Παρουσίαση Φυσιγγίων

Χωρις ιχνος αντιπαραθεσης....Αλλα το αλευρι και το 56,5....''κλεινει σπιτια''......Βαγγελη !!!

View attachment 70235
View attachment 70236

Με αυτην την ογκομετρια....Μαλλον εσυ θα χρειαστεις τυχη Βαγγελη !!!

View attachment 70262
View attachment 70263
View attachment 70264

View attachment 70269
Η ταπσ είναιι μάλλινη ως εκ τούτου αρκετά συμπιεσιμη ο κενος χωρος στα 11 χιλιοστά και κάτι....... Αυτό που δείχνεις εκεί δεν κλείνει καν σε αστέρι,θέλει ρελι....
 
Οχι βεβαια αλλα:
Αν με Νο7 τουφεκισει πρασινοκεφαλο ή ψαλιδα ή σφυριχταρι, δεν θα παισει;;;
Το πολυτραυματικό σοκ πηγε περιπατο στην προκειμένη περιπτωση;;
Απορία μου ολο αυτο.
Έχω ρίξει σε κοπάδι από σφυρηκταρια σε απογευματινό με ν8 34 γρ με psb1 πανό από 30 μέτρα 3 ντουφεκες και έπεσαν δυο με μπενελι μαντσινο και 4 τσοκ τα πουλια κόκκαλο
 
Έχω ρίξει σε κοπάδι από σφυρηκταρια σε απογευματινό με ν8 34 γρ με psb1 πανό από 30 μέτρα 3 ντουφεκες και έπεσαν δυο με μπενελι μαντσινο και 4 τσοκ τα πουλια κόκκαλο
Αν είχες beretta θα έπεφταν 6 .yelling. . Κόκκαλο!
 
στο απόγευματινο ειδικά αν ειναι σφιχτο καρτέρι το 7 με 35 -38 γρ με μάλλινη οπως του Βαγγέλη και 4 η5 άστρα δεν εχει αντίπαλο οτι και να μπει μεχρι τα 25 30 μετρα πευτει .Μερες που ειναι ας γραψω και εγω ενα σετ υπ που δουλεύει στα παπια σούρουπο Μ92S 2,20 φουστα απο steel24 2,7 γρ πιτουρο χαρτακι 37 γρ νουμ 7 και 688 αστερι .
 
Ακου....για να μην εχεις αποριες....Βγαλε ογκομετρια...ή ακομα καλυτερα κλεισε ενα φυσιγγιο ριχτο ...ταχογραφησε το
και κοιτα εαν ειναι καλυτερο απο οποιο αλλο δικο σου σεταπ...
Δεν θα βαλω βαλω δικο μου...για ευνοητους λογους...
Ξερω τη θες να πεις κι εσυ κι ο Βαγγελης...κ δεν υποστηριζω καποιον...αλλα παραλληλα μου γεννηθεικε αυτη η απορια...γιατι να μην ειναι χρηστικο το σεταπ του...;;;

Το σεταπ του, το βρισκω σαν ενα νορμαλ αυτοκινητο ατμοσφαιρικό εν αντιθεση με 1 τουρμπάτο (πιο special setup)....κ τα 2 σε παν στον προορισμο σου.... :)
Δεν κατηγορω κανενα μηχανιμα, στροφειο κ τροπο κλεισιματος...κ ξερω πολυ καλα πως δεν με παρεξηγεις...

Υ.Γ. Θα σου δωσω αληφή ρε "μασκαρά" .yelling.γιατι βγαζεις σπυρακια οταν βλεπεις 57.8mm τελικό...οπως εκλεινε ο @ΛΑΜΠΗΣ .big smile.
 
Έχω ρίξει σε κοπάδι από σφυρηκταρια σε απογευματινό με ν8 34 γρ με psb1 πανό από 30 μέτρα 3 ντουφεκες και έπεσαν δυο με μπενελι μαντσινο και 4 τσοκ τα πουλια κόκκαλο
Κάααααποτε, ακουγα απο τον πατερα μου τη λέξη "παπιά" και το συνδιαζα ταυτοχρονα πως απαρέτητα ήθελαν Νο4 σκαγια....:p

Εγω ξερω τη κανει το Νο7&8 στο κιρκίρι σε νορμάλ καιρους....εχω δει ψωλιές διπλα μου με Νο9 με 3* και Β.Vitoria απο το θειο μου, που δεν το πιστευα...με ειχε παρει καποτε κοντα σε (2 απογευματινά), πριν αρχιζω να βγαζω αδεια κυνηγίου..(13-14 ετων)...
Κ για την ιστορια, C7 Perfecta 34 No9...
 
Ξερω τη θες να πεις κι εσυ κι ο Βαγγελης...κ δεν υποστηριζω καποιον...αλλα παραλληλα μου γεννηθεικε αυτη η απορια...γιατι να μην ειναι χρηστικο το σεταπ του...;;;

Το σεταπ του, το βρισκω σαν ενα νορμαλ αυτοκινητο ατμοσφαιρικό εν αντιθεση με 1 τουρμπάτο (πιο special setup)....κ τα 2 σε παν στον προορισμο σου.... :)
Δεν κατηγορω κανενα μηχανιμα, στροφειο κ τροπο κλεισιματος...κ ξερω πολυ καλα πως δεν με παρεξηγεις...

Υ.Γ. Θα σου δωσω αληφή ρε "μασκαρά" .yelling.γιατι βγαζεις σπυρακια οταν βλεπεις 57.8mm τελικό...οπως εκλεινε ο @ΛΑΜΠΗΣ .big smile.
Το σεταπ που παρουσίασα Κώστα έχει προορισμό την πέρδικα και την μπεκάτσα και γιατί όχι το παπι σούρουπο.......... Δεν χρειάζεται παραπάνω ταχύτητες και συγκέντρωση γιατί μετά ξεφεύγει από τον χαρακτήρα του......
 
Back
Top