Παρουσίαση Φυσιγγίων

Πείτε ρε σεις τίποτα για το Federal

2,785 gr πυρίτιδα ;;;;;;;;;
Μασούρι ;;;;;;;;

Ο Κρητικός ακούει ;;; ... Η Σάμος ;;; ο @Teo virginia ;;; @elvas ;;;; @Prowler® ;;;;

Να το μπουμπουνήσω ή να το δώσω πίσω στον @vazelos να του γίνει η be diamond => bi turbo ;;;;
μπουμπουνατο
η φεντεραλ είναι ΣΟΒΑΡΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ
 
Ακούω εντυπώσεις
@Giannis k τι προωθητικό είν τούτου ;
Φως φαναρη.μπλουτ ντοτ.εχει μλε δησκια με μαυρα δυχρωμια.εεενταξη νορμαλ ειναι σε αυτα τα γρ.εγω στα 42 γρ την παο 3 γρ.τη διαολο τσιγουνιες θα κανομε,βαλε πραμααα .big smile. :rolleyes: γηρο στα 750 μπαρ παει αυτο
 
Φως φαναρη.μπλουτ ντοτ.εχει μλε δησκια με μαυρα δυχρωμια.εεενταξη νορμαλ ειναι σε αυτα τα γρ.εγω στα 42 γρ την παο 3 γρ.τη διαολο τσιγουνιες θα κανομε,βαλε πραμααα .big smile. :rolleyes: γηρο στα 750 μπαρ παει αυτο
Οκ, έχουμε περιθώριο μέχρι τα 1370 ...
.big smile.
 
Λέγε, πως το βλέπεις το πυρομαχικό ;;;
Εσύ είσαι τζιμάνι με τις αμερικάνες ...

Εγώ το κόβω για 85% με F (με την άκωνη σκορποσκαγιάστρα) και παντός καιρού.

Στα 36,5 μετρα με φουλ τσοκ......το 85% συγκεντρωση το εχει.....αυτο πιστευω...ισως και λιγο περισσοτερο !!!!
Αυτο το βυσμα βγαζει πολυ καλες συγκεντρωσεις + οτι το εχει και σε 8* πτυχο !!!! ;)
 
Οι μεγάλοι κατασκευαστές φυσιγγίων, όπως η Federal, δεν χρησιμοποιούν τυποποιημένες πυρίτιδες (συσκευασίες λιανικής) για να γεμίσουν τα φυσίγγιά τους.
Τα γεμίζουν με πυρίτιδες μη διαθέσιμες στο λιανικό εμπόριο και συγκεκριμένων προδιαγραφών.
 
Λέγε, πως το βλέπεις το πυρομαχικό ;;;
Εσύ είσαι τζιμάνι με τις αμερικάνες ...

Εγώ το κόβω για 85% με F (με την άκωνη σκορποσκαγιάστρα) και παντός καιρού.
Πολη πιοτικο και πιλη καλη πατεντα κιαθιου αποσπομενου πατου.η γομωση πολη καλη,η πυριτηδα αψογη δυπλης βασης πληρος ζελατινοποιημενη.θα το εμπηστεβομουνα παντος εγω ος χειμερινο,για καλοκερη καπος σκληρο
 
Πολη πιοτικο και πιλη καλη πατεντα κιαθιου αποσπομενου πατου.η γομωση πολη καλη,η πυριτηδα αψογη δυπλης βασης πληρος ζελατινοποιημενη.θα το εμπηστεβομουνα παντος εγω ος χειμερινο,για καλοκερη καπος σκληρο
χειμωνα θα τα ριξει ο Βασιλης,...μεθαυριο με 40 βαθμους.....ενταξει..θα παει πρωι...αχαραγα
 
Last edited:
Οι μεγάλοι κατασκευαστές φυσιγγίων, όπως η Federal, δεν χρησιμοποιούν τυποποιημένες πυρίτιδες (συσκευασίες λιανικής) για να γεμίσουν τα φυσίγγιά τους.
Τα γεμίζουν με πυρίτιδες μη διαθέσιμες στο λιανικό εμπόριο και συγκεκριμένων προδιαγραφών.
Λευτέρη κοιτούσα κάτι αμερικάνικα site το πρωί ... έγραφαν ακριβώς αυτό που γράφεις (πως είναι δυνατόν άλλωστε να κάνεις λάθος) και μάλιστα πρόσθεταν ότι μερικές φορές κάνουν και αναμίξεις σε πυρίτιδες για να πετύχουν συγκεκριμένες προδιαγραφές σε ταχύτητα καύσης, ταχύτητες, πιέσεις κτλ

Φυσικά μιλάμε για εταιρίες κολοσσούς με εργαστήρια, δοκιμαστήρια και δεν συμμαζεύεται.

πχ
https://www.thehighroad.org/index.php?threads/what-powders-does-federal-use.460004/
 
Επίσης αυτό που έχω διαβάσει είναι ότι τα lot των αμερικάνικων πυρίτιδων (για τους ιδιογομωτές, συσκευασίες λιανικής) είναι πολύ πιο σταθερά από τα ευρωπαϊκά.
Οι εταιρίες παραγωγής τα πολύ διαφορετικά lot τα στέλνουν στις 3 μεγάλες κυρίες :) (τώρα 2) που ξέρουν πως να τα αξιοποιήσουν και συσκευάζουν για λιανική lot με σχεδόν παρόμοια χαρακτηριστικά με τα παλαιότερα.
Δεν ξέρω αν και κατά πόσο ισχύει αυτό ...
Το θεωρώ όμως πολύ πιθανό ....
 
χειμωνα θα τα ριξει ο Βασιλης,...μεθαυριο με 40 βαθμους.....ενταξει..θα παει πρωι...αχαραγα
Μην μασάς σε Remington, Federal και Winchester ... απλά μου έκανε εντύπωση το νούμερο ... 2,785 gr πυρίτιδα.
Δυο φορές έκανα τάρα στην ζυγαριά.
Πολύ λεπτόκοκκη (αν το λέω σωστά) γι' αυτό έβαλα από κάτω το χαρτί μιλιμετρέ, για να καταλάβετε το μέγεθος των κόκκων :)
 
Back
Top