Σκέφτομαι να αγοράσω... Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Εγώ ποτέ δεν κατάλαβα!
Γιατί ένα όπλο είναι καλύτερο από ένα άλλο, επειδή στο χαρτί βγάζει μεγαλύτερη συγκέντρωση /100??? Για απαντήστε μου όσοι απορύπτεται τα χαμυλής συγκέντρωσης. Ευχαριστώ!
 
Καλημερα,νομιζω οτι εχουμε χασει την μπαλα ,Πιστευω οτι το Α και το Ω ειναι το κοντακι στα μετρα μας και η σωστη επωμιση Μετα η αξιοπιστια, Τι να το κανω το οπλο με την σουπερ και καλα καννη την απιστευτη συγκεντρωση που καταβαλει το θηραμα στα 648754 μετρα οταν ειναι εμπλοκοαυτοματο
 
Εγώ ποτέ δεν κατάλαβα!
Γιατί ένα όπλο είναι καλύτερο από ένα άλλο, επειδή στο χαρτί βγάζει μεγαλύτερη συγκέντρωση /100??? Για απαντήστε μου όσοι απορύπτεται τα χαμυλής συγκέντρωσης. Ευχαριστώ!
αν ρίχνουμε οπου να ναι λογο κοντακιού πάντα θα μας φταίνε η κανες και τα τσοκ
 
Εγώ ποτέ δεν κατάλαβα!
Γιατί ένα όπλο είναι καλύτερο από ένα άλλο, επειδή στο χαρτί βγάζει μεγαλύτερη συγκέντρωση /100??? Για απαντήστε μου όσοι απορύπτεται τα χαμυλής συγκέντρωσης. Ευχαριστώ!

Η συγκεντρωση δεν ειναι θεμα οπλου.....Ολα τα οπλα βγαζουν μεγαλες και μικρες συγκεντρωσεις.
Η συγκεντρωση εξαρταται απο το φυσιγγιο και την επιλογη του τσοκ...
Αυτο ξερω....και αυτο βλεπω μεσα απο τις δοκιμες μου .
 
Η συγκεντρωση δεν ειναι θεμα οπλου.....Ολα τα οπλα βγαζουν μεγαλες και μικρες συγκεντρωσεις.
Η συγκεντρωση εξαρταται απο το φυσιγγιο και την επιλογη του τσοκ...
Αυτο ξερω....και αυτο βλεπω μεσα απο τις δοκιμες μου .
Υπάρχουν κάννες που (σκοτώνουν) εμφανέστατα πιο καλά μακριά από κάποιες άλλες, αλλά δεν σημαίνει οτι υπερείχαν σε συγκέντρωση από κάποιες άλλες.
Το καλό φυσίγγιο θα είναι πάντα καλό!
 
Σε ένα πείραμα επιστημονικων προδιαγραφών που έκανα είχα τα εξής αποτελεσματα:
Ιδια μερα ιδια ωρα ιδιο φυσιγγι ιδια σύσφιξη 3*.
Οπλα benelli m2, beretta 694.
Έριξα από απόσταση 50 βημάτων σε κουτί καπρίς.
Το m2 το ψιλοστραβωσε και ουσιαστικά το έγδαρε αρκετά.
Το 694 το τίναξε κυριολεκτικά και είχε διαμπερείς τρύπες.
Υπάρχουν πολλοί ασταθμητοι παράγοντες ομως.
Ο σημαντικότερος είναι ότι με το m2 μπορει να μην ήμουν εντελως κεντρο.
 
Σε ένα πείραμα επιστημονικων προδιαγραφών που έκανα είχα τα εξής αποτελεσματα:
Ιδια μερα ιδια ωρα ιδιο φυσιγγι ιδια σύσφιξη 3*.
Οπλα benelli m2, beretta 694.
Έριξα από απόσταση 50 βημάτων σε κουτί καπρίς.
Το m2 το ψιλοστραβωσε και ουσιαστικά το έγδαρε αρκετά.
Το 694 το τίναξε κυριολεκτικά και είχε διαμπερείς τρύπες.
Υπάρχουν πολλοί ασταθμητοι παράγοντες ομως.
Ο σημαντικότερος είναι ότι με το m2 μπορει να μην ήμουν εντελως κεντρο.
Περίμενε λίγο....
Θα πέσει καμιά ερώτηση τύπου:
Τα κουτιά caprice ήταν από το ίδιο lot???
 
Κάλημερα σας θέλω την γνώμη σας για καινούργιο όπλο έχω καταλήξει στα benelli τι θα προτείνατε M1 super 90- montefiltro synthetic η M2 synthetic TL για κυνήγι καρτέρι συνήθως ευχαριστώ !
καλες επιλογες και οι 2 .Ριξε μια ματια και στις αγγελιες εδω μεσα ,πουλαει μια montefeltro ενα μελος
 
Σε ένα πείραμα επιστημονικων προδιαγραφών που έκανα είχα τα εξής αποτελεσματα:
Ιδια μερα ιδια ωρα ιδιο φυσιγγι ιδια σύσφιξη 3*.
Οπλα benelli m2, beretta 694.
Έριξα από απόσταση 50 βημάτων σε κουτί καπρίς.
Το m2 το ψιλοστραβωσε και ουσιαστικά το έγδαρε αρκετά.
Το 694 το τίναξε κυριολεκτικά και είχε διαμπερείς τρύπες.
Υπάρχουν πολλοί ασταθμητοι παράγοντες ομως.
Ο σημαντικότερος είναι ότι με το m2 μπορει να μην ήμουν εντελως κεντρο.
μπορεί να συνδυάζεται και καλύτερα το φυσίγγι που έβαλες με την διαμόρφωση της κάνης του 694 αλλά και είναι και ενα οπλο 4500 ευρώ σίγουρα θα εχει περσότερες εργατοώρες στην επεξεργασία ακόμη και στης κανες μιας και ειναι και sporting.
 
Κάλημερα σας θέλω την γνώμη σας για καινούργιο όπλο έχω καταλήξει στα benelli τι θα προτείνατε M1 super 90- montefiltro synthetic η M2 synthetic TL για κυνήγι καρτέρι συνήθως ευχαριστώ !
Οποια σου έρχεται καλύτερα αλλά Μ2 με κοντή αποθήκη,τσάμπα βάρος η μακρυά, κι επειδή τα συνθετικά κοντάκια είναι δύσκολα στο να τα φέρεις στα μέτρα σου κοίτα να έχει φλάντζες αλλαγής κλίσης .
 
Σε ένα πείραμα επιστημονικων προδιαγραφών που έκανα είχα τα εξής αποτελεσματα:
Ιδια μερα ιδια ωρα ιδιο φυσιγγι ιδια σύσφιξη 3*.
Οπλα benelli m2, beretta 694.
Έριξα από απόσταση 50 βημάτων σε κουτί καπρίς.
Το m2 το ψιλοστραβωσε και ουσιαστικά το έγδαρε αρκετά.
Το 694 το τίναξε κυριολεκτικά και είχε διαμπερείς τρύπες.
Υπάρχουν πολλοί ασταθμητοι παράγοντες ομως.
Ο σημαντικότερος είναι ότι με το m2 μπορει να μην ήμουν εντελως κεντρο.
προσφατα πηγα για φασσες...δε βρηκα πουλια..βρηκα ομως διαφορους στοχους κ εριξα μερικα καλα εμπορικα φυσιγγια....αυτο που μου εκανε εντυπωση ηταν 2 βολες σε 2 ιδιες, ξυλινες συρταριερες, με ιδιο τσοκαρισμα (gemini im) που υπηρχαν πεταμενες εκει...ενω με ενα επωνυμο φυσιγγι που χρησιμοποιω στο λαγο, επωνυμο αμερικανικο (οχι νιτρο) με εξαιρετικα αποτελεσματα στην καρπωση, στα 50 βηματα που εριξα, απλα τα σκαγια πηγαν επανω, με ενα δευτερο ιταλικο πολυ γνωστο η συρταριερα κουνηθηκε παρα πολυ...οριακα δεν επεσε....επαναλαμβανω....2 ιδιες συρταριερες, με ιδιο βαρος, στην ιδια αποσταση....35,5 γρ το αμερικα....36 το περκορσο
 
Last edited:
Status
Not open for further replies.
Back
Top