Παρουσίαση Φυσιγγίων

Σωστότατος ... (μιλούσα για συγκέντρωση, διάτρηση).
Ένα καλό όπλο για εμένα είναι αυτό που μου αρέσει οπτικά, κάθεται σωστά, δεν χαλάει εύκολα και κάνει αυτά που θέλω εγώ (όχι ο διπλανός).
Η υποκειμενικότητα διασπά τους κανόνες της λογικής που είναι μία ,δημιουργεί την αμφισβήτηση και καταλήγει στην αμφιβολία .Έξυπνη διεργασία του νου όταν δεν ξέρει τι πραγματικά θέλει .Για όποιον ξέρει τι θέλει δεν παίζει το έργο.
 
Για όποιον ξέρει τι θέλει δεν παίζει το έργο.
Δεν ξέρω για τους άλλους Γιάννη, αλλά το τι θέλω έγω προσωπικά δεν θα μου το υποδείξει-επιβάλλει τρίτος.
Όποιος δεν ξέρει τι θέλει ή ψάχνεται γενικώς, ... διαβάζει, ακούει και πληρώνει μέχρι να μάθει τι θέλει ή να βρει αυτό που τον καλύπτει.
 
Last edited:
Πηγαίνεις και εσύ στο ανοιχτό πανεπιστήμιο?
Δύο τρία Σάββατα που πήγα, καλά πέρασα, υπάρχουν κάποιοι επίκουροι καθηγητές, όπως παντού, αλλά υπάρχουν και σοβαροί άνθρωποι που πραγματικά χαίρεσαι να συζητάς και να ρίχνεις μαζί τους
 
Ωραία η παρουσίαση αλλά δυστυχώς το φυσιγγι δεν μου άρεσε καθόλου! Όπως και το 3α απογοήτευση! Πάντα σε καλ20! Γενικά στο 20αρι τα ελληνικά φυσίγγια δεν λένε κάτι! Πολύ μέτρια!
Δεν έχω ριξει Ελληνικά Γιάννη εκτός από μερικά παλιά Λαμπρό σε κοκκινο κάλυκα ούτε αυτά μαρεσαν , αυτό το κατάσχεσα από ένα φιλο που τον έψησα πέρσι να κυνηγά με αυτό το διαμέτρημα . Αυτού αντίθετα του άρεσαν , μάλιστα μου είπε και για μια μακρινή τουφεκια που του έκανε εντύπωση . Το 3Α Γιάννη ξέρεις υλικα ? Υποθέτω με Ισπανικη πυριτιδα .
 
Δεν έχω ριξει Ελληνικά Γιάννη εκτός από μερικά παλιά Λαμπρό σε κοκκινο κάλυκα ούτε αυτά μαρεσαν , αυτό το κατάσχεσα από ένα φιλο που τον έψησα πέρσι να κυνηγά με αυτό το διαμέτρημα . Αυτού αντίθετα του άρεσαν , μάλιστα μου είπε και για μια μακρινή τουφεκια που του έκανε εντύπωση . Το 3Α Γιάννη ξέρεις υλικα ? Υποθέτω με Ισπανικη πυριτιδα .
Το οποιοδήποτε φυσίγγι σε άλλους αρέσει και σε άλλους δεν αρέσει, φυσικό είναι. Εμένα μου φαίνεται καλό, από την παρουσίαση ... και καλά υλικά έχει, και σωστή δοσολογία νομίζω για την Α1 special, κλπ. Δεν βλέπω λόγο να μην είναι καλό, τί του λείπει δηλαδή, σε σχέση με ένα ξένο !!! Κι ένας φίλος που το έριχνε με Β525 μου είχε πει ότι του άρεσε, κυνηγούσε και πέρδικες με αυτό. Προσωπική άποψη δεν έχω αφού δεν έχω 20αρι, αλλά το αντίστοιχο σε cal.16 μου άρεσε κι εμένα αρκετά.
 
Το οποιοδήποτε φυσίγγι σε άλλους αρέσει και σε άλλους δεν αρέσει, φυσικό είναι. Εμένα μου φαίνεται καλό, από την παρουσίαση ... και καλά υλικά έχει, και σωστή δοσολογία νομίζω για την Α1 special, κλπ. Δεν βλέπω λόγο να μην είναι καλό, τί του λείπει δηλαδή, σε σχέση με ένα ξένο !!! Κι ένας φίλος που το έριχνε με Β525 μου είχε πει ότι του άρεσε, κυνηγούσε και πέρδικες με αυτό. Προσωπική άποψη δεν έχω αφού δεν έχω 20αρι, αλλά το αντίστοιχο σε cal.16 μου άρεσε κι εμένα αρκετά.
Το ίδιο ακριβως νομίζω και γώ Στέλιο , για όλα τα διαμετρήματα βέβαια δεν γίνεται να ταιριαζουν όλα σε όλους .
 
Εγώ πριν αρκετά χρόνια ένα κουτάκι που είχα ρίξει (με δύσκολο καιρό βέβαια) δε μου είχε αρέσει. Παρότι Λάμπρο .yel.
Τα δε 3Α στα μικρά διαμετρήματα έχουν καμιά 15αρια χρόνια που τα έχουν σκα (ρ)τεψει. Έχουν βγάλει παρτίδες που δε θα έπρεπε να έχουν διατεθεί ποτέ στο εμπόριο.
 
Το οποιοδήποτε φυσίγγι σε άλλους αρέσει και σε άλλους δεν αρέσει, φυσικό είναι. Εμένα μου φαίνεται καλό, από την παρουσίαση ... και καλά υλικά έχει, και σωστή δοσολογία νομίζω για την Α1 special, κλπ. Δεν βλέπω λόγο να μην είναι καλό, τί του λείπει δηλαδή, σε σχέση με ένα ξένο !!! Κι ένας φίλος που το έριχνε με Β525 μου είχε πει ότι του άρεσε, κυνηγούσε και πέρδικες με αυτό. Προσωπική άποψη δεν έχω αφού δεν έχω 20αρι, αλλά το αντίστοιχο σε cal.16 μου άρεσε κι εμένα αρκετά.
Στο καλ12 χρησιμοποιώ μόνο ελληνικά φυσίγγια και ιδιαίτερα τα Λάμπρο! Δεν έχω καμία προκατάληψη! Και μόλις πήρα το 20αρι πήρα μια κούτα από την αδυναμία πού είχα στα 12αρια του και δεν τα βρήκα με τίποτα μαζί τους! Συνάμα με κάτι b&p,rc και rm είχα πολύ καλύτερα αποτελέσματα! Πιστεύω πως δεν δίνεται αρκετή προσπάθεια για ένα ιδιαίτερο καλ20 φυσιγγι απο τούς Έλληνες λόγω της πολύ μικρής ζήτησης όχι ότι δεν μπορούν!!!
 
Back
Top