Παρουσίαση Φυσιγγίων

Καλυκας cheditte T2 12/70
Κάψουλι cx 2000
Granular 1,45x30 No 9,5
Βύσμα LBRS 24
Κλείσιμο 6* 58,00View attachment 55986
Μήπως όλα αυτά θα έπρεπε να τα βάζεις όμως στην ιδιογόμωση να μην τα ψάχνουμε απο εδώ και απο εκεί. Νομίζω ότι ειναι πιο βολικό εδώ να παρουσιάζονται μόνο τα εμπορικά που μπορεί να τα αγοράσει ο καθένας ώστε να ξέρουμε τι αγοράζουμε.
 
Eley Alphamax 36 γραμμάρια 6 νούμερο
Τα υπόλοιπα βρείτε τα εσείς που ξέρετε, εγώ δεν έχω ιδέα
View attachment 56021View attachment 56023View attachment 56024View attachment 56025View attachment 56027
Πλήρως αναμενόμενο !! Όλα ισπανικά, κάλυκας, καψούλι, μπαρούτι PSB2 ... Το μόνο μη αναμενόμενο ο συγκεντρωτήρας. Της B&P, o DIAMANTE 18mm - εκτός κι αν είναι απομίμησή του ...
 
Όλα ισπανικά, κάλυκας, καψούλι, μπαρούτι PSB2 ...
Ένδοξες εποχές.......
Όλα Ιταλικά θα λέμε τώρα....

Ξέρεις τι είναι να διαβάζεις psb 1 και από κάτω κατασκευαστής Nobel Sport????

.... Αυτό ήταν κ το κερασάκι στην τουρτα.....

Καλυτερα πάω κυνήγι με ποζε παρα να ξαναβάλω φυσιγγι nsi στο τουφέκι μου...

Αλλά κ αυτοί της maxam, δεν μπόρεσαν να κρατήσουν τέτοια επιχείρηση.......

@Dr V κάνε κάτι, γιατί το νιώθω πλησιαζει το εγκεφαλικό νυχτιάτικα......

.hair.
 
Ένδοξες εποχές.......
Όλα Ιταλικά θα λέμε τώρα....

Ξέρεις τι είναι να διαβάζεις psb 1 και από κάτω κατασκευαστής Nobel Sport????

.... Αυτό ήταν κ το κερασάκι στην τουρτα.....

Καλυτερα πάω κυνήγι με ποζε παρα να ξαναβάλω φυσιγγι nsi στο τουφέκι μου...

Αλλά κ αυτοί της maxam, δεν μπόρεσαν να κρατήσουν τέτοια επιχείρηση.......

@Dr V κάνε κάτι, γιατί το νιώθω πλησιαζει το εγκεφαλικό νυχτιάτικα......

.hair.
Τάσο , δε θα τη συνέφερε τη maxam να κρατήσει άλλο την επιχείρηση κυνήγι -σκοποβολή αφού ασχολείται κυρίως με την παραγωγή εκρηκτικών σε βιομηχανική κλίμακα ....
 
Τάσο , δε θα τη συνέφερε τη maxam να κρατήσει άλλο την επιχείρηση κυνήγι -σκοποβολή αφού ασχολείται κυρίως με την παραγωγή εκρηκτικών σε βιομηχανική κλίμακα ....
Για αυτό μου έριξε βόμβα μεγατονων........
 
Καλυκας fiocchi 12/68,40
Κάψουλι 688
Sipe 1,55x32 No 6nikel
Βύσμα V.O.23
Κλείσιμο 6* 57,00mmView attachment 55545
Μπράβο για την μετατροπή της MEC. Είναι από τα ποιο ευέλικτα μηχανήματα μπορείς να κανείς πολλά πάνω σε μια ΜEC 600. Για τα κλεισίματα δεν χρειάζεται κουβέντα.
 
Είναι να μην περάσει κάτι στη Nobel Sport μετά οι τιμές παίρνουν την ανηφόρα ! Άσχετο αλλά είδες ότι η ΝSI ξανάβγαλε τα ΑΖ-20 στην ιστορική τους συσκευασία ;
Ναι το εχω δει κ δεν είναι πρόσφατο...
Και τι να λέει αυτό ρε Σπυρo.....
Και καλά για τους νοσταλγούς που δεν είναι κ λίγοι, προσπαθώντας να αυξήσει της πωλήσεις της...
Εντωμεταξύ ουτε την συσκευασία την έκανε ίδια......την ανανέωσε κ αυτή χαχαχα...
 
σαν απομιμηση φαινεται στελιο.
Δεν ξέρω ... ίσως επειδή είναι λίγο τσαλακωμένος. Πάντως κι αν είναι απομίμηση, είναι πολύ πιστή αντιγραφή (από ίδια καλούπια) !!! Ψάχνω στις "λεπτομέρειες" για μικροδιαφορές (όπως π.χ. μεταξύ Καρδαρά και Γκουαλάντι) και δεν βρίσκω καμία !!! Είναι απόλυτα ίδιοι ... το σχήμα και η θέση των εγκοπών, η θέση των ενώσεων των πτερυγίων, το αμορτισερ, τα "ποδαράκια", το σχήμα της φούστας, ακόμη και το κάθετο αυλάκι στην περιφέρεια της φούστας ... όλα ίδια !!! :cool:
20220919_201419_1.jpg

d_diamante_cal12_h_18-0.jpg .think.
 
Δεν ξέρω ... ίσως επειδή είναι λίγο τσαλακωμένος. Πάντως κι αν είναι απομίμηση, είναι πολύ πιστή αντιγραφή (από ίδια καλούπια) !!! Ψάχνω στις "λεπτομέρειες" για μικροδιαφορές (όπως π.χ. μεταξύ Καρδαρά και Γκουαλάντι) και δεν βρίσκω καμία !!! Είναι απόλυτα ίδιοι ... το σχήμα και η θέση των εγκοπών, η θέση των ενώσεων των πτερυγίων, το αμορτισερ, τα "ποδαράκια", το σχήμα της φούστας, ακόμη και το κάθετο αυλάκι στην περιφέρεια της φούστας ... όλα ίδια !!! :cool:
Εχεις δίκιο Στέλιο ο diamante 18 είναι.
 
Δεν ξέρω ... ίσως επειδή είναι λίγο τσαλακωμένος. Πάντως κι αν είναι απομίμηση, είναι πολύ πιστή αντιγραφή (από ίδια καλούπια) !!! Ψάχνω στις "λεπτομέρειες" για μικροδιαφορές (όπως π.χ. μεταξύ Καρδαρά και Γκουαλάντι) και δεν βρίσκω καμία !!! Είναι απόλυτα ίδιοι ... το σχήμα και η θέση των εγκοπών, η θέση των ενώσεων των πτερυγίων, το αμορτισερ, τα "ποδαράκια", το σχήμα της φούστας, ακόμη και το κάθετο αυλάκι στην περιφέρεια της φούστας ... όλα ίδια !!! :cool:
View attachment 56050

View attachment 56051 .think.
Δεν εχουν αντιγραφτει ακομη οι diamante.
 
Για δυνατούς λύτες........
Καλυκας fiocchi T5 12/67
Κάψουλι 615
Sipe 1,65x34 No 5 nilel
Βύσμα Τασκωφ 22
Κλείσιμο 8* 56,00View attachment 56133View attachment 56136
Έχω γεμίσει σε 70άρη κάλυκα 615 1,65 Χ 34 Aquila 22 57,00 σε νούμερο 4 επινικελωμένο και με άρεσε πολύ!
 
Back
Top