Σκέφτομαι να αγοράσω... Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Ξέρει κανείς σε ποια χώρα κατασκευάζονται τα όπλα αυτά; Τα έχετε ξανά δεί; Εγώ πρώτη φορά τα βλέπω View attachment 64726
Τουρκία ... πού αλλού !!! ;) :rolleyes:
Υ.Γ. Δεν το ξέρω σίγουρα, ούτε εγώ τα έχω ξαναδεί ... Αλλά, από την πρώτη ματιά κάνει μπαμ ότι προέρχονται από εκεί!!! Βγάζουν και σε στυλ AR-15, ή Μ-16 ...
 
Τουρκία ... πού αλλού !!! ;) :rolleyes:
Υ.Γ. Δεν το ξέρω σίγουρα, ούτε εγώ τα έχω ξαναδεί ... Αλλά, από την πρώτη ματιά κάνει μπαμ ότι προέρχονται από εκεί!!! Βγάζουν και σε στυλ AR-15, ή Μ-16 ...
Δεν βρήκα ούτε βίντεο παρουσίασης στο YouTube. Μόνο με τηλέφωνο θα μάθουμε. Ο Καλκατζακος τα έχει φέρει
 
Τουρκία αφού δεν έχουν site ακόμα
Ναι δεν βρήκα κι εγώ καμία πληροφορία. Ίσως και να φτιάχνονται Ρωσία και απλά η χώρα παράκαμψης του εμπάργκο να είναι η Τουρκία.
Είναι γνωστό ότι ο Καλκ έχει από χρόνια ... καλή συνεργασία ... με τους γείτονες (DERYA, ASELKON, HUGLU, KRAL, IMPALA κλπ.) ... Οπότε ...
Επίσης οι τιμές των συγκεκριμένων, γύρω στο 1000ρικο ... Αλλά και οι ονομασίες VEVTOR ARMA (γιατί όχι ARMS ;;; ) και SPETSNAZ ...
Εμένα μου "βρωμάνε" TURK...
 
Αγόρασα ένα laser φυσίγγι.
Δεν ξέρω αν έτυχε σε εμένα αλλά έμεινα μ@λάκας από την ευθυγράμμιση του laser με τον άξονα του φυσιγγίου.
Στα 25 περίπου μέτρα μικρότερη από 4-5cm.

View attachment 64780View attachment 64781
Καλά δεν είναι;
 
Ξέρει κανείς σε ποια χώρα κατασκευάζονται τα όπλα αυτά; Τα έχετε ξανά δεί; Εγώ πρώτη φορά τα βλέπω View attachment 64726
Υπάρχει μία εταιρεία Vektor στη Νότια Αφρική που κατασκευάζει στρατιωτικά τυφέκια και πιστόλια.
Κάπου είχα διαβάσει όμως ότι κάποια τουρκική βιομηχανία είχε αγοράσει τα σχέδια κατασκευής του Saiga.
Δεν ξέρω τι ισχύει.
Αυτό που με ενδιαφέρει πιο πολύ είναι αν κάτω από την κάνη έχουν βάλει ψύκτρα καθαρισμού.:D
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top