Παρουσίαση Φυσιγγίων

Γνώμες για αυτό το φυσίγγιο?.think.

View attachment 47007

  • Φυσίγγια C7 Perfecta Extra 30gr
  • Χαρακτηριστικά :
  • Διαμέτρημα 12 cal.
  • Βάρος Σκαγιών (γρ.) 30gr.
  • Μέταλλο (χιλ.) 8mm.
  • Νο.Σκαγιων 7-10.
  • Μήκος Κάλυκα (χιλ.) 70mm.
  • Συγκεντρωτήρας Πλαστικός.
  • Συσκευασία (τεμ.) 25.
  • Χώρα Προέλευσης Ελλάδα.
Πάρα πολύ καλό, αλλά πανάκριβο. Εδώ και καμποσα χρόνια έχω να δω σε φίλο ή έστω και κάτω τα φυσίγγια c7 perfecta, λόγω της τιμής του δεν τα προτιμάει κανένας, ποιο παλιά ρίχναμε πολύ το μαύρο.
 
Και αυτό?.think.

View attachment 47017


Διαμέτρημα12
Βάρος Σκαγιών (γρ.)32
Μέταλλο (χιλ.)12
Νο.Σκαγιων6
Μήκος Κάλυκα (χιλ.)70
ΣυγκεντρωτήραςΠλαστικός
Συσκευασία (τεμ.)25
Συσκευασία Κιβωτίου (τεμ.)250
Χώρα ΠροέλευσηςΓερμανία
Τα έχω ρίξει Σεπτέμβριο σε φασσες στην Κρήτη και κενταγαν,μετά με τα κρύα δεν ξέρω τι κάνουν,μου φαίνεται χαμηλή γόμωση 32 γρ. για φασσες τον χειμώνα με κρύα.
 
Τα έχω ρίξει Σεπτέμβριο σε φασσες στην Κρήτη και κενταγαν,μετά με τα κρύα δεν ξέρω τι κάνουν,μου φαίνεται χαμηλή γόμωση 32 γρ. για φασσες τον χειμώνα με κρύα.
Καλησπέρα Μάνθο και Καλό Πάσχα!:)

Με τι τουφέκι τα ρίξες? κλωτσούσαν το Σεπτέμβρη?
 
Καλησπέρα φίλε,καλό Πάσχα και σε εσένα,έχω την Α400 με kick-off,ήταν πολύ μαλακά,τα έριχνε και ο θείος μου με την 302,και σε εκείνον του είχαν φανεί το ίδιο.
...δεν ξερω σε δίκαννο ελαφρύ, αλλα δεν θα είναι και τραγικά...
 
Κωστή σίγουρος δεν είμαι, αλλα νομίζω θα τσεκάρει κάπου έστω τις πιέσεις...νομίζω....think.
Το θέμα είναι να διαθέτει βλητικο σταθμό, γιατί έχω διαβάσει ότι αυτοί που διαθέτουν, ακόμα και άλλη παρτίδα καψουλι να βάλουν για παράδειγμα, πρώτα γίνεται έλεγχος και μετά συνεχίζουν.
 
Το θέμα είναι να διαθέτει βλητικο σταθμό, γιατί έχω διαβάσει ότι αυτοί που διαθέτουν, ακόμα και άλλη παρτίδα καψουλι να βάλουν για παράδειγμα, πρώτα γίνεται έλεγχος και μετά συνεχίζουν.
...έχεις δίκιο οι μεγάλες εταιρίες κάνουν ενδελεχείς ελέγχους ανά παρτίδα φυσιγγίων ειδικά αν αλλάζουν κάτι...
 
Γνώμες για αυτό το φυσίγγιο?.think.

View attachment 47007

  • Φυσίγγια C7 Perfecta Extra 30gr
  • Χαρακτηριστικά :
  • Διαμέτρημα 12 cal.
  • Βάρος Σκαγιών (γρ.) 30gr.
  • Μέταλλο (χιλ.) 8mm.
  • Νο.Σκαγιων 7-10.
  • Μήκος Κάλυκα (χιλ.) 70mm.
  • Συγκεντρωτήρας Πλαστικός.
  • Συσκευασία (τεμ.) 25.
  • Χώρα Προέλευσης Ελλάδα.
Παλαιότερα σε περπατητο τσιχλας μου είχε αποδείξει ότι εκτός απο καλό ήταν κ ενα φυσίγγι κατάλληλο για δικαννα εξαιτίας μειωμένου λακτισματος..

Αλλά πλεον έχουμε φτάσει στο σήμερα...
Ο @Kostas ContraDosi είχε γραψει οτι βρήκε aquilla στο πρασινο 32γρ..
Όποτε παιζει ολη η σειρά C7 να μην γεμίζετε πλεον με αυτή την πυρίτιδα η τότε να υπήρχε έλλειψη....

Γνωρίζει κανείς αν η kalco διαθέτει βλητικο σταθμό;
Το θέμα είναι να διαθέτει βλητικο σταθμό, γιατί έχω διαβάσει ότι αυτοί που διαθέτουν, ακόμα και άλλη παρτίδα καψουλι να βάλουν για παράδειγμα, πρώτα γίνεται έλεγχος και μετά συνεχίζουν.
Κώστα από όσο ξέρω δεν διαθέτει...

Αλλά αυτό δεν λέει κάτι, οχι μονο για την Καλκο αλλά για κανένα κατασκευαστή...
Γιατί υποτίθεται ότι όταν ο αλλος θέλει να ειναι σωστός, στέλνει τα φυσιγγια που εχει παραγει για ελέγχο σε βλητικο σταθμό κ κατόπιν τα διοχετεύει στην αγορά...
Δεν πρεπει να μένει στο τι λενε τα προτεινόμενα σεταπ κ ακόμα χειρότερα στο τι λεει ο φίλος του που είναι ιδιογωμοτης,γιατί έχουν ακουστεί κ τέτοια από μικρους βιοτέχνες.....
 
Παλαιότερα σε περπατητο τσιχλας μου είχε αποδείξει ότι εκτός απο καλό ήταν κ ενα φυσίγγι κατάλληλο για δικαννα εξαιτίας μειωμένου λακτισματος..

Αλλά πλεον έχουμε φτάσει στο σήμερα...
Ο @Kostas ContraDosi είχε γραψει οτι βρήκε aquilla στο πρασινο 32γρ..
Όποτε παιζει ολη η σειρά C7 να μην γεμίζετε πλεον με αυτή την πυρίτιδα η τότε να υπήρχε έλλειψη....



Κώστα από όσο ξέρω δεν διαθέτει...

Αλλά αυτό δεν λέει κάτι, οχι μονο για την Καλκο αλλά για κανένα κατασκευαστή...
Γιατί υποτίθεται ότι όταν ο αλλος θέλει να ειναι σωστός, στέλνει τα φυσιγγια που εχει παραγει για ελέγχο σε βλητικο σταθμό κ κατόπιν τα διοχετεύει στην αγορά...
Δεν πρεπει να μένει στο τι λενε τα προτεινόμενα σεταπ κ ακόμα χειρότερα στο τι λεει ο φίλος του που είναι ιδιογωμοτης,γιατί έχουν ακουστεί κ τέτοια από μικρους βιοτέχνες.....

Η συγκεκριμένη πυρίτιδα πάντως η C7 έχω να πω ότι στο νησί έχει φανατικούς ιδιογομωτές θιασώτες και τώρα αλλά και από πολύ παλιά , που την ρίχνουν σε ρελιαστά φυσίγγια σε γομώσεις 30-31-32 γρ. στην Πέρδικα, και μάλιστα δεν την αλλάζουν...

Ότι είναι "σέρτικη" είναι , αλλά προφανώς έχουν βρει τα πατήματα της...
 
Παλαιότερα σε περπατητο τσιχλας μου είχε αποδείξει ότι εκτός απο καλό ήταν κ ενα φυσίγγι κατάλληλο για δικαννα εξαιτίας μειωμένου λακτισματος..

Αλλά πλεον έχουμε φτάσει στο σήμερα...
Ο @Kostas ContraDosi είχε γραψει οτι βρήκε aquilla στο πρασινο 32γρ..
Όποτε παιζει ολη η σειρά C7 να μην γεμίζετε πλεον με αυτή την πυρίτιδα η τότε να υπήρχε έλλειψη....



Κώστα από όσο ξέρω δεν διαθέτει...

Αλλά αυτό δεν λέει κάτι, οχι μονο για την Καλκο αλλά για κανένα κατασκευαστή...
Γιατί υποτίθεται ότι όταν ο αλλος θέλει να ειναι σωστός, στέλνει τα φυσιγγια που εχει παραγει για ελέγχο σε βλητικο σταθμό κ κατόπιν τα διοχετεύει στην αγορά...
Δεν πρεπει να μένει στο τι λενε τα προτεινόμενα σεταπ κ ακόμα χειρότερα στο τι λεει ο φίλος του που είναι ιδιογωμοτης,γιατί έχουν ακουστεί κ τέτοια από μικρους βιοτέχνες.....
Ναι Τασο ετσι ειναι...
Καθολου απιθανο να εχει κ το 30άρι την Aquila..
 
Η συγκεκριμένη πυρίτιδα πάντως η C7 έχω να πω ότι στο νησί έχει φανατικούς ιδιογομωτές θιασώτες και τώρα αλλά και από πολύ παλιά , που την ρίχνουν σε ρελιαστά φυσίγγια σε γομώσεις 30-31-32 γρ. στην Πέρδικα, και μάλιστα δεν την αλλάζουν...

Ότι είναι "σέρτικη" είναι , αλλά προφανώς έχουν βρει τα πατήματα της...
Γεμίζεται απο 28 γρ (1.55 για δίσκο με 688) μέχρι 34 γρ (1.70) με 686 .
Μιλάμε για την C7 X 32 .
 
Γεμίζεται απο 28 γρ (1.55 για δίσκο με 688) μέχρι 34 γρ (1.70) με 686 .
Μιλάμε για την C7 X 32 .
Καλησπέρα Λάμπη, Χριστός Ανέστη!:)

Ξέρω οτι κάτω στα 12αρια , για δίκαννα την γεμίζουν 1.55 x 32 686 / 1.50 x 30 686 σε 65ριδες κάλυκες με ρέλι...δεν ξερω άλλες λεπτομέρειες, για την έναρξη πάντως με 7αρακι για την Πέρδικα...
 
Καλησπέρα Λάμπη, Χριστός Ανέστη!:)

Ξέρω οτι κάτω στα 12αρια , για δίκαννα την γεμίζουν 1.55 x 32 686 / 1.50 x 30 686 σε 65ριδες κάλυκες με ρέλι...δεν ξερω άλλες λεπτομέρειες, για την έναρξη πάντως με 7αρακι για την Πέρδικα...
Xρόνια πολλά .
Αυτά τα set up με τα νέα lot είναι σχετικά αδύνατα .
1.65 X32 * για χοντρό θήραμα Γιάννη
 
Xρόνια πολλά .
Αυτά τα set up με τα νέα lot είναι σχετικά αδύνατα .
1.65 X32 * για χοντρό θήραμα Γιάννη
...δεν την ξέρω, πέρσι μια δοκιμή έκανα στο 16αρι , στο θήραμα δεν έριξα, μάλιστα το Lot δεν το ξέρω , ένας φίλος μου δώσε μισό κιλό, πάντως πρέπει να ήταν νέας κοπής, η αγορά ήταν του 2020-21 , γιατί τα φυλλίδια ήταν πολύ μικρά και νομίζω παλιότερα ήταν πιο μεγάλα...αλλα και πάλι δεν έχω κατασταλάξει...
 
Back
Top