Παρουσίαση Φυσιγγίων

Το Golden Wing πηγε στον ταχογραφο σε υψομετρο 900m με παγετό και 0°C με υγρασια 55% και στο V 1.5 εδωσε 370 m/s....ενημερωτικα το λεω, για οσους επειναν νερο στ'ονομά του.
Μια χαρά είναι για τόσο κρύο. Σε φυσιολογικές θερμοκρασίες δηλαδή 385-390, για μένα το ιδανικό.
 
Μια χαρά είναι για τόσο κρύο. Σε φυσιολογικές θερμοκρασίες δηλαδή 385-390, για μένα το ιδανικό.
Και βεβαια ειναι μια χαρα Λεωνίδα αλλα για Νο9 ή 10 το 370m/s....σε Νο5 ή 6 ή 7 ισως στερουνταν σε διατρηση με το 370m/s...
Άρα, ενα φυσιγγι με 400 & 410m/s ΤΟ ΠΟΛΥ ειναι το ιδανικο...διοτι, αν με 25°C δωσει π.χ. 410m/s στους 0°C να εχει λιγη ψυχη ακομη, να μπορεσει να δωσει ενα 390m/s τουλαχιστο ΣΤΙΣ ΚΟΝΤΕΣ ΚΑΝΝΕΣ....;)
 
Άνοιξα ένα gorilla 36 νο6 για να μετρήσω σκάγια εχτές. 340 τα βρηκα προς το 6.5 δλδ. Τα σκάγια μέτριας σφαιρικοτητας. Mb36 έχει αυτό? Τετράγωνα κομμάτια γκριζοπρασινου χρώματος είχε μέσα. Για κάποιο λόγο δεν μπορώ να ανεβάσω φοτο
 
Σε ευχαριστώ Τάσο. Εντυπώσεις Καλές σου είχε αφήσει στο κυνήγι το συγκεκριμένο γενικά? Σε υγρασιες/κρύα τράβαγε??
Δεν εχω ιδέα...
Εχω δυο κουτιά και κααααααθονται χαχαχα

Αλλά αφου το έχεις δεν μένει παρα να το χρησιμοποιήσεις(έχοντας μαζί σου κ όποια άλλα εμπιστευεσαι ), μόνο έτσι θα μπορείς να ξέρεις με σιγουριά....
 
Ούτε με σφαίρες στο 1,80 .. 1,95 με 2 έχουν με 688 την mb36
Είπα παλαιοτερα Ηλία ..
Καλυκας cheddite 16mm μεταλλο με καψουλι cx2000 κ συγκεντρωτηρα gualandi...
Τότε.......

Αργότερα που το γέμισε σε καλυκα fiem κ έβαλε συγκεντρωτηρα z2m δεν ξέρω ποσο την πήγε....
 
Και βεβαια ειναι μια χαρα Λεωνίδα αλλα για Νο9 ή 10 το 370m/s....σε Νο5 ή 6 ή 7 ισως στερουνταν σε διατρηση με το 370m/s...
Άρα, ενα φυσιγγι με 400 & 410m/s ΤΟ ΠΟΛΥ ειναι το ιδανικο...διοτι, αν με 25°C δωσει π.χ. 410m/s στους 0°C να εχει λιγη ψυχη ακομη, να μπορεσει να δωσει ενα 390m/s τουλαχιστο ΣΤΙΣ ΚΟΝΤΕΣ ΚΑΝΝΕΣ....;)
Αν το κατεβασεις απο τα 900 μετρα στα 10 μετρα και σε φυσιολογικες θερμοκρασιες.....παλι εκει γυρο στο 370 θα δωσει,λογο πυκνοτερης ατμοσφαιρας.
 
Είπα παλαιοτερα Ηλία ..
Καλυκας cheddite 16mm μεταλλο με καψουλι cx2000 κ συγκεντρωτηρα gualandi...
Τότε.......

Αργότερα που το γέμισε σε καλυκα fiem κ έβαλε συγκεντρωτηρα z2m δεν ξέρω ποσο την πήγε....
αυτο είχε 1,95 Τάσο τόσο το είχα βρει εγώ με 19 sg φυσηγγαρα
 
Back
Top