Παρουσίαση Φυσιγγίων


.yelling.
Πλάκα κάνω,μην παρεξηγηθεί κανείς που τα ρίχνει. Προσωπικά έχω χρόνια να το δοκιμάσω.
Καθόλου πλάκα δεν κάνεις αντίθετος γλύτωσες όποιον τα έχει πάρει και τα είχε βάλει στην ζώνη για την έναρξη ίσως και από σπασμένα δόντια χαχαχα
 
Το maionchi tordo με το χαμηλό τα έριχνα όσο τα έβγαζε με benelli πρεπει να ηταν το 1996-2000 περίπου μετά έγινε nobel tordo συνέχισε να είναι το ίδιο καλό, πάντα τσίμπαγε λίγο στην ανάκρουση κένταγε πάντως. Κάποια στιγμή έβγαλε τα νεότερα που...παρατσίμπαγαν στην ανάκρουση και δεν είχαν την απόδοση του παλιού και δεν τα ξαναπήρα.
 
Δικής μου έμπνευσης με προορισμό τα ορτύκια
Fiocchi 615 12/67
Sipe 1,45x29 piston skeet 25 No 9,5
Κλείσιμο 8* 56,00mm
Ότι φυσίγγι έφτιαξα με Sipe και Piston Skeet είτε σε αστέρι είτε σε ρέλι δούλεψε περίφημα! Μου αρέσει πολύ το set up σου απλά εγώ θα χρησιμοποιούσα 616.
 
Ότι φυσίγγι έφτιαξα με Sipe και Piston Skeet είτε σε αστέρι είτε σε ρέλι δούλεψε περίφημα! Μου αρέσει πολύ το set up σου απλά εγώ θα χρησιμοποιούσα 616.

Και CX2000 Γιωργο δουλευει σε αυτην την δοσολογια...
Το 615 θελει 1,60+ και περισσοτερα γραμαρια σκαγια για να '' δουλεψει'' σωστα φιλε !!! ;)
 
Ότι φυσίγγι έφτιαξα με Sipe και Piston Skeet είτε σε αστέρι είτε σε ρέλι δούλεψε περίφημα! Μου αρέσει πολύ το set up σου απλά εγώ θα χρησιμοποιούσα 616.
Έχει λογική το 616 λόγω της ελαφράς γόμωσης αλλά βάζω 615 λόγω ζέστης και θηράματος που δεν έχει βλητική απαίτηση..... Νομίζω από ταχύτητα θα είναι ικανοποιητική για ορτύκι.......
 
Συμφωνώ Νίκο!
615 βάζω στο 1,65 Χ 34 και δουλεύει πολύ ωραία!

Πολυ σωστα....Ριξαμε πολυ γελιο με τον Στελιο απο την Χιο σε κατι σεταπ που εκλεισε με χαμηλη
δοσολογια και 615 .
Η καννη του εγινε σαν μπουρι σομπας εσωτερικα !!!
Το 615 σε χαμηλη δοσολογια...θελει αλλα ''κολπα''....για να δουλεψει...
 
Last edited:
Φοβερό φυσίγγι σε ξηρό καιρό .
Ούτε αέρηδες φοβάται .Μόνο η υγρασία το σκοτώνει .
Ένας κολοσσός για να πατά τόσο το βύσμα σε διαφανή κάλυκα ''βιτρίνα ''θάχει τον λόγο του επαναλαμβάνω .
Λαμπη...χωρις παρεξηγηση.....αυτο ο κολοσσος...τα τελευταια χρονια εχει κανει τρομερες γκαφες.....αυτο που λες ...οτι "δεν πετιεται τιποτα" ειναι το πιο πιθανο!!
 
Λαμπη...χωρις παρεξηγηση.....αυτο ο κολοσσος...τα τελευταια χρονια εχει κανει τρομερες γκαφες.....αυτο που λες ...οτι "δεν πετιεται τιποτα" ειναι το πιο πιθανο!!


Ολη η ''ουσια''....και το κλειδι της υποθεσης εκει ειναι...
Στο οτι δεν πετιεται τιποτα !!!! ;)
 
Back
Top