Παρουσίαση Φυσιγγίων

1050 max γράφει παίζει ρόλο;
Αυτό αν θυμάμαι καλά σημαίνει ότι κανένα τέτοιο φυσίγγι δεν θα ξεπεράσει τα 1050 bar πίεσης και ότι καλό είναι να ριχτούν μόνο από όπλα που έχουν πιστοποίηση για 1370 bar.
Πάντως σίγουρα με τέτοιο πάτημα θα είναι "ζόρικο" σαν αίσθηση, εκτός βέβαια αν έχει πολύ μικρή ποσότητα πυρίτιδας. Το συγκεκριμένο έχει την φήμη ότι είναι σκληρό φυσίγγι.
 
Πολλά όπλα όμως δεν πρέπει να τα ρίξουν.
Άντε ντε‼️ήθελα πιτσιρικάς να ρίξω κάτι winchester 36 με το μονοκανακι‼️οοοοοοχι ο οπλοπωλης‼️με το ψυχολογία να το ρίξει ένας με μόνο η διπλό με τέτοια επισήμανση ‼️
 
Και στη τιμή και στο πάτημα του συγκεντρωτήρα βλέπω Ανδρέα.
Υπερβολικά πατημένοι μου φαίνονται.:oops:
Τα φυσίγγια αυτά τα σταμάτησα όταν έγιναν ανυπόφορα στην ανακρουση ακόμα και με τα αυτογεμη. Και ακριβώς τότε παρατήρησα ότι ο συγκεντρωτηρας είναι σαν να τον έχεις βαρέσει με σφυρι. Μακριά λοιπόν και με τέτοια τιμή μακριά και αλαργα!!! Όσο για το 1050 bar το έγραφαν εξ από ανεκαθεν....
 
Τα φυσίγγια αυτά τα σταμάτησα όταν έγιναν ανυπόφορα στην ανακρουση ακόμα και με τα αυτογεμη. Και ακριβώς τότε παρατήρησα ότι ο συγκεντρωτηρας είναι σαν να τον έχεις βαρέσει με σφυρι. Μακριά λοιπόν και με τέτοια τιμή μακριά και αλαργα!!! Όσο για το 1050 bar το έγραφαν εξ από ανεκαθεν....
Δημήτρη τα δικά μου τι λένε ;
 
Καλού κακού Ανδρέα έχε και κάτι άλλο πιο ελαφρύ μαζί σου στα τρυγόνια.
Φοραω μασελακι σαν των καλαθοσφαιριστων... Μου το δωκε ο @gvp9000... Εγγυηση.. Αυτος το ειχε παρει για κατι ρεμιγκτον μιτρουμανιουμ που του χε δωσει ο @Johnny brow... Καλα παιδια και οι δυο
 
καπου θα πεσεις σε κανενα γαμο-παμηγυρι εκει πανω...ριξτα
Δεν χρειάζομαι γάμο, ... ΣΣ Δαυλείας έχει φοβερό κουρουνο-πέρασμα ;) αχαχα

Δεν τα βαράω όμως μπας και τα πιάσει και αυτά καμιά αρρώστια και γίνουμε λιγάκι απαραίτητοι ;)
 
Φοραω μασελακι σαν των καλαθοσφαιριστων... Μου το δωκε ο @gvp9000... Εγγυηση.. Αυτος το ειχε παρει για κατι ρεμιγκτον μιτρουμανιουμ που του χε δωσει ο @Johnny brow... Καλα παιδια και οι δυο
Εσύ και ο πρίντεζης.my man., όταν δεν περνάει τίποτα το μασουλάς; .yel.
 
Δημήτρη τα δικά μου τι λένε ;
Το tordo όσα έχω ρίξει κατά καιρούς δεν με έχουν αφήσει παραπονεμένο. Το classica αν δεν ήταν τόσο ακριβο θα ήταν ίσως το μοναδικό φυσιγγι που θα έβαζα στα όπλα μου. Αυτό μαζί με το nsi speed 34 είναι από τα καλύτερα που έχω ριξει.
 
Back
Top