λαγουδάκια! Η χρόνια η φετινή στα Χανιά,εχει να υπάρξει πολλά χρόνια! Πολυ αισιόδοξο αυτό και οφείλεται και στην δουλειά που κάνει η ομοσπονδιακή θηροφυλακή εδω!
H7q2YMv.jpg
qo76DTv.jpg
Ωραίοι Γιάννη! Πιο πολλούς λαγούς από τσίχλες θα βαράτε φέτος μου φαίνεται .sarcastic.
 
Μπράβο στη παρέα Γιαννη!
Καλή δύναμη, καλη συνέχεια!
Πολύ ωραιοι!
Καλά το πάτε Γιάννη!!
Καλη συνέχεια!
Ωραίοι ρε Τζόνι...well done.
Να πάτε να δείτε τι κάνει ο μπάρμπας κ η Auto 5..να μαθουμε τι γίνεται κ από το άλλο μέτωπο...sarcastic.
Πετάει η ομάδα Γιάννη !
Μπράβο σας.
Ωραίοι Γιάννη! Πιο πολλούς λαγούς από τσίχλες θα βαράτε φέτος μου φαίνεται .sarcastic.
Σας ευχαριστώ ολους!
Μια χαρα τα πάει ο μπάρμπας Τασο! Ειναι ακόμα μάχιμος αν και με μπαστούνι! Πρέπει να έχει χτυπήσει 5-6 λαγούς σιγουρα!
Βασίλη οπως το λες τσιχλες έχει ελάχιστες! Και αυτές οι λίγες που έχει,με την ζέστη που έχει θα ξαναφυγουν πιο βόρεια που έχει περισσότερη δροσιά! Μαζεύω τωρα και μερικες μέρες ελιες χωρίς μπλούζα εντελώς γυμνός από τη μέση και πάνω! Και μπήκαμε στον Νοέμβρη! Κουνούπια να μας φάνε και ποτέ δεν είχαμε τόσα πολλά! Τι να έρθουν οι τσίχλες να κάνουν εδω να σκάσουν από την ζέστη;;;;
 
σημερα παιδες πηγα να βωηθησω ενα ξαδελφακιμου να μαζεψουμε τις ελιεστου,,εκη που μωλις αρχησαμε να στρωνουμε τα πανια σε ενα τραφακι μου πεταγεται ενας λαγαρος 2 μετρα μπρωσταμου και φευγη με της μπαντεςςςς τον εβαλα καλα στο ματι τον εκανα ενα μπαμμμμ αλα δεν επεσαι ακωμη τρεχηηηηηηthink.ha ha..ha ha.
 
σημερα παιδες πηγα να βωηθησω ενα ξαδελφακιμου να μαζεψουμε τις ελιεστου,,εκη που μωλις αρχησαμε να στρωνουμε τα πανια σε ενα τραφακι μου πεταγεται ενας λαγαρος 2 μετρα μπρωσταμου και φευγη με της μπαντεςςςς τον εβαλα καλα στο ματι τον εκανα ενα μπαμμμμ αλα δεν επεσαι ακωμη τρεχηηηηηηthink.ha ha..ha ha.
Αυτο λες εση.....
Εγω πρην αρκετα χρονια στο βουνο που εχω κατι ξερηκες πηγαμε πρωι πρωι να της μαζεψουμε και με το που στρωσαμε τα πανια αρχησε το ενα να χωροπηδαει......
Μειναμε μαλακες για κανα 20αρια δευτερα μεχρι να βρει την ακρη και να ξεφηγει.......
Μολλης τον ειδαμε ...τοτε καταλάβαμε ...αλλα ηταν ηδη πολλη αργα.......
.my man..my man.
 
σημερα παιδες πηγα να βωηθησω ενα ξαδελφακιμου να μαζεψουμε τις ελιεστου,,εκη που μωλις αρχησαμε να στρωνουμε τα πανια σε ενα τραφακι μου πεταγεται ενας λαγαρος 2 μετρα μπρωσταμου και φευγη με της μπαντεςςςς τον εβαλα καλα στο ματι τον εκανα ενα μπαμμμμ αλα δεν επεσαι ακωμη τρεχηηηηηηthink.ha ha..ha ha.
ΝΑΙ ενω εαν ειχες το οπλο θα τον επαιρνες....yelling..very funny..crying smile.
 
100% καθαρόαιμο! Και μάλιστα από πολυ καλες γραμμές αίματος οπως μου είπε! Αυτό που ξερω παντως ειναι οτι το συγκεκριμένο σκυλί ειναι από τα κορυφαία στα Χανια! Το παιδι ειναι συνάδελφος και κυνηγάει μπεκάτσα αποκλειστικα! Απλά το ρίχνει λιγο στην πέρδικα.sarcastic. μέχρι να ξεκινήσει η μπεκάτσα!!
Οκ φίλε μου...πάω πάσο φυσικά....Να το χαίρετε το φιλαράκι σου...
 
Ο πατερας με τον αδερφό σημερα......

Το γνωστό διασπορας 5αρι από τον αδερφό μου!
Μπράβο !
Αυτό το διασποράς 5αρι πρέπει να το πάρω και εγώ γιατί τα δικά μου διασποράς σήμερα τον έκαναν να φύγει κουρεμένος, μόνο τα μαλλιά του πήρα :(
 
Δεν ξανά ρίχνω με διασποράς με απογοήτευσε το direct 34 no7.5.
Σήμερα πήγα μόνος μου στο λαγό, λόγο κοινωνικών υποχρεώσεων η ομάδα μου απουσίαζε.
Ξεφώλιασα ενα ωραίο μεγάλο λαγό με μαύρη ράχη, ψύχραιμα τον σημάδεψα περίπου στα 10 μέτρα του έριξα. Τον κούρεψαν τα σκάγια στην κυριολεξία έχασε την ισορροπία του και πήρε μια τούμπα όμως ξανά επανήλθε και εξαφανίστηκε, άδικα μάλλον του έριξα την δεύτερη ήταν ήδη μακριά.
Μάλλον δεν ήμουν τόσο ψύχραιμος όσο πρέπει.
 
Last edited by a moderator:
Δεν ξανά ρίχνω με διασποράς με απογοήτευσε το direct 34 no7.5.
Σήμερα πήγα μόνος μου στο λαγό, λόγο κοινωνικών υποχρεώσεων η ομάδα μου απουσίαζε.
Ξεφώλιασα ενα ωραίο μεγάλο λαγό με μαύρη ράχη, ψύχραιμα το σημάδεψα και περίπου στα 10 μέτρα του έριξα. Τον κούρεψαν τα σκάγια στην κυριολεξία έχασε την ισορροπία του και πήρε μια τούμπα όμως ξανά επανήλθε και εξαφανίστηκε, άδικα μάλλον του έριξα την δεύτερη ήταν ήδη μακριά.
Μάλλον δεν ήμουν τόσο ψύχραιμος όσο πρέπει.
Νικολη, σου προτεινω να δοκιμασεις lambro διασπορας κιτρινα σε Νο 5 ή 6 ή 7 ...
 
Δεν ξανά ρίχνω με διασποράς με απογοήτευσε το direct 34 no7.5.
Σήμερα πήγα μόνος μου στο λαγό, λόγο κοινωνικών υποχρεώσεων η ομάδα μου απουσίαζε.
Ξεφώλιασα ενα ωραίο μεγάλο λαγό με μαύρη ράχη, ψύχραιμα τον σημάδεψα περίπου στα 10 μέτρα του έριξα. Τον κούρεψαν τα σκάγια στην κυριολεξία έχασε την ισορροπία του και πήρε μια τούμπα όμως ξανά επανήλθε και εξαφανίστηκε, άδικα μάλλον του έριξα την δεύτερη ήταν ήδη μακριά.
Μάλλον δεν ήμουν τόσο ψύχραιμος όσο πρέπει.

Νικολή έφερες το όπλο πάνω σου και έχεις βγάλει ωραίες βολές μέχρι στιγμής!! Το Διασποράς σε τι θα σε βοηθήσει??
Δύο επιλογές θα έκανα (από εμπειρία γιατί έτσι κυνηγάω και την μπεκάτσα) ή τον αφήνεις να πιάσει τα 20 μέτρα και του την ανάβεις κανονικά χωρίς βιασύνη ή του ρίχνεις ελαφρώς πιο μπροστά αν δεν έχεις περιθώριο να τον βρουν τα ακρόσκαγα. Από τη στιγμή που είδες ότι το όπλο τραβάει όπου κοιτάς ...εμπιστέψου το!!
Τι τσοκάρισμα έχουν οι κάννες γιατί δεν το θυμάμαι??
Ξέρω είναι λίγο ανορθόδοξο αυτό που σου γράφω αλλά δοκιμασμένο και πολύ καλά τσεκαρισμένο :)
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top