Λαγός Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Καλημερα κ καλη χρονια σε ολους τους αγαπητούς φιλους.
Γιαννη καλοτουφεκο το οπλο.
οτι καλυτερο η πρώτη του σσιπεθκια (τουφεκια) να ειναι λαγος.
Τελειωσε ο λαγός σε εμας.
Δεν καταλαβα ποτε ηρθε κ ποτε εφυγε.
καλοκαιρι καθ ολη την περιοδο πραγματικα απογοητευτικα σε συνδυασμό με το λιγοστο θηραμα κ τον πολυ κοσμο.
οι λαγοι ολοι στο πυκνο λογω συνθικων κ ο κοσμος πολυς κ λισσασμενος.
Πρωτη εξορμηση εχασα εναν στις 11 ατουφεκιστο γιατι των ειχαν στην μουρη τα σκυλια.
λάθος δικο μου στον τροπο που κάλυψα το μερος.
Την επομενη εξορμηση με προλαβε αλλη παρεα που κρατουσαμε τον ίδιον λαγό με χρονικη διαφορα.
ακολουθως ειχα εναν που ξεσυρε κ εναν που τον εχασα κτυπημενο.
ωραια ιστορια αυτος για άλλη φορα ομως.
δεν πηρα λαγο σπιτι φετος.
πραγματικα η χειροτερη μου χρονια.
νιωθω λες κ δεν ηρθε καθολου το κυνηγι.
καθε εξορμηση άλλαζα 3 φανέλες απο τον ιδρωτα.
Ελπίζω ο νεος χρονος τον Νοεμβριο να νε πιο καλος μαζι μου στον λαγο.
ετοίμασια τωρα για τσιχλες κ ελπιζω να μπορεσω να ριξω εκει λιγα φυσιγγια να νιωσω οτι κυνηγησα...αν κ χωρις λαγο...οσες τσιχλες κ αν παρω....την χαρα του δςν εχει.
Καλη χρονια σε ολους
 
Σε ευχαριστω πολυ Χρυσανθε! Οντως ενιωσα πολυ ομορφα οταν στο πρωτο κυνηγι με το οπλο χτυπησα λαγο! Γενικα η χρονια εδω ηταν πολυ καλη!! Ολοι που ξερω εκαναν τα λαγουδακια τους! Βεβαια οι λαγοι εδω βρισκονται σε καλους πληθυσμους παρολη την λαθροθηρια που γινετε.. το ηπιο κλιμα,η απουσια αλεπους,καθως και το φυσικο περιβαλλον της Κρητης(χαμηλη βλαστηση χωρις μεγαλα δαση με δεντρα) ευνοουν την αναπτυξη του! Και εμας εδω στις 10/1 κλεινει το κυνηγι του..αλλα απο οτι βλεπω κραταει παραπανω η περιοδος κυνηγιου του απο οτι σε εσας.μην απογοητευεσε.αυτη ειναι η μαγεια του κυνηγιου, η δυσκολια του! και μονο η επαφη με τη φυση και τα σκυλια και η δραση που εζησες ειναι πολυ σημαντικα! Πολυ σημαντικοτερα πολλες φορες ακομα και απο την καρπωση! Μου το εχουν πει πολλοι λαγοκυνηγοι αυτο..να εισαι γερος να κυνηγησεις και του χρονου! Χρονια Πολλα και Καλη Χρονια!
 
Καλημέρα και από δω,μια καλή κυνηγετική χρονιά έφτασε στο τέλος με την τελευταία ημέρα τελικά να μην δούμε την τρίχα του...και του χρόνου με υγεία να απολαύσουμε την νέα σεζόν....το καλό είναι ότι μηνάνε πολλοί λαγοί τουλάχιστον στον τόπο μου πού ξέρω και ελπίζω να τους αφήσουν ήσυχους για να έχουμε και του χρόνου.
 
αντε και καπιες φωτο απο την παρεα που πηραμε και φετωςςςς μερηκους αυτιαδεςςςςς

photo upload sites


gif upload
στην καροτσαααααα

image hosting site no sign up


screenshot μωρο μικροοοοο κοντα 4 κιλααααα

image hosting websites


image hosting no registration


adult photo sharing


screen capture windows

capture screen

jpg images
αντε φτανηηηηη αυριω παλη η συνεχειααααα
 
Μπράβο ρε μαγκες.

Τι τρωνε αυτοί οι λαγοί και είναι σαν μουλάρια ;;;;
Boσκουν στον καμπο Διονυση και βρισκουν ευκολοτερα τροφη και πολλες επιλογες ;)
Η αληθεια ομως ειναι οτι οι λαγοι που βοσκουν στις βουνοκορφες ειναι ποιο νοστιμοι σε γευση ffff
Ο Σακης αν δεν κανω λαθος ειναι απο Σερρες οποτε εκει πραγματι οι λαγοι ειναι θρεφταρια λογω καμπου ;)
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top