Παρουσίαση Φυσιγγίων


Εντυπωσιακός ο πάφυλας (το μέταλλο): δίνει την αίσθηση ότι θα πας για δεινόσαυρους με αυτό το φυσίγγι! ;)
 
20230816_134750.jpg
Για εμένα αν η πυρίτιδα είναι ΜΒ36 το φυσιγγιο είναι μεγάλο φουρνελο και μην το βάζεις στην θαλαμη σου με οποιονδήποτε καιρό.
Τα καλά νέα είναι ότι 99,9% πρόκειται για Μ92S,και ριξτο όποτε γουστάρεις.Η φωτό που παραθέτω είναι από Μ92S
 
View attachment 77015
Για εμένα αν η πυρίτιδα είναι ΜΒ36 το φυσιγγιο είναι μεγάλο φουρνελο και μην το βάζεις στην θαλαμη σου με οποιονδήποτε καιρό.
Τα καλά νέα είναι ότι 99,9% πρόκειται για Μ92S,και ριξτο όποτε γουστάρεις.Η φωτό που παραθέτω είναι από Μ92S
Σε ευχαριστω για την απαντηση και την συμβουλη...
Απ'οτι βλεπω μοιαζουν αρκετα οπτικα και για μενα που δεν εχω καμμια εμπειρια δυσκολο να τις ξεχωρισω...αλλα θα σφαξω ενα αλλο που μου ειπε αυτος που το γεμιζει(βιοτεχνης) οτι ειναι με ΜΒ36 θα τις βαλω διπλα διπλα και βλεπουμε...
Η ΜΒ36 και η ΜΒ32 που ειναι διβασικες αυτες δεν σβολιαζουν οπως η sipe και η tecna? παντως αυτο που ανοιξα δεν υπηρχε η παραμικρη ενδειξη σβολιασματος....
 
Τελος..
View attachment 76976View attachment 76977
Τα 10 σκαγια τα μετρησα 20,89mm περιπου, η ζυγαρια τα μετρησε 549 σε αριθμο(λαθος σωστο δεν ξερω...) υψος ρελιου περιπου 2mm
Είναι λιιιιιγο πιο αργό από το προηγούμενο 30αρι του που ήταν φωτοβολιδα αλλά πολλλυυυυυυ συγκεντρωτικό. Ριχτο με σχετικά ανοιχτό τσοκαρισμα γιατί εμένα με ζορισε αρκετά σε κάποια τσιχλοπερπατητα.DSC_0380.JPGDSC_0402.JPG
 
Σε ευχαριστω για την απαντηση και την συμβουλη...
Απ'οτι βλεπω μοιαζουν αρκετα οπτικα και για μενα που δεν εχω καμμια εμπειρια δυσκολο να τις ξεχωρισω...αλλα θα σφαξω ενα αλλο που μου ειπε αυτος που το γεμιζει(βιοτεχνης) οτι ειναι με ΜΒ36 θα τις βαλω διπλα διπλα και βλεπουμε...
Η ΜΒ36 και η ΜΒ32 που ειναι διβασικες αυτες δεν σβολιαζουν οπως η sipe και η tecna? παντως αυτο που ανοιξα δεν υπηρχε η παραμικρη ενδειξη σβολιασματος....
Οι MB και Μ92S δεν ειναι διβασικες,έχουν ένα ποσοστό νιτρογλυκερινης 13% (αν δεν κάνω λάθος) και δεν ζβολιαζουν όπως οι διβασικες.Δεν νομίζω ο βιοτεχνης να έκανε τέτοια πατάτα και να έβαλε MB36 2.10+ σε 38 gr Αντίθετα αυτή η δοσολογία με M92S παραπέμπει σε ένα πολύ καλό χειμερινό φυσιγγιο που κατά την γνώμη μου δεν θα σε προδώσει πουθενά.
 
Σε ευχαριστω για την απαντηση και την συμβουλη...
Απ'οτι βλεπω μοιαζουν αρκετα οπτικα και για μενα που δεν εχω καμμια εμπειρια δυσκολο να τις ξεχωρισω...αλλα θα σφαξω ενα αλλο που μου ειπε αυτος που το γεμιζει(βιοτεχνης) οτι ειναι με ΜΒ36 θα τις βαλω διπλα διπλα και βλεπουμε...
Η ΜΒ36 και η ΜΒ32 που ειναι διβασικες αυτες δεν σβολιαζουν οπως η sipe και η tecna? παντως αυτο που ανοιξα δεν υπηρχε η παραμικρη ενδειξη σβολιασματος....
Εμένα μου μοιάζει πιο πολύ για Mb36. Βάλε κι άλλη φωτογραφία να είσαι σίγουρος για να σου απαντήσουν κι άλλοι που γνωρίζουν καλύτερα.
 
Σε ευχαριστω για την απαντηση και την συμβουλη...
Απ'οτι βλεπω μοιαζουν αρκετα οπτικα και για μενα που δεν εχω καμμια εμπειρια δυσκολο να τις ξεχωρισω...αλλα θα σφαξω ενα αλλο που μου ειπε αυτος που το γεμιζει(βιοτεχνης) οτι ειναι με ΜΒ36 θα τις βαλω διπλα διπλα και βλεπουμε...
Η ΜΒ36 και η ΜΒ32 που ειναι διβασικες αυτες δεν σβολιαζουν οπως η sipe και η tecna? παντως αυτο που ανοιξα δεν υπηρχε η παραμικρη ενδειξη σβολιασματος....
Δεν είναι διβασικες είναι τροποποιημένες.........
Η περιεκτικότητα τους σε νιτρογλυκερίνη είναι κοντά στο 10%........
Οι διβασικες είναι στο 48%.....
 
Δεν είναι διβασικες είναι τροποποιημένες.........
Η περιεκτικότητα τους σε νιτρογλυκερίνη είναι κοντά στο 10%........
Οι διβασικες είναι στο 48%.....
Ευχαριστω Βαγγελη καταλαβα...Εσυ αυτη που ανεβασα την ειδες για ΜΒ36 ή Μ92S ? αν γνωριζεις φυσικα...
 
Back
Top