Προσφορές-Τιμές

Το ¨πιασαμε¨ το δεκαρικο στα 24αρια, και δεν υπαρχει επιστροφη.
Ποσο ειναι το μεροκαματο του εργατη? 30 ευρω?
Και θελει και κυνηγι?
Κυνηγι για να μπορεσει να αγορασει ενα κιλο φετα για το σπιτι θα εχει ο μικρομεσαιος, οχι κυνηγι με φυσιγγια.
 
Το ¨πιασαμε¨ το δεκαρικο στα 24αρια, και δεν υπαρχει επιστροφη.
Ποσο ειναι το μεροκαματο του εργατη? 30 ευρω?
Και θελει και κυνηγι?
Κυνηγι για να μπορεσει να αγορασει ενα κιλο φετα για το σπιτι θα εχει ο μικρομεσαιος, οχι κυνηγι με φυσιγγια.
30 που είναι αυτο να παρω 3-4
Μάστορας 80€
Εργάτης 50-55 και ένσημο + υπερωρία αν κάνει 8 € και άμα μάθει τη δουλειά σου λέει θέλω τόσα αλλιώς γεια
Καλά Έλληνας δεν υπάρχει μη το συζητάμε
 
Ποτέ δεν είναι αρκετά τα φυσίγγια. Είναι το οξυγόνο του κυνηγιού. Χωρίς αυτά παύει να εξασκείται. Πάντα θα θέλουμε και άλλα. Να αποθηκεύουμε, να καβατζώνουμε. Είμαστε αρρωστάκια. Οι Σκρούτζ των φυσιγγιών. Δεν αλλάζουμε, είναι γονιδιακό.
 
Απλά θα πρέπει να αρχίσουμε να τουφεκαμε όπως οι παππούδες τουφεκιά και πουλί αν είναι δυνατόν και έτσι θα δεις ότι και 1000 θα σου φτάνουν για όλο το χρόνο ,οποίος δε θέλει να κόψει το κυνήγι θα διαλέγει θήραμα και απόσταση .Έτσι όπως το πάνε
 
Απλά θα πρέπει να αρχίσουμε να τουφεκαμε όπως οι παππούδες τουφεκιά και πουλί αν είναι δυνατόν και έτσι θα δεις ότι και 1000 θα σου φτάνουν για όλο το χρόνο ,οποίος δε θέλει να κόψει το κυνήγι θα διαλέγει θήραμα και απόσταση .Έτσι όπως το πάνε
Αυτό δεν είναι κυνήγι, βασανιστήριο είναι.
 
Λέμε κ εμείς εδώ Ελλάδα για τιμές που έχουν ανέβει 30-40% τα τελευταία 2 χρόνια.... όντως τραγικό

Τον Ιούνιο του 2022 ήμουν Αργεντινή για τρυγονια, οι τιμές στο πακέτα ήταν από $10-12 τα 20cal 26-27 γραμ....αλλά και τα 28-30γρμ 12cal για τα παπιά ίδιο μας τα έδιναν....εγώ τα είχα κλείσει με $10 βέβαια.

Φέτος που μιλάω με τους διοργανωτές..η τιμή έχει πάει $18-$20 το κουτί !!!!!!!!!!!
Και πάλι όλοι να γράφουν ότι δεν μπορούν να εγγυηθούν για τιμή γιατί υπάρχει τρομερή έλλειψη φυσιγγίων στην Αργεντινή λόγω του ότι μεγάλο μέρος της πυρίτιδας πάει για πολεμική χρήση στον γαμοπόλεμο της ουκρανίας.


Και μιλάμε για ένα κράτος που πας για να ρίξεις φυσίγγια και εκει σε λίγο θα τα βαράνε στη μαύρη γιατί δεν θα βρίσκουν!!!!



We have a very serious shell shortage at the moment in our country and despite that we never had issues providing shells to our customers. It is also true that I wouldn't like to include shells in our packages although I'd be more than glad to do it if the shells' situation goes back to normal in the future.

Shells' $ 19/box (subject to change according to the market's value)
 
Κονομανε πολλοι απο τον πολεμο...
Τραγικό και αληθινό. Κερδίζουν λεφτά άνθρωποι με την δυστυχία και τον θάνατο άλλων ανθρώπων πολλοί από τους οποίους είναι μικρά παιδιά. Και κάποιοι δεν θέλουν να σταματησει για να βγάλουν και αλλά λεφτά. Η ματαιοδοξία σε όλο της το μεγαλείο. Κιμ πατα το το γαμηδι.
 
Ίσως να είναι και καλύτερα φίλε. Η ασυδοσία είναι ο μεγαλύτερος εχθρός μας και προέρχεται ακριβώς από τους κόλπους μας. Εικόνες που είδα φέτος ήταν πραγματικά αηδιαστικες για τα δικά μου γούστα τουλάχιστον.
Στο ''τσιχλονήσι'' σου ή στο internet όπου ανεβάζουν φωτό με τις κυνηγετικές επιτυχίες τους; .think.
 
Αυτό το Facebook, μας έχει καταστρέψει.
Σε κανει τζαμπα μαγκα
Καποτε αυτο ηταν ελαττωμα για εναν αντρα
Σημερα με τα λαικ θεωρειτε μεγααααλο προσον

Το να κυνηγας για σενα και τα σκυλια σου αποτελει την υπερτατη διαδικασια αλληλεπιδρασης με την φυση και τον εαυτο σου
Το να κυνηγας για να δειξεις αποτελει καταντια μιζερια και ελειψη αυτοεκτιμησης γιατι η αναγκη αυτη σε εξωθει σε κλοπη εναντι της φυσης και του θηραματος και σε κοροιδια εναντι του συναθρωπου σου
 
Εγώ θα βάλω και μια άλλη περίμετρό γιατί τα πουλιά κάθονται σε συγκεκριμένες περιοχές ενώ εκεί τα πετσοκοβουν και δεν διασκορπίζονται σε όλοι την Ελλάδα.....
Πέρσι εμείς είχαμε μια καλή χρονιά αλλά μεχρει εκεί αλλού γινόταν της πουτανας και αλλού έκαναν τάμα να δουν πουλια
 
Εγώ θα βάλω και μια άλλη περίμετρό γιατί τα πουλιά κάθονται σε συγκεκριμένες περιοχές ενώ εκεί τα πετσοκοβουν και δεν διασκορπίζονται σε όλοι την Ελλάδα.....
Πέρσι εμείς είχαμε μια καλή χρονιά αλλά μεχρει εκεί αλλού γινόταν της πουτανας και αλλού έκαναν τάμα να δουν πουλια
Πάντα έτσι είναι, δεν έχει παντού τροφή κάθε χρόνο, αλλού θα έχει περισσότερα αλλού λιγότερα και ο καιρός και η τροφή θα τα μετακινεί.
 
Σε κανει τζαμπα μαγκα
Καποτε αυτο ηταν ελαττωμα για εναν αντρα
Σημερα με τα λαικ θεωρειτε μεγααααλο προσον

Το να κυνηγας για σενα και τα σκυλια σου αποτελει την υπερτατη διαδικασια αλληλεπιδρασης με την φυση και τον εαυτο σου
Το να κυνηγας για να δειξεις αποτελει καταντια μιζερια και ελειψη αυτοεκτιμησης γιατι η αναγκη αυτη σε εξωθει σε κλοπη εναντι της φυσης και του θηραματος και σε κοροιδια εναντι του συναθρωπου σου
Καρφιτσώστε το!
 
Back
Top