Σκέφτομαι να αγοράσω... Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Το εδαφος Επίπεδο κ το μάτι στον ουρανό....πες μου σε τι ύψος κ απόσταση πετάει ένα πλι από σένα‼️αν την ίδια φάση δεν την έχεις ξαναβιωσει με σημεία αναφοράς‼️ποτέ δεν θα είσαι σε θέση να ξέρεις κατά προσέγγιση πάντα την απόσταση‼️
 
Αν είναι ζωντανό και ψοφήσει μετά από 5 λεπτά μπορεί να βρεις απόσταση 100μ. (Υπερβάλλω)
Είναι αυτή η απόσταση βολής ?
Ναι αλλά μπορεί να έρθει κ πιο σμα‼️ότι θελ καν, σιγά μη συ ρουτησ κατ ειπου θα πα'ι'εν😆😆😆ε ρε κ ερθ πιο σμα μας γαμσει‼️
 
Προς το παρων δεν γραφω τιποτα....
1ον. Γιατι δεν θελω να ερθω σε αντιπαραθεση με κανεναν φιλο ή' συναδελφο !!
Αντιπαράθεση για ποιό πράγμα ?

Για το ποιανού το όπλο σκοτώνει ακόμα μακρύτερα από του διπλανού που σκοτώνει απλά πολύ μακρυά ή του παραδιπλανού που σκοτώνει μακρυά, αναγκάζοντάς τους (ο πρώτος) να βάζουν σώνει και καλά το ίδιο φυσίγγι με αυτόν γιατί αυτό ταιριάζει καλύτερα στο όπλο του ή δεν μπορεί να αγοράσει καλύτερο ? 🤣
Εγώ περισσότερο για χαβαλέ το κόβω το θέμα αυτό παρά για θέμα που θα οδηγούσε σε προστριβές.

Καλά κάνεις όμως και δεν γράφεις ... το σέβομαι.
Τα πνεύματα τώρα είναι οξυμένα σε ότι αφορά τις δυνατότητες σκοτώματος των όπλων.
2ον . Για αλλη μια φορα θα γινω κακός....Ασε λοιπον να πεφτουν τα θηραματα σαν φθινοπωρινα φυλλα
στα οσα μετρα γουσταρει ο καθε ενας Βασιλη μου !!!
Εχεις ανεβασει τον ''αδη με λειψανα'' απο πινακες....ειδες να εχεις αλλαξει την γνωμη καποιου ??
Δεν μετράω διάτρηση γιατί αν καθήσω και μετρήσω θα ισχυριστούν πάλι ότι έπεσα στην καλύτερη Μ2 (παρεπιπτόντως το όπλο το θεωρώ απλά φυσιολογικό).
Έτσι το μόνο που θα καταφέρω είναι να χάσω τον χρόνο μου.

Παρ όλα αυτά αν μου πει κάποιος εγγυημένα την κάνη (σε παραγωγή) με την "μεγαλύτερη διάτρηση" και βρω το όπλο θα το κάνω το τέστ και θα το βιντεοσκοπήσω για να μην υπάρχουν παρανοήσεις.
 
Μα δεν το βλέπεις ρε φίλε‼️πάνω από 15- 20 μέτρα δεν το βλέπεις....σκια βλέπεις....ακόμη κ με έντονο φεγγαρι
Ρε συ ... μπας και πρέπει να πάμε σε οφθαλμίατρο ... 🤣
Κουφοί είμαστε (αλλά τα ακούμε ακόμα τα φτερά από τα παπιά), τυφλοί όχι.
Με φεγγάρι τουφεκάς γύρω από το φεγγάρι, αν τύχει το παπί να περάσει από εκεί και καταφέρεις να το δεις.
Συνήθως απλά τα ακούς.
Εκτός αν καθήσει στα 10-20μ μέσα στην λάκα μπροστά σου οπότε επειδή πάλι είναι δύσκολο να το δεις τουφεκάς εκεί που κάνει κυματισμό το νερό (ανήθικο όμως, να τα λέμε όλα !!!).
 
Σε τι ποσοστο επι τοις % πιστευεις οτι εχουν σωστη αντιληψη των μετρων οι κυνηγοι ???
+-20/30μ σε μεγάλες αποστάσεις οι πιο έμπειροι και όχι με φόντο τον ουρανό.
Στο υπογράφω.

Λάβε υπόψη ότι η εκτίμηση απόστασης γίνεται εκ των υστέρων ή σε κλάσματα του δευτερολέπτου.

Αν ήταν στα +-5μ δεν θα μου ζητούσαν να υπολογίσω απόσταση από την shotkam ειδικά αν έχουν ζήσει την φάση, ξέρουν το μέρος και έχουν δει το βίντεο 30 φορές.
 
Δηλαδη ρε γιαννη αν ριξεις αχαραγα όπως λες και πεσει το παπι δεν θα πας να το παρεις και να μετρήσεις με βηματα ετσι απλα στο περίπου που εριξες?ακριβως επειδή διαβάζουν και μικρα παιδια στο λεω.
Κι αν το τουφεκισουμε στα 60 μετρα ρουαγιαλ και πεσει σταποδια μας τι θα πουμε ??? Αχαα αχαχχα
 
Καλησπέρα και καλό μήνα!Πέρα από το ότι έχετε κάνει 2 ομάδες που η κάθε μία πιστεύει το δικό της χαλάτε και το θέμα σκέφτομαι να αγοράσω.Μπορει να λέτε ότι δεν θέλετε να επιβάλεται την απόψη σας αλλά αυτό κάνετε. Και γι αυτό συνεχίζεται ακόμα η κουβέντα.Προσπαθει ο ένας να πείσει τον άλλο.
Και αναφέρομαι και στις 2 ομάδες.Μην μου πείτε όχι δεν είναι έτσι κτλ γιατί έτσι είναι.Τοσο απλά.
Εμένα προσωπικά δεν με απασχολεί να κάνετε αυτή την κουβέντα απλά την κάνετε σε λάθος θέμα και όποιος μπει να διαβάσει η να ρωτήσει κάτι δεν θα βγάλει άκρη.
Αυτά.Καλο μήνα και πάλι!
Θεωρείς ότι θέλει κάποιος να αγοράσει ένα όπλο που δεν σκοτώνει καθόλου ή έστω μέτρια ?

Εδώ σε λίγο το θέμα "Σκέφτομαι να αγοράσω" θα πρέπει να έχει παρακλάδια

"Σκέφτομαι να αγοράσω όπλο που σκοτώνει σε νορμάλ καιρούς"
"Σκέφτομαι να αγοράσω όπλο που σκοτώνει με υγρασία"
"Σκέφτομαι να αγοράσω όπλο που σκοτώνει κάτω από 10 βαθμούς κελσίου"
"Σκέφτομαι να αγοράσω όπλο που σκοτώνει μετά τα 60μ"
"Σκέφτομαι να αγοράσω όπλο που σκοτώνει μέχρι τα 40μ"
"Σκέφτομαι να αγοράσω όπλο που σκοτώνει με φθηνά φυσίγγια"
"Σκέφτομαι να αγοράσω όπλο που σκοτώνει μόνο με ακριβά φυσίγγια"

και πάει λέγοντας.

Αν θεωρείς την βλητική απόδοση του όπλου άσχετη από την πρόθεση αγοράς, είμαστε φάουλ.

Μην μπερδεύεις τα πράγματα, κανένας δεν προσπαθεί να επιβάλει την άποψή του.
Ούτε προσπαθεί να πείσει τον άλλον.
Αυτό είναι αδύνατον 😂

Προσπαθούμε να επιχειρήματα να δούμε τι ισχύει.
Δεν είναι το ίδιο και είναι σχετικό με το "σκέφτομαι να αγοράσω" εκτός αν χρειαστεί και άλλο θέμα

"Σκέφτομαι να αγοράσω όπλο που δεν με ενδιαφέρει αν σκοτώνει ή όχι"
🤣

Καλό μήνα ... κυνήγια μας λείπονται ...
Εύχομαι έναν βροχερό Νοέμβρη.
 
Θεωρείς ότι θέλει κάποιος να αγοράσει ένα όπλο που δεν σκοτώνει καθόλου ή έστω μέτρια ?

Εδώ σε λίγο το θέμα "Σκέφτομαι να αγοράσω" θα πρέπει να έχει παρακλάδια

"Σκέφτομαι να αγοράσω όπλο που σκοτώνει σε νορμάλ καιρούς"
"Σκέφτομαι να αγοράσω όπλο που σκοτώνει με υγρασία"
"Σκέφτομαι να αγοράσω όπλο που σκοτώνει κάτω από 10 βαθμούς κελσίου"
"Σκέφτομαι να αγοράσω όπλο που σκοτώνει μετά τα 60μ"
"Σκέφτομαι να αγοράσω όπλο που σκοτώνει μέχρι τα 40μ"
"Σκέφτομαι να αγοράσω όπλο που σκοτώνει με φθηνά φυσίγγια"
"Σκέφτομαι να αγοράσω όπλο που σκοτώνει μόνο με ακριβά φυσίγγια"

και πάει λέγοντας.

Αν θεωρείς την βλητική απόδοση του όπλου άσχετη από την πρόθεση αγοράς, είμαστε φάουλ.

Μην μπερδεύεις τα πράγματα, κανένας δεν προσπαθεί να επιβάλει την άποψή του.
Ούτε προσπαθεί να πείσει τον άλλον.
Αυτό είναι αδύνατον 😂

Προσπαθούμε να επιχειρήματα να δούμε τι ισχύει.
Δεν είναι το ίδιο και είναι σχετικό με το "σκέφτομαι να αγοράσω" εκτός αν χρειαστεί και άλλο θέμα

"Σκέφτομαι να αγοράσω όπλο που δεν με ενδιαφέρει αν σκοτώνει ή όχι"
🤣

Καλό μήνα ... κυνήγια μας λείπονται ...
Εύχομαι έναν βροχερό Νοέμβρη.
Υπάρχει όπλο που δεν σκοτώνει?Η έστω μέτρια?
Παρακλάδια?Αυτό είναι για γέλια.
Πιστεύεις ότι αν μπεις κάποιος και διαβάσει όσα έχετε γράψει την επόμενη είναι στο οπλοπωλειο έτοιμος για αγορά?Η θα μπει και θα βραχυκυκλωσει ο εγκέφαλος του?Η θα του μπουν οι σκέψεις για κώνους και porting κτλ σε καινούργιο όπλο που δεν έχει ακουμπήσει καν?
Εννοείτε ότι πρέπει να ανοίξει νέο θεμα σχετικά με την βλητική.
 
Κώστα χτύπα το εργαλείο που ανέβασε ο φίλος. Είναι τούμπανο και μόνο θετικά έχω ακούσει για τα lanber..
Το χω σταμπαρει Κώστα. Μακάρι να το δώσει το παλληκάρι γιατί εγώ θα αργησω. Νομίζω το έχει κάποιος από δω
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top