Σκέφτομαι να αγοράσω... Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Mηπως γιατι τα κυνηγετικα sp κοστιζουν διπλασια τιμη?
Ούτε καν... αν κάποιος θέλει να κυνηγήσει με sp θα τη βρει την άκρη, υπάρχουν αξιόλογα ποζέ σε χαμηλή χρηματική κατηγορία!!!
Την απάντηση την έδωσε ο leo πιο πάνω!!!
 
Αν πάρω την 391 μαζί με το κοντάκι τα μισά της maxus2!!!
Αλέκο εγω λεω SX4. Το ειχα το οπλο και σου λεω αξιζει. Το κοντακι της δεν ειναι αθλιο, ταιριαζει σε πολυ κοσμο. Φανταζομαι ομως την εχεις επωμισει και ξερεις. Δινει 3 τσοκ 2,3 και 4 και ειναι σαν 3,4 και 5. Εγω δε χρειαστηκα αλλα. Αν την επιλεξεις ξανασκεψου το μηκος. Εγω την ειχα 71 και αν την ξαναπαιρνα θα ηταν 66. Ηταν μπροστοβαρη η 71 αρκετα
 
Ούτε καν... αν κάποιος θέλει να κυνηγήσει με sp θα τη βρει την άκρη, υπάρχουν αξιόλογα ποζέ σε χαμηλή χρηματική κατηγορία!!!
Την απάντηση την έδωσε ο leo πιο πάνω!!!
To είπε ο λεο,το είπε ο θεός?
Ειπε την απόψή του και είναι σεβαστή λόγω εμπειρίας. Αυτόν τον βολεύει η καραμπίνα. Και έμένα με βόλευε και ηταν πρακτική πρίν 30 χρόνια.
Το ιδανικό όπλο για τον καθένα δεν μπορεί να το κρίνει κανένας παρά μόνο ο ίδιος όταν έχει κάποια εμπειρία.
Ενας απειρος ,ναι θα πρέπει να συμβουλευτεί πχ τον λεο.
 
Ακόμα και αν λερώνει περισσότερο (δεν θυμάμαι αν ισχύει για αν είμαι ειλικρινής), σίγουρα καθαρίζει πολύ πιο εύκολα.
Γιατί ήταν πάντα καραμπινακηδες που απλά πήραν ένα ποζέ για το σκοπευτήριο.😉
Γιατί την θεωρώ πιο πρακτική από το δίκανο
Συμφωνω σε ολα. Βεβαια ειναι προσωπικες προτιμησεις και αποψεις. Δεν ειμαστε ολοι ιδιοι
 
και στις επιλογές μου είναι η sx4 σε καινούργια και η beretta 391 urica2 σε μεταχειρισμένη!
Πόσο μεγάλη είναι η διαφορά χρημάτων ;
Γιατί όπως και να το κάνουμε το καινούργιο είναι καινούργιο,έχεις και την εγγύηση καβάτζα
Και τα δύο είναι ωραία πάντως
 
Καλησπέρα μιας που πλησιάζουν οι μέρες που το 525 θα φύγει από τα χέρια μου σκέφτομαι για αγορά καραμπίνας αερίων μιας και έχω αδράνεια,αποκλειστικά για κυνήγι της αγαπημένης μου γαλάζιας!!! Σκεφτόμουν για την maxus2 αλλά είναι πολλά τα λεφτά η maxus1 δεν μου αρέσει λόγω σχήματος πάπιας και στις επιλογές μου είναι η sx4 σε καινούργια και η beretta 391 urica2 σε μεταχειρισμένη!!!
Το μήκος κάνης στην sx4 θα είναι σε 71 πόντους στην urica2 σκέφτομαι και το 66 γιατί έχω ακούσει ότι είναι μπροστόβαρη και φοβάμαι λόγω ύψους (είμαι 1,68 και κρατάω την πάπια αρκετά πίσω) μήπως με κουράζει!!!
Ακούω γνώμες συνασθενείς!!!
Οσα οπλα αεριων αναφερεις ειναι πολυ καλα και αξιοπιστα Απλα η sx4 kαθαριζεται ποιο ευκολα σε σχεση με την 391 Μια καλη επιλογη ειναι και L4S και XLR της fabarm Εαν βρεις καμια 304 σε καλη κατασταση χτυπα την θα με θυμηθεις;)
 
Last edited:
Οσα οπλα αεριων αναφερεις ειναι πολυ καλα και αξιοππιστα Απλα η sx4 kαθαριζεται ποιο ευκολα σε σχεση με την 391 Μια καλη επιλογη ειναι και L4S και XLR της fabarm Εαν βρεις καμια 304 σε καλη κατασταση χτυπα την θα με θυμηθεις;)
304 δεν υπαρχει Βαγγο. Δεν τις πουλανε. Ειχα βρει 2 καλες μονο οταν εψαχνα
 
Άλλο το σκοπευτήριο άλλο το κυνήγι η τρίτη ντουφέκια πολλές φορές χρειάζεται εκτός αυτού το θήραμα που όλο και λιγότερα συνανταμαι το βλέπεις το χάνεις το πιατακι πουλ και ΝΑΤΟ πάλι.. Πραγματικά όμως υπάρχουν κάποιοι που έχουν αυτή την τρέλα να κυνηγούν είτε μόνο με αυτογεμες είτε μόνο με δίκανο και καλά κάνει ο κάθε ένας αφού αυτό τον γεμίζει και τον ευχαριστεί.
Δεν είναι τόσο το τρίτο φυσιγγι!
Είναι το γρηγορότερο γέμισμα και να μην σε πιάνει το στομάχι σου όταν ρίχνεις την πρώτη με την δικανια!
Αυτό το"να το σπάσω η να μην το σπάσω??"
🤔🤔
"Θα σκάσει κι άλλο από κοντά και θα μείνω με το όπλο ανοιχτό??"
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top