Παρουσίαση Φυσιγγίων

Άρη σε σύγκριση με το semi (μπλε) του κουτουμανου ποιο βλέπεις καλύτερο??
Άλλη συμπεριφορά το ένα, άλλη το άλλο... Του κουτουμανου ήταν πιο σκληρό γενικά, από πέρυσι που το γεμίζει με μ92ς έχει μαλακώσει σε αίσθηση κ έχει σφίξει...
Είναι κ τι σου ταιριάζει...
 
Άλλη συμπεριφορά το ένα, άλλη το άλλο... Του κουτουμανου ήταν πιο σκληρό γενικά, από πέρυσι που το γεμίζει με μ92ς έχει μαλακώσει σε αίσθηση κ έχει σφίξει...
Είναι κ τι σου ταιριάζει...
Αν πήγαινες Έβρο για μια εβδομάδα (χωρίς να ξέρεις τι καιρό θα σου έκανε) και έπρεπε να διαλέξεις ένα από αυτά τα δύο ποιο θα διαλεγες?
 
Συγχαρητήρια για τη δουλειά που κάνεις για εμάς κ Νίκο. Παράκληση:Όταν ευκαιρησεις ρίξε ένα σφάξιμο και δοκιμη και στο bp mb36 long range που είναι το αγαπημένο μου να δούμε τι γίνεται και από μέσα.. Καλή δύναμη γιατί έχεις πολύ δουλειά αποτι μας δείχνεις..

Θα το σφαξω τωρα Κωστή μου...!!!
Αυτο λες ??

εικόνα_Viber_2022-04-28_12-21-49-628.jpg
εικόνα_Viber_2022-04-28_12-21-59-425.jpg
 
Αν πήγαινες Έβρο για μια εβδομάδα (χωρίς να ξέρεις τι καιρό θα σου έκανε) και έπρεπε να διαλέξεις ένα από αυτά τα δύο ποιο θα διαλεγες?
Εγώ γουστάρω την αίσθηση της τέκνα... Ρίχνω πολύ κ μ92ς αλλά με τη τέκνα δηλώνω ερωτευμένος οπότε αν έπρεπε να έχω ένα θα έπαιρνα την τέκνα...
Εγώ ρίχνω αυτή τη στιγμή τέκνα μέχρι 38 γρ κ μ92ς σε 2αρια, άσσους και 4/0...
 
το percorso ειναι το αγαπημενο μου,ελπιζω να μην το χαλασουν,ξερει καποιος την διαφορα με το special palombe?κι αυτο 36 γρ. ειναι με tekna
Δεν έχω ιδέα Μάνθο ...
Πήρα κάμποσα διαφορετικά φυσίγγια φέτος για δοκιμές μιας και δεν κυνηγάω κάτι άλλο εκτός από γουρούνι εδώ και κάμποσα χρόνια ...
Απλά για να ξέρω τι γίνεται ...
 
Ναι αυτό κ Νίκο. Στη φασσα μου έχει δείξει πολύ όμορφα πράγματα και είναι το βασικό μου φυσιγγιο σε αυτό το θήραμα και όχι μόνο

ΟΚ...Επεσε σφαξιμο.....Το απογευμα παρουσιαση...+ δοκιμη και ταχυτητα...φιλαρα μου !!! :)
 
Συγχαρητήρια για τη δουλειά που κάνεις για εμάς κ Νίκο. Παράκληση:Όταν ευκαιρησεις ρίξε ένα σφάξιμο και δοκιμη και στο bp mb36 long range που είναι το αγαπημένο μου να δούμε τι γίνεται και από μέσα.. Καλή δύναμη γιατί έχεις πολύ δουλειά αποτι μας δείχνεις..
Το έχω ρίξει εγώ αυτό ... "τζίφος" = Δεν έπιασε ούτε την ονομαστική συγκέντρωση για το τσοκ.
BP long range.jpg
 
Το έχω ρίξει εγώ αυτό ... "τζίφος" = Δεν έπιασε ούτε την ονομαστική συγκέντρωση για το τσοκ.
View attachment 47354
Εμένα παντως Βασίλη μου στα 45 μετρα από την κάνη μου δίνει αυτό στο χαρτί. Και τα σκότωματα του τέλεια... DSC_2090.JPG
 
Εμένα παντως Βασίλη μου στα 45 μετρα από την κάνη μου δίνει αυτό στο χαρτί. Και τα σκότωματα του τέλεια... View attachment 47355
Τα σκάγια θα δεις ότι τα έχω βάλει 352 και όχι 320 γιατί είναι περίπου #6,5 και όχι #6 (στο δικό μου φυσίγγι).
Επίσης ρίχνω με 3* μαμά όχι kicks LF.
Αν είσαι ευχαριστημένος μείνε όπως είσαι ... μόνο στο χαρτί τα έχω δοκιμάσει ...
Διαφορετικά φυσίγγια δεν συμπεριφέρονται το ίδιο σε διαφορετικά όπλα.
 
Αυτο ειναι ''τρικλοποδια'' Κωστή....Μαμα τσοκ θελουμε φιλε !!!;)
Εγώ με αυτό ρίχνω στα ανοιχτά καρτέρια. Θα το δοκιμάσω με μαμά τσοκ *** στα 35 μέτρα με την πρώτη ευκαιρία και θα ανεβάσω.. Θα με προλάβεις όμως εσύ φαντάζομαι...
 
Εγώ με αυτό ρίχνω στα ανοιχτά καρτέρια. Θα το δοκιμάσω με μαμά τσοκ *** στα 35 μέτρα με την πρώτη ευκαιρία και θα ανεβάσω.. Θα με προλάβεις όμως εσύ φαντάζομαι...

Πλακα κανω....Να δοκιμαζεις με τα τσοκ που δουλευεις....Ετσι και αλλιως εσυ δεν γεμιζεις....σε ενδιαφερει
τι δινει η τουφεκια με το τσοκ που κυνηγας !!! ;)
 
Τα σκάγια θα δεις ότι τα έχω βάλει 352 και όχι 320 γιατί είναι περίπου #6,5 και όχι #6 (στο δικό μου φυσίγγι).
Επίσης ρίχνω με 3* μαμά όχι kicks LF.
Αν είσαι ευχαριστημένος μείνε όπως είσαι ... μόνο στο χαρτί τα έχω δοκιμάσει ...
Διαφορετικά φυσίγγια δεν συμπεριφέρονται το ίδιο σε διαφορετικά όπλα.
Ετσι ακριβώς είναι Βασίλη όπως τα λες απλά εγώ έβαλα 320 γιατί στο φυσιγγιο που άνοιξα τα μετρησα ένα ένα και βρήκα 320. Ειλικρινά μου φαντάζει εξαιρετικά απίθανο να πάρω συγκέντρωση κάτω του 65-70% με το μαμά ***αρι στα 35 μετρα σύμφωνα με αυτό που έχω δει...
 
Πλακα κανω....Να δοκιμαζεις με τα τσοκ που δουλευεις....Ετσι και αλλιως εσυ δεν γεμιζεις....σε ενδιαφερει
τι δινει η τουφεκια με το τσοκ που κυνηγας !!! ;)
Επειδή κυνηγάω πολύ και με το *** αν δείξει κάτι διαφορετικό σε σένα από αυτό που πιστεύω θα το δοκιμάσω και εγώ για να μου λυθεί κάθε απορία καθώς λογικά παίζει ρόλο και ο κωνος στο δικό μου όπλο. Αναμένω τα αποτελέσματα σου όταν ευκαιρησεις..
 
Ετσι ακριβώς είναι Βασίλη όπως τα λες απλά εγώ έβαλα 320 γιατί στο φυσιγγιο που άνοιξα τα μετρησα ένα ένα και βρήκα 320. Ειλικρινά μου φαντάζει εξαιρετικά απίθανο να πάρω συγκέντρωση κάτω του 65-70% με το μαμά ***αρι στα 35 μετρα σύμφωνα με αυτό που έχω δει...
Μην τρελαίνεσαι με την συγκέντρωση.
Ακόμα και το 44% με κάνη που ρίχνει r=10cm στραβά και το θήραμα (μεγέθους πέρδικας) βρεθεί οπουδήποτε σε κύκλο διαμέτρου 2R=50cm από το σημείο που σημαδεύεις στα 36,5μ έχουμε 86% πιθανότητα να πάρει 3 σκάγια.

Ρε φίλε ... αυτό το HL είναι πολύ μπροστά σε αναλύσεις !!!!! αχαχαχαχα

1651141197209.png
 
Back
Top