Παρουσίαση Φυσιγγίων

Το σεταπ που παρουσίασα Κώστα έχει προορισμό την πέρδικα και την μπεκάτσα και γιατί όχι το παπι σούρουπο.......... Δεν χρειάζεται παραπάνω ταχύτητες και συγκέντρωση γιατί μετά ξεφεύγει από τον χαρακτήρα του......
Καταλαβα ναι....
Εγω παλι, δεν θελω συγκεντρωση στο σουρουπο όοοοοοταν παω (σπάνια) αλλα ουτε κ το χάραμα
(παω συχνά).
Κοιταζω τα σεταπ ΑΥΤΑ με 1* να μου δινουν ΑΠΛΑ 70 max 75% συγκέντρωση με την απαιτούμενη ταχυτητα που θελω ΕΓΩ προσωπικα (όχι κατω απο 410m/s)....με αυτα "γεμίζω σάκο" εγώ....οι υπόλοιποι, κάντε οτι θελετε.
Καταλαβαινεις πως το εννοώ έτσι...
 
Οι περισσότεροι που τα σκοτώνουν με εργοστασιακά πως πέφτουν ρε παιδιά όλοι τυχεροί είναι , εννοείται ότι η ιδιογομωση είναι ότι καλύτερο αλλά με αυτά που γράφεται κάποιοι στο τέλος θα αρχίσουν να πιστεύουν όλοι ότι μόνο εσείς έχετε φυσίγγια και σκοτώνεται και οι άλλοι πετάνε σαγιονάρες.
 
Ξερω τη θες να πεις κι εσυ κι ο Βαγγελης...κ δεν υποστηριζω καποιον...αλλα παραλληλα μου γεννηθεικε αυτη η απορια...γιατι να μην ειναι χρηστικο το σεταπ του...;;;

Το σεταπ του, το βρισκω σαν ενα νορμαλ αυτοκινητο ατμοσφαιρικό εν αντιθεση με 1 τουρμπάτο (πιο special setup)....κ τα 2 σε παν στον προορισμο σου.... :)
Δεν κατηγορω κανενα μηχανιμα, στροφειο κ τροπο κλεισιματος...κ ξερω πολυ καλα πως δεν με παρεξηγεις...

Υ.Γ. Θα σου δωσω αληφή ρε "μασκαρά" .yelling.γιατι βγαζεις σπυρακια οταν βλεπεις 57.8mm τελικό...οπως εκλεινε ο @ΛΑΜΠΗΣ .big smile.


Αστο Κωστη μου .....και σιγουρα δεν σε παρεξηγω !!!
Αλλα εαν νομιζεις οτι η περδικα θελει κατι περισσοτερο απο κατι τετοιο ( αποτυπωση ) για να πεσει....τοτε
δεν σε σωνουν οχι τα 38 γραμμαρια αλλα τα 52 γραμμαρια σκαγια...!!!

εικόνα_Viber_2022-03-07_11-05-56-135.jpg

Οσον αφορα τους ατμοσφαιρικους κινητηρες...να σου πω οτι υπαρχουν και μονοκυλινδροι οι λεγομενοι
γκαζαδες... ;)
 
Οσον αφορα τους ατμοσφαιρικους κινητηρες...να σου πω οτι υπαρχουν και μονοκυλινδροι οι λεγομενοι
γκαζαδες... ;)
Μια παρένθεση μιας κ το ανεφερες...
Θυμαμαι πιτσιρικάς ενα τρακτερ που περνούσε, βαμένο στην πένα (μπλε)

..μαρκας Lanz Bulldog του '56...ηταν μονοκύλινδρο κ εκανε σα διάολος απο θόρυβο κ ειχε ενα καζανάκι εξάτμισης φ100+cm....σαν χθες το θυμαμαι.
 
Κάααααποτε, ακουγα απο τον πατερα μου τη λέξη "παπιά" και το συνδιαζα ταυτοχρονα πως απαρέτητα ήθελαν Νο4 σκαγια....:p
Πολύ σωστά φιλαράκι συμφωνώ αλλά αυτό το λέγανε και τώρα βέβαια εκεί πάει το μυαλό σου σε ημερήσιο και σε χοντρά πάπια, δεν πάει το μυαλό σου σε σούρουπο και κιρκιρια.
 
View attachment 70267

Είχα μια άδεια γωνία και είπα να την γεμισω
Εξαιρετικά και τα 2! Τα eley alphamax 34gr σε ν7 μου έχουν δώσει θεαματικές βολές σε τεράστιες αποστάσεις! Όσο για τα Nike, αν και δεν τα έχω ρίξει, αφού είναι Β&Ρ, σίγουρα κορυφαία θα είναι!!😛😛😉😎
 
Αυτά είναι μούφα Imperial ή the real thing ;;;

View attachment 70282 View attachment 70283

View attachment 70284
Αδέλφια με τα κόκκινα 3" που έχεις..

https://www.hunterslife.gr/forums/threads/Παρουσίαση-Φυσιγγίων.2698/page-120

Από το καψυλι Βασίλη , δεν μου φαινεται σόι μαλλον ευρωπαικα υλικα .
Σωστά...
Είναι να μην έχει αφήσει φήμη ένα φυσιγγι που σταμάτησε την παραγωγη του......
Κάποιοι θα βρεθουν να το... ζωντανέψουν...
Για να μην νομίζουμε πως αυτά γίνονται μόνο στην χώρα μας..........
 
Το φυσίγγι με τις περισσότερες μολυβδώσεις στην κάνη που έχω ρίξει.
Νομίζω είχα αγοράσει 1000 ή 2000 φυσίγγια παρασυρόμενος από φίλο.
Νόμιζα ότι ξεμπέρδεψα από αυτά αλλά παντού βρίσκω ίχνη τους 🤪

IMG_20230412_231349~2.jpgIMG_20230412_231342~2.jpgIMG_20230412_231336~2.jpg
500 φυσίγγια έριξε ο ξάδερφος σε έναν γάμο σε μια μέρα.
Καθάριζε την 1100 για έναν χρόνο 🤣
 
Τα φυσίγγια Legia της Browning τα έχει ρίξει κανείς? Ξεφυλλιζα κάποια στιγμή ένα παλιό περιοδικό "κυνηγεσια και κυνοφιλια" του 2005 και τα διαφήμιζε. Αν θυμάμαι καλά 36γρ ήταν.
Μπροστά μου τα είχα χαχαχα...
Πρωινο φυσιγγομπανιστηρι να παρουμε...δυνάμεις...

Όλα τα θυμάσαι ρε ατιμούτσικο..
"Τα 36αρια των 0,60€ το τεμάχιο "...


Ναι τα high speed ήταν 36γρ...
O @panagiotis_xios τα έριχνε ( από αυτόν έχω την κασετίνα) στις περδικες κ ήταν ευχαριστημένος...


Μade in Italy ήταν..
Το γράφει κ κάτω αριστερά στην γωνία στην δευτερη φωτο....


IMG_20230413_101249.jpg
IMG_20230413_101258.jpg
 
Μπροστά μου τα είχα χαχαχα...
Πρωινο φυσιγγομπανιστηρι να παρουμε...δυνάμεις...

Όλα τα θυμάσαι ρε ατιμούτσικο..
"Τα 36αρια των 0,60€ το τεμάχιο "...


Ναι τα high speed ήταν 36γρ...
O @panagiotis_xios τα έριχνε ( από αυτόν έχω την κασετίνα) στις περδικες κ ήταν ευχαριστημένος...


Μade in Italy ήταν..
Το γράφει κ κάτω αριστερά στην γωνία στην δευτερη φωτο....


View attachment 70296
View attachment 70297
Made in Italy αλλά με αγγλική κλίμακα σκαγιων σύμφωνα με τη συσκευασία! Ήθελα πριν χρόνια να τα δοκιμάσω, αλλά δεν τα έβρισκα πουθενά! Όταν τα είδα στο περιοδικό, τα θυμήθηκα και λέω, ας ρωτήσω να δω τι έλεγαν σαν φυσίγγια... Και μιας και λέμε για φυσίγγια Browning, η νέα σειρά που κυκλοφορεί στο εξωτερικό, θα έρθει άραγε και εντός Ελλάδος?
 
Back
Top