Οι κήποι μας Αρχείο

Status
Not open for further replies.
σήμερα ήρθε ένας κηπουρός και μου ζήτησε γκολντ κρεστ σε μπάλλα διαμορφωμένο
του έδειξα και με ρωτάει αν μπορώ να το βγάλω στο διάδρομο να το φωτογραφίσει για να το δείξει στον πελάτη του
ναι του απαντώ και πάω να το βγάλω
όχι του λέω δεν γίνεται γιατί βλέπω μια φωλιά και μια κοτσυφίνα να κλωσσάει
μην το πειράζεις θα το φωτογραφίσω έτσι
3 φορές έχω πάει σήμερα και ερχόμαστε πολύ κοντά με την κοτσυφίνα
μάζεψα πάνω από 10 σκουλίκια κάτω από τις γλάστρες και τα έβαζα κάτω από το φυτό
πήγαινε ο αρσενικός τα έπαιρνε κι έφευγε όχι για την φωλιά
δεν ξέρω αν ξαναγύριζε γιατί είχα και δουλειά
μετά από 5 χρόνια είμαστε πλέον φίλοι με το ζευγάρι
πρόπερσι είχαν κάνει φωλιά σένα κέδρο.....τα είδε ο αλβανός που έχουμε στο μαγαζί και οταν μάλιασαν τα μικρά έφερε κλουβί να τα πάρει
περιτό να σας πώ ότι μας άκουσαν από την Κάρυστο μέχρι την Πάρνηθα :) και το κλουβί έγινε 150 κομμάτια
 
Σε οποιον μπένει μέσα στον κήπο κανένας λαγός κ του μασουλαει το κόλπο ειναι ένα..καρτέρι με φεγγαραδα.χαχαχαχα!.sarcastic.εννοείτε ότι αστειεύομαι. ..congrats.
 
anhl5k.jpg
Μεγαλώνουμε!!!
 
Απο βδομαδα θα ξεκινησω και γω. Δυστυχως αργησα και το πηρα αποφαση ετσι στο ξαφνικο, εφαγα αρκετο χρονο με την περιφραξη και ακομα δεν την εχω τελειωσει, και με το σκαψιμο, στο χερι παρακαλω. Εκανα ενα crash test και οι σκυλοι μπαινουν μεσα χωρις καν να νοιαζονται για την περιφραξη, οποτε θα βαλω και πλεγμα, αλλιως δεν θα μεινει τιποτα. Επειτα εχει σειρα το φυτεμα, μαλλον τοματινια, μελιτζανες, και πιπεριες. Κυριως μελιτζανες
 
Απο βδομαδα θα ξεκινησω και γω. Δυστυχως αργησα και το πηρα αποφαση ετσι στο ξαφνικο, εφαγα αρκετο χρονο με την περιφραξη και ακομα δεν την εχω τελειωσει, και με το σκαψιμο, στο χερι παρακαλω. Εκανα ενα crash test και οι σκυλοι μπαινουν μεσα χωρις καν να νοιαζονται για την περιφραξη, οποτε θα βαλω και πλεγμα, αλλιως δεν θα μεινει τιποτα. Επειτα εχει σειρα το φυτεμα, μαλλον τοματινια, μελιτζανες, και πιπεριες. Κυριως μελιτζανες
έχεις αργήσει όπως λες και για Κρήτη ίσως είναι πιο αργά ακόμα
μην το αφήσεις όμως αφού το αποφάσισες και το ξεκίνησες
περιμένουμε φωτό :)
 
Αν εννοεις σε μεγεθος δεν το χω τοοοσο μεγαλο.
απλα ξεγελα η φωτο .my man.

Αν εννοεις σε περιποιηση αφου ξέρεις αγαπη θέλει:)
φετος με βοηθησε αρκετα κ ο πεθερος που χει πολυ ελεύθερο χρονο:)
 
Αν εννοεις σε μεγεθος δεν το χω τοοοσο μεγαλο.
απλα ξεγελα η φωτο .my man.

Αν εννοεις σε περιποιηση αφου ξέρεις αγαπη θέλει:)
φετος με βοηθησε αρκετα κ ο πεθερος που χει πολυ ελεύθερο χρονο:)

Αν εννοεις σε μεγεθος δεν το χω τοοοσο μεγαλο. .xm..xm..xm..fff.
 
Καλησπερα σε ολα τα παλικαρια
Πριν δυο εβδομαδες αγορασα απο φυτωριο μια καμελια
Την μεταφυτευσα σε ποιο μεγαλη γλαστρα με κοκκινοχωμα και το αποτελεσμα ειναι αυτο
Δεν ξερω τι φταιει αλλα μεσα σε μια εβδομαδα καποιο εντομο τρωει τα φυλλα της
 

Attachments

  • image-f74fb3128aa2c0dde019603bb3d2a13a22e5bcc209e7820178252eee446e2898-V.jpg
    image-f74fb3128aa2c0dde019603bb3d2a13a22e5bcc209e7820178252eee446e2898-V.jpg
    232,2 KB · Προβολές: 9
Last edited:
Status
Not open for further replies.
Back
Top