Παρουσίαση Φυσιγγίων

Είναι το κοντορ mac, πάρα πολύ καλό φυσιγγι και αυτό για χαμηλές θερμοκρασίες
Αν δεν ηταν καλο εκεί τοτε θα ήταν μια αποτυχία....
Πιο ενισχυμένο το condor Mac(Macedonia) από το condor είχε σαν σκοπό να μπορέσει να ανταπεξέλθει στις καιρικές συνθήκες που επικρατούσαν τους χειμωνιάτικους μήνες στην Β.Ελλαδα...

IMG_20230123_120938.jpg
Οπως φαινεται κ απο την φωτο κ με δεδομένο το τι χρησιμοποιουσε ο Δορκας είναι το πιο πιθανο.....
Η δόση της δεν μου κάνει εντυπωση για την ιδιαιτερότητα αυτου του φυσιγγιου κ για εκείνη την "εποχή"....
 
Αν δεν ηταν καλο εκεί τοτε θα ήταν μια αποτυχία....
Πιο ενισχυμένο το condor Mac(Macedonia) από το condor είχε σαν σκοπό να μπορέσει να ανταπεξέλθει στις καιρικές συνθήκες που επικρατούσαν τους χειμωνιάτικους μήνες στην Β.Ελλαδα...

View attachment 65491

Οπως φαινεται κ απο την φωτο κ με δεδομένο το τι χρησιμοποιουσε ο Δορκας είναι το πιο πιθανο.....
Η δόση της δεν μου κάνει εντυπωση για την ιδιαιτερότητα αυτου του φυσιγγιου κ για εκείνη την "εποχή"....
Τι έριχνα στις πέρδικες. Αργό αλλά καλό
 
Το υλικό οκ κ το βρίσκουμε...
Η μπαρουτη στα 2.30;;;
Κ αν προσέξατε όλα τα σκάγια μέσα στο κυαθιο.
Εύκολα αντιγράφεται Στέλιο .
Από ένα καλό δικό σου set up κόψε 1 γρ σκάγια καί βάλε bior + κυάθιο SG mag στα χιλ.
που χρειάζεται κομμένο +4 πέταλα + την συνταγή καραμελώματος απο τον τον δικό σου
τον κ.Νίκο .....
Ήδη θα την έχει έτοιμη :):):):)
Kαψύλι 688 οπωσδήποτε .
 
Εύκολα αντιγράφεται Στέλιο .
Από ένα καλό δικό σου set up κόψε 1 γρ σκάγια καί βάλε bior + κυάθιο SG mag στα χιλ.
που χρειάζεται κομμένο +4 πέταλα + την συνταγή καραμελώματος απο τον τον δικό σου
τον κ.Νίκο .....
Ήδη θα την έχει έτοιμη :):):):)
Kαψύλι 688 οπωσδήποτε .
Θα το φτιάξει ο φιλος μου κ θα το βρω έτοιμο .my man.
Τωρα μου ψάχνει κ άλλα σεταπ για την psb1 που αγαπώ ιδιαίτερα.
 
Πιστευω οτι το κλεισιμο του φυσιγγιου γινεται με τα σκαγια να ειναι μεσα στο ποτηρι με το υλικο
σε στερεα μορφη και το μαυρο ''τζαμακι'' επανω τους.....Απλα το τοποθετουν ολα αυτα μαζι πανω
απο την μαλλινη και ρελιαζουν...
Το τζαμακι ηταν και αυτο κολλημενο επανω στα σκαγια...χρειαστηκε κατσαβιδι για να το ξεκολλησω.
Το υλικο πολυ ''σκληρο''......μου εκανε εντυπωση πως εβγαλε αυτην την συγκεντρωση στην δοκιμη
διατρησης που εκανε ο leo γιατι τα σκαγια εχουν επανω τους αυτο το υλικο και δεν φευγει καθολου
ευκολα.....Τα εβαλα σε ποτηρι τα σκαγια και τα χτυπαγα με το ξυλινο ταποτηρι και τα σκαγια δεν καθαριζαν
απο την κολλα που ειχαν...
Και αναρωτιεμαι....πως δεν παρεκτρεπονται απο την πορεια τους ???
Πιστευω οτι δεν μπορει να εχει ''καρμπον'' συγκεντρωσεις και κατανομες αυτο το φυσιγγιο....
Βεβαια ετσι το βλεπω εγω ...και μπορει να κανω λαθος...
Το υλικο θα το παω στο χημειο της Ενωσης...μηπως και βρω απο τι ειναι φτιαγμενο .
Το υλικό που χρησιμοποιεί η Winchester
είναι ρητίνη δυο συστατικών( Α+ Β) και
χρησιμοποιείται στον κινηματογράφο για
την δημιουργία ψεύτικων ποτηριων .. τζαμιών.. παρμπριζ αυτοκινήτων....
η ονομασία του είναι SMASH PLASTIC και
τα σκάγια ψεκαζονται με σιλικόνη ώστε
να γίνει γρήγορα η αποκόλληση τους
ο δημιουργος της πατεντας λέγεται
Stephen .w .meyer
 
Το υλικό που χρησιμοποιεί η Winchester
είναι ρητίνη δυο συστατικών( Α+ Β) και
χρησιμοποιείται στον κινηματογράφο για
την δημιουργία ψεύτικων ποτηριων .. τζαμιών.. παρμπριζ αυτοκινήτων....
η ονομασία του είναι SMASH PLASTIC και
τα σκάγια ψεκαζονται με σιλικόνη ώστε
να γίνει γρήγορα η αποκόλληση τους
ο δημιουργος της πατεντας λέγεται
Stephen .w .meyer
Θα βρούμε καλύτερο από τη Winchester
 
Εύκολα αντιγράφεται Στέλιο .
Από ένα καλό δικό σου set up κόψε 1 γρ σκάγια καί βάλε bior + κυάθιο SG mag στα χιλ.
που χρειάζεται κομμένο +4 πέταλα + την συνταγή καραμελώματος απο τον τον δικό σου
τον κ.Νίκο .....
Ήδη θα την έχει έτοιμη :):):):)
Kαψύλι 688 οπωσδήποτε .

ΟΚ....Αλλα μην ''μουρλαθουμε''.....Στις δοκιμες διατρησης που εκανε ο leo το απλο αλευρακι το ''κοντραρισε''
στα ισια πιστευω το ROOSTER και με Ν4 και οχι Ν3 που εχει το ROOSTER...
Με το ROOSTER ο δασκαλος την ''ακουσε'' απο κλωτσο....ενω το αλλο φυσιγγιο ηταν μια φυσιολογικη
τουφεκια Λαμπη μου....!!!
Οτι και να δω στα εμπορικα δεν με εντυπωσιαζουν....Και μην ξεχνας αυτο που παρουσιαζει σημερα ο Αμερικανος
το καναμε πριν πολλα χρονια εμεις οι ιδιογομωτες με σιμιγδαλι και ζαχαρονερο φιλε !!! :)

εικόνα_Viber_2023-01-22_18-27-50-657.jpg
εικόνα_Viber_2023-01-22_18-28-58-215.jpg
 
Back
Top