Πυρκαγιές

Εγώ λέω,να επικεντρωθούμε και στο πώς <<έπιασε>>για να μην <<ξαναπιάσει>>.
Και όπως έγραψα και πρίν,άλλο μια εστία κι άλλο τρείς και τέσσερις.
Πολυ σωστα...
Εντασσεται και αυτο στην προληψη που προανεφερα...
 
Άλλο εννοώ,το έχω γράψει, πιο πίσω.
Τελος παντων...
Προφανως "εκπεμπουμε" σε διαφορετικη "συχνοτητα"...
Εχω αλλο σκεπτικο στο θεμα φωτια,οντας ενα κομματι της δουλειας,με το οποιο ασχολουμαι 13 χρονια τωρα...
Καλη συνεχεια...
 
Τελος παντων...
Προφανως "εκπεμπουμε" σε διαφορετικη "συχνοτητα"...
Εχω αλλο σκεπτικο στο θεμα φωτια,οντας ενα κομματι της δουλειας,με το οποιο ασχολουμαι 13 χρονια τωρα...
Καλη συνεχεια...
Μα δεν διαφωνούμε.
 
Εκκενώνεται η Τράπεζα και στέλνουν τον κόσμο προς Ακράτα.
Όπως το πάει σε 3-4 ώρες θα τους διώξουν κι από κει και θα τους πουν να πέσουν στην θάλασσα!😟
Πέρασε τον Βουραϊκό,αέρας!
Πολύ ζορικα τα πράματα!
 
Και εδώ τα ίδια Γιάννη πέρασε η φωτιά από την μερια της Κασσιόπης εδώ που μενο εγώ δεν έκανε ζημιά από την άλλη μερια τα έκανε κάρβουνο πολύ μεγάλα μπεκατσοτοπια το πράσινο εκεί είναι πολύ μεγάλης ομορφιας φτάνει μεχρει την θάλασσα ( νησάκι) εκεί υπάρχουν βίλες εκατομυρίων μηλαμε για πολύ χρήμα …. Το στρέμμα εκεί πάει κοντά στα 100.000€!!!!
 
Και εδώ τα ίδια Γιάννη πέρασε η φωτιά από την μερια της Κασσιόπης εδώ που μενο εγώ δεν έκανε ζημιά από την άλλη μερια τα έκανε κάρβουνο πολύ μεγάλα μπεκατσοτοπια το πράσινο εκεί είναι πολύ μεγάλης ομορφιας φτάνει μεχρει την θάλασσα ( νησάκι) εκεί υπάρχουν βίλες εκατομυρίων μηλαμε για πολύ χρήμα …. Το στρέμμα εκεί πάει κοντά στα 100.000€!!!!
Ηλία έφτασε μέχρι λουτσες η φωτιά
 
Εκκενώνεται η Τράπεζα και στέλνουν τον κόσμο προς Ακράτα.
Όπως το πάει σε 3-4 ώρες θα τους διώξουν κι από κει και θα τους πουν να πέσουν στην θάλασσα!😟
Πέρασε τον Βουραϊκό,αέρας!
Πολύ ζορικα τα πράματα!
Γιάννη...πως πέρασε η νύχτα...ελπίζω όλα καλά (τουλάχιστο σε προσωπικό επίπεδο)
Και εδώ τα ίδια Γιάννη πέρασε η φωτιά από την μερια της Κασσιόπης εδώ που μενο εγώ δεν έκανε ζημιά από την άλλη μερια τα έκανε κάρβουνο πολύ μεγάλα μπεκατσοτοπια το πράσινο εκεί είναι πολύ μεγάλης ομορφιας φτάνει μεχρει την θάλασσα ( νησάκι) εκεί υπάρχουν βίλες εκατομυρίων μηλαμε για πολύ χρήμα …. Το στρέμμα εκεί πάει κοντά στα 100.000€!!!!
Ηλία...μίλησα και γω με δικούς μου στο νησί...αρκετά μεγάλη καταστροφή...
Είχε χρόνια να πιάσει τέτοιας έκτασης φωτιά...
Ας ελπίσουμε να καταφέρουν να την ελέγξουν σήμερα...
 
Γύρω στο 2000 είχε πιάσει από τον ίδιο τόπο κι έκαιγε επί μέρες φτάνοντας στη Μάνα Κορινθίας!
60-70χλμ στην ευθεία, χώρια το ανάγλυφο!
Με 10-15χλμ πλάτος!
Δεν σπάει κι ο κωλοαερας!
Έχει κάνα 4αρι δυτικό και την πάει κόρνα!
.my man.Τζεπέτο,το νου σου στα ξυλα να ουμ....
 
Σωστός!
Για να σταματήσουν οι φωτιές, η σεζόν θα πρέπει να ξεκινάει από 1 Ιουλίου. Παντού, όχι σε ζώνες μόνο. Να κυνηγούνται επιβλαβή και αγριόχοιρος. Στα επιβλαβή να ενταχθούν και οι εμπρηστές.
κουιζ.Τους ενδιαφερει να μην μπαινουν φωτιες η' δεν τους ενδιαφερει?
 
Back
Top