Σκέφτομαι να αγοράσω... Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Το car.gr έχει πολλές αγγελίες από Λεμεσό και Λάρνακα πόσο εύκολο είναι να αγοράσεις όπλο από εκεί και τι διαδικασίες θα χρειάζονταν , έτσι κουβέντα να γίνεται.
Έχει τρέξιμο στην ΓΑΔΑ για άδεια εισαγωγής....
Υπολόγισε κάνα 3μηνο διαδικασία.
Αυτό ισχύει από κατάστημα κυπριακό.
 
Το car.gr έχει πολλές αγγελίες από Λεμεσό και Λάρνακα πόσο εύκολο είναι να αγοράσεις όπλο από εκεί και τι διαδικασίες θα χρειάζονταν , έτσι κουβέντα να γίνεται.
Θέλει κανονική διαδικασία άδειας εισαγωγής. Η χαρτουρα δεν είναι κάτι ιδιαίτερο αλλά υπολογίζεις ένα τετράμηνο αναμονή.
 
Εγώ του το 'πα πιό αισιόδοξο!😊
Το τρίμηνο είναι το ελάχιστο για την έκδοση άδειας εισαγωγής. Το τετράμηνο πιο ρεαλιστικό. Βάλε μετά και την έκδοση άδειας εξαγωγής από τον πωλητή και την εύρεση της κατάλληλης πτήσης, μπορεί να φτάσει και 4½ μήνες.
 
Έχει τρέξιμο στην ΓΑΔΑ για άδεια εισαγωγής....
Υπολόγισε κάνα 3μηνο διαδικασία.
Αυτό ισχύει από κατάστημα κυπριακό.
Θέλει κανονική διαδικασία άδειας εισαγωγής. Η χαρτουρα δεν είναι κάτι ιδιαίτερο αλλά υπολογίζεις ένα τετράμηνο αναμονή.
Θα πρόκειται για συγκεκριμένο όπλο με τα στοιχεία του, η παίρνεις άδεια με χρονικό όριο αγοράς ενός οποιουδήποτε όπλου που επιτρέπεται να κάνεις εισαγωγή;
 
Θα πρόκειται για συγκεκριμένο όπλο με τα στοιχεία του, η παίρνεις άδεια με χρονικό όριο αγοράς ενός οποιουδήποτε όπλου που επιτρέπεται να κάνεις εισαγωγή;
Για σιγουριά θα ρωτήσω φίλο που αγόρασε από Κύπρο...
Νομίζω όμως,ότι στην άδεια εισαγωγής αναγράφονται τα στοιχεία του όπλου και το κατάστημα πωλησης.
 
Θα πρόκειται για συγκεκριμένο όπλο με τα στοιχεία του, η παίρνεις άδεια με χρονικό όριο αγοράς ενός οποιουδήποτε όπλου που επιτρέπεται να κάνεις εισαγωγή;
Συγκεκριμένο όπλο με τα στοιχεία του και στοιχεία πωλητή.
 
Για σιγουριά θα ρωτήσω φίλο που αγόρασε από Κύπρο...
Νομίζω όμως,ότι στην άδεια εισαγωγής αναγράφονται τα στοιχεία του όπλου και το κατάστημα πωλησης.
Το έχω κάνει πολλές φορές Γιάννη, όπως τα έγραψα είναι.
 
Το ίντερνετ φταίει για όλα.

Και τα μαγαζιά.

Και τα περίπτερα.

Και τα σουπερ μάρκετ.
🤣😂

έτσι έτσι. εμείς απλά τα βλέπουμε και τα θέλουμε όλα 🤣 🤣 μόνο για φυσίγγια πήγα, τσίμπησα και άλλα δύο πραγματάκια έτσι να υπάρχουν
 
View attachment 65229


με έτρωγε η τσέπη μου πάλι σήμερα 🤣
Έκανες την καλύτερη δουλειά ! :cool:

Ερωτήσεις : η βούρτσα από που αγοράστηκε ;

Ταιριάζει σε πάσσο Αμερικανικού τύπου (όπως της Hoppe's λόγου χάριν) ή θέλει το δικό της σέτ με βέργες;
 
Έκανες την καλύτερη δουλειά ! :cool:

Ερωτήσεις : η βούρτσα από που αγοράστηκε ;

Ταιριάζει σε πάσσο Αμερικανικού τύπου (όπως της Hoppe's λόγου χάριν) ή θέλει το δικό της σέτ με βέργες;

ταιριάζει και σε hoppes.

https://www.outdooraction.gr/-924-9...955-959-965-birchwood-casey-cal.12-41270.html


έχω επίσης και αυτή

https://www.outdooraction.gr/-914-9...959-965-remington-rem-brush-cal.12-19028.html

καλή και η ρεμινγκτον
 
Ευχαριστώ! :)

Αυτή της Remington δείχνει να έχει πιό σκληρό "τρίχωμα" απ' ότι η άλλη (το οποίο είναι καλό νομίζω) ή είναι ιδέα μου και με ξεγελάει η εικόνα;

είναι όντως ποιο σκληρή. αλλά της Birchwood είναι ποιο πυκνή. τις αγοράζεις και τις δύο και έχεις το κεφάλι σου ήσυχο 🤣
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top