Παρουσίαση Φυσιγγίων

https://www.kalkantzakos.com/Product/4121/rooster-xr-shot-lok,-fusiggia-winchester

Τώρα τα μπάνισα ... έχουν έρθει από καιρό ?
Συγκεντρωτήρας
Πλαστικός με τεχνολογία SHOT-LOK. Εμπεριέχει ρητίνη που προστατεύει από την παραμόρφωση των σκαγιών κατά την εκπυρσοκρότηση.
35€ ρε κουμπαρε, εχουν τα τελοι κυκλοφοριας στο παπακι μου, κ θα κυκλοφορω κ 1 χρονο....θα μας τρελανουν για 57.50€;;;
 
https://www.kalkantzakos.com/Product/4121/rooster-xr-shot-lok,-fusiggia-winchester

Τώρα τα μπάνισα ... έχουν έρθει από καιρό ?
Συγκεντρωτήρας
Πλαστικός με τεχνολογία SHOT-LOK. Εμπεριέχει ρητίνη που προστατεύει από την παραμόρφωση των σκαγιών κατά την εκπυρσοκρότηση.
Τωρα πηραν χαμπαρη και την ριτηνη.την δουλευο χροοονια .big smile. .sex hard.
 
Καθώς έφευγα από το καρτέρι κοίταζα για κανέναν φρέσκο κάλυκα.Μια στιγμή βλέπω να γυαλίζει κάτι, πάω και βλέπω φαρδύ μέταλλο.Λέω τι ρίχνουν;! Σταματάω, κατεβαίνω και βρήκα 2 J&B number1 36γρ νο4 και ένα πράσινο νόμπελ σπορτ κάλυκας που δεν το γνωρίζω.Λέει κάτι σαν perfec, 3/4, 70mm και από την άλλη σαν lago κάτι.Αναμένω τα φώτα σας και ιδίως του Τασάρα!20221222_181440.jpgIMG_20221222_180021.jpg
Το περίεργο είναι ότι δεν έχει λαγούς εκεί...
 
Καθώς έφευγα από το καρτέρι κοίταζα για κανέναν φρέσκο κάλυκα.Μια στιγμή βλέπω να γυαλίζει κάτι, πάω και βλέπω φαρδύ μέταλλο.Λέω τι ρίχνουν;! Σταματάω, κατεβαίνω και βρήκα 2 J&B number1 36γρ νο4 και ένα πράσινο νόμπελ σπορτ κάλυκας που δεν το γνωρίζω.Λέει κάτι σαν perfec, 3/4, 70mm και από την άλλη σαν lago κάτι.Αναμένω τα φώτα σας και ιδίως του Τασάρα!View attachment 63446View attachment 63447
Το περίεργο είναι ότι δεν έχει λαγούς εκεί...
https://www.tacticalshop.gr/φυσίγγια-super-kill-lagos
Εδώ είσαι. Έχω ακούσει καλά λόγια από γνωστό που τα ρίχνει σε λαγό.
 
Καθώς έφευγα από το καρτέρι κοίταζα για κανέναν φρέσκο κάλυκα.Μια στιγμή βλέπω να γυαλίζει κάτι, πάω και βλέπω φαρδύ μέταλλο.Λέω τι ρίχνουν;! Σταματάω, κατεβαίνω και βρήκα 2 J&B number1 36γρ νο4 και ένα πράσινο νόμπελ σπορτ κάλυκας που δεν το γνωρίζω.Λέει κάτι σαν perfec, 3/4, 70mm και από την άλλη σαν lago κάτι.Αναμένω τα φώτα σας και ιδίως του Τασάρα!View attachment 63446View attachment 63447
Το περίεργο είναι ότι δεν έχει λαγούς εκεί...
Είσαι σίγουρος δεν έχει λαγό εκεί?
 
Καθώς έφευγα από το καρτέρι κοίταζα για κανέναν φρέσκο κάλυκα.Μια στιγμή βλέπω να γυαλίζει κάτι, πάω και βλέπω φαρδύ μέταλλο.Λέω τι ρίχνουν;! Σταματάω, κατεβαίνω και βρήκα 2 J&B number1 36γρ νο4 και ένα πράσινο νόμπελ σπορτ κάλυκας που δεν το γνωρίζω.Λέει κάτι σαν perfec, 3/4, 70mm και από την άλλη σαν lago κάτι.Αναμένω τα φώτα σας και ιδίως του Τασάρα!View attachment 63446View attachment 63447
Το περίεργο είναι ότι δεν έχει λαγούς εκεί...
Από κάποιο γιλέκο θα έπεσαν, εάν όχι ολοι οι περισοτεροι κουβαλαμε κ λίγα χοντρά μαζί μας, τώρα κουβαλαμε κ για αγριογούρουνα!
 
Σωστό αυτό που λέει ο Κωστας...

Αλλά υπάρχει κ το ενδεχόμενο να τα πηρε κάποιος για να τα ξεφορτωθεί στις τσίχλες, είτε γιατί δεν του αρεσαν, η γιατί του μπήκε ξαφνικά η ιδέα να παει για τσιχλοκοτσυφα κ δεν είχε αλλά φυσίγγια....

Όλοι όσοι έχουμε την συνηθεια να κοιτάμε τους κάλυκες στα τσιχλοκαρτερα έχουμε βρει και...... ασυνήθιστα φυσίγγια για αυτό το θήραμα.....
 
Αλλά υπάρχει κ το ενδεχόμενο να τα πηρε κάποιος για να τα ξεφορτωθεί στις τσίχλες

Ότι φυσίγγι δεν μας άρεσε και έμενε στην ντουλάπα ξεχασμένο για κάνα δυο-τρια χρόνια, τα κάναμε στο τέλος της χρονιάς ένα ωραιότατο ουράνιο τόξο με τον πατέρα μου και τα ρίχναμε στην τσίχλα.
 
Ότι φυσίγγι δεν μας άρεσε και έμενε στην ντουλάπα ξεχασμένο για κάνα δυο-τρια χρόνια, τα κάναμε στο τέλος της χρονιάς ένα ωραιότατο ουράνιο τόξο με τον πατέρα μου και τα ρίχναμε στην τσίχλα.
Ισχύει! Θυμάμαι ότι κάποια στιγμή (την εποχή που το κουτί είχε 1200δρχ.)ξεστόκαρα κάτι παπίσια 36ρια 3και 4νουμερο στις τσίχλες! Τις άκουγα να φωνάζουν "καλα τι μας ρίχνουν οι μα...κες".very funny....όταν έπεφτε δε η τσίχλα είχε κάτι τρύπες άσε....
 
Όλοι όσοι έχουμε την συνηθεια να κοιτάμε τους κάλυκες στα τσιχλοκαρτερα έχουμε βρει και...... ασυνήθιστα φυσίγγια για αυτό το θήραμα...
δασκαλε ,εκανα και εγω μια λαλακια ,μου εφυγε ενα ριο πιτζον ν4 καταλαθος!!! ακομα το κλαιω.
 
δασκαλε ,εκανα και εγω μια λαλακια ,μου εφυγε ενα ριο πιτζον ν4 καταλαθος!!! ακομα το κλαιω.
Εγώ μία μέρα σε περπατητό τσίχλας δίπλα στην Παραλίμνη, με παγωνιά και πυκνή καταχνιά που την έκοβες με το μαχαίρι, μόνο με Pichon 7½ τις έριχνα κάτω! (Με Benelli)
 
Back
Top