Παρουσίαση Φυσιγγίων

Θυμαται καποιος ποιον gt συγκεντρωτηρα εχει το nsi sipe 32 εννοω το υψος του γιατι θελω να παραγγειλω απο κενταυρο.

Σπυρο εψαξα για βυσματα GT....δεν υπαρχουν...πριν μια εβδομαδα ρωτησα...
Εαν βρεις...κανε σινιαλο φιλε....!!! :)
 
Σπυρο εψαξα για βυσματα GT....δεν υπαρχουν...πριν μια εβδομαδα ρωτησα...
Εαν βρεις...κανε σινιαλο φιλε....!!! :)
Θα παρω αυριο αν μπορεσω τον φαντομ που ειναι πιο κοντα σε εμενα και θα ενημερωσω. Διαφορετικα θα παω ζ2μ και θωδη που μου ειχατε προτεινει. Μια μισοταπα που θελω ωστε να συνδιασω και με αναποδο αποκεντεωτηρα και μονη της τι υψος ειδος να ζητησω;
 
Θα παρω αυριο αν μπορεσω τον φαντομ που ειναι πιο κοντα σε εμενα και θα ενημερωσω. Διαφορετικα θα παω ζ2μ και θωδη που μου ειχατε προτεινει. Μια μισοταπα που θελω ωστε να συνδιασω και με αναποδο αποκεντεωτηρα και μονη της τι υψος ειδος να ζητησω;

Για διασπορας το θελεις !!
Μισοταπα ποια εννοεις την Ντιανα η την κλασικη μισοταπα ??
Αυτες λεμε και ειναι οι μισοταπες Σπυρο μου!!!

εικόνα_Viber_2023-08-20_17-51-43-369.jpg

Και αυτη η ΝΤΙΑΝΑ...η οποια υπαρχει σε διαφορα μεγεθη...απο 6 εως 18 χιλιοστων νομιζω.
Τι απο τα δυο ''ψαχνεις''...και εννοεις φιλε...για να σου πω τι θα κανεις .!!

εικόνα_Viber_2023-08-20_17-53-54-570.jpg
εικόνα_Viber_2023-08-20_17-55-18-666.jpg
 
Για διασπορας το θελεις !!
Μισοταπα ποια εννοεις την Ντιανα η την κλασικη μισοταπα ??
Αυτες λεμε και ειναι οι μισοταπες Σπυρο μου!!!

View attachment 77381

Και αυτη η ΝΤΙΑΝΑ...η οποια υπαρχει σε διαφορα μεγεθη...απο 6 εως 18 χιλιοστων νομιζω.
Τι απο τα δυο ''ψαχνεις''...και εννοεις φιλε...για να σου πω τι θα κανεις .!!
Ξερω την διαφορα κυρ Νικο και ευχαριστω για την επεξηγηση. Σκεφτομουν μηπως εβγαινε διασπορας για μπεκατσα στα 32-34 γραμμαρια μεσοταπα πανω στην πυριτιδα για αμορτισερ και αναποδος αποκεντρωτηρας και κλεισιμο με τζαμακι εννοειται. Επισης και απλο φυσιγγιο με μεσοταπα θα με ενδιεφερε για περπατητο.
 
Ξερω την διαφορα κυρ Νικο και ευχαριστω για την επεξηγηση. Σκεφτομουν μηπως εβγαινε διασπορας για μπεκατσα στα 32-34 γραμμαρια μεσοταπα πανω στην πυριτιδα για αμορτισερ και αναποδος αποκεντρωτηρας και κλεισιμο με τζαμακι εννοειται. Επισης και απλο φυσιγγιο με μεσοταπα θα με ενδιεφερε για περπατητο.

Ολες οι μισοταπες ειδικοτερα η διαμαντε χωρις ποτηρι θεωτειται ημιδιασπορας..
Με ανοιχτο τσοκ στα 20 -25 μετρα κενταει...
Τωρα αυτο ''παντρεμα'' μισοταπα και αναποδο αποκεντρωτηρα δεν το εχω κανει....χωρις αυτο να σημαινει
οτι αυτο που σκεφτηκες ...δεν θα δουλεψει...
Συνηθως σε αναποδο αποκεντρωτηρα και αμορτισερ.. εγω βαζω bior 14-18-20 αναλογα την ογκομετρια !!!

ΥΓ. Γραψε πυριτιδα...υπαρχουν σεταπ με μισοταπες για περπατητο !!!
 
Ολες οι μισοταπες ειδικοτερα η διαμαντε χωρις ποτηρι θεωτειται ημιδιασπορας..
Με ανοιχτο τσοκ στα 20 -25 μετρα κενταει...
Τωρα αυτο ''παντρεμα'' μισοταπα και αναποδο αποκεντρωτηρα δεν το εχω κανει....χωρις αυτο να σημαινει
οτι αυτο που σκεφτηκες ...δεν θα δουλεψει...
Συνηθως σε αναποδο αποκεντρωτηρα και αμορτισερ.. εγω βαζω bior 14-18-20 αναλογα την ογκομετρια !!!

ΥΓ. Γραψε πυριτιδα...υπαρχουν σεταπ με μισοταπες για περπατητο !!!
Ο Μπιορ μισοταπα δεν ειναι; ρωταω επειδη δεν ξερω αλλα "μοιαζει"
 
Πυριτιδα ειναι εκεινη η ροτβαιλ η παλια, ειχε βγαλει ογκομετρια σε ακοπο καλυκα στο 1.8 με τον gt 24 στα 32 γραμμαρια με χαρτακι αν ξερει καποιος με ποια συγχρονη πυριτιδα εχει παρομοια κοκομετρια.
 
Χιλια ευχαριστω κυρ Νικο να σαι καλα!

Aυριο Σπυρο μου !! Τωρα γυρισα....αλλα σε μια ωρα θα την πεσω για υπνο...
Θελω να ειμαι ξεκουραστος το πρωι στο βουνο...
Οταν γυρισω απο το κυνηγι...θα κατσω και θα ασχοληθω φιλε μου !!!

Συγνωμη για το topic.
 
Τσίμπησα δυο κουτάκια σήμερα nsi speed34 gr και λαμπρο super tordo με σιπε 8,40 το ένα πολύ ωραία ποιότητα και από κλησηματα και από τα κουτάκια.. το speed είναι με συγκετροτυρα αποσπομενου πάτου το λαμπρο είναι σε κάλυκα 12/67 όταν τα ριξω θα σας πω την γνωμη μου!!!!
 
Last edited:
Πήρα δύο κουτάκια Λάμπρο vendetta 34 και ένα NSI speed 34 για δοκιμή και σύγκριση γιατί για το vendetta όσες φορές έκανα ερώτηση δεν βρήκα κάποιον που να το έχει δουλέψει συστηματικά. @Dimitris F θα βρεις φυσίγγια στο γραμματοκιβώτιο σύντομα, ενημέρωσε μην ανοίξει κανένας ανυποψίαστος και καλέσει αντιτρομοκρατική 😂
 
Last edited:
Τσίμπησα δυο κουτάκια σήμερα nsi speed34 gr και λαμπρο super tordo με σιπε 8,40 το ένα πολύ ωραία ποιότητα και από κλησηματα και από τα κουτάκια.. το speed είναι με συγκετροτυρα αποσπομενου πάτου το λαμπρο είναι σε κάλυκα 12/67 όταν τα ριξω θα σας πω την γνωμη μου!!!!
Speed 34!!! Βαρα αφοβα παντου!!!!
 
Μιτσο ανεξάρτητα αν μας αρεση η όχι το super tordo έχει ποιότητα φίλε στο λέω σαν ιδιογωμοτης και χωρίς τσιγκουνιά στην μπαρουτι
Ειχα παρει οταν το εβγαλε. Δεν τα βρηκα μαζι του. Πολλα ζωντανα ρε Ηλια. Μπορει να εφταιγα και εγω. Το speed ομως ρε φιλε το θεωρω ενα απο τα καλυτερα φυσιγγια που εχω ριξει ολα αυτα τα χρονια!
 
Ειχα παρει οταν το εβγαλε. Δεν τα βρηκα μαζι του. Πολλα ζωντανα ρε Ηλια. Μπορει να εφταιγα και εγω. Το speed ομως ρε φιλε το θεωρω ενα απο τα καλυτερα φυσιγγια που εχω ριξει ολα αυτα τα χρονια!
Νομιζω αυτό το φυσηγγι είναι για υγρασιες από Οκτώβριο και μετα…το θέμα φυσηγγιου είναι κάτι πρωσοπικο..και εγώ τα αμερικανικά δεν θέλω ούτε να τα δω!!!εχω Καψή την γούνα μου με αυτά.. αυτό δεν λέει τίποτα όμως για την ποιότητα τους
 
Μιτσο ανεξάρτητα αν μας αρεση η όχι το super tordo έχει ποιότητα φίλε στο λέω σαν ιδιογωμοτης και χωρίς τσιγκουνιά στην μπαρουτι
Και εγώ το έχω για πολύ καλό φυσίγγι αλλά για χειμώνα, με ζεστή δεν ξέρω τι κάνει
 
Back
Top