Σκέφτομαι να αγοράσω... Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Κανένα.Οταν πάρω γνώμες από εδώ από κατόχους η φίλους κατόχων έφυγα για δοκιμή.
Τα συστήματα και από τα τέσσερα είναι δοκιμασμένα και αξιόπιστα εκτός και αν πέσεις στην περίπτωση
Οπότε ψάξου στην εργονομία του καθενός επάνω σου περισσότερο
Επίσης επειδή κυνηγάς τσίχλες κατά κύριο λόγο εάν δεν είσαι και τόσο τακτικός με το καθάρισμα η αδράνεια υπερτερεί σαν σύστημα
 
Φίλε μου καταρχάς σού εύχομαι , ναι επιλέξεις αυτό που θα σού έρθει πιο καλά επάνω σου , και θα την γουστάρεις όταν την κυνηγάς , τώρα η γνώμη μου , ύστερα από 6 χρόνια προσωπικής εμπειρίας , όσο αφορά την βλητική της , και την λιγοστή συντήρηση θα σου πρότεινα την Μ2 σε 66 εκ , τα κυνήγια που αναφέρεις ότι είναι στην επιλογή σου , θα σε καλύψει απόλυτα , και απροβληματιστα , για πολλά πολλά χρόνια .
Η Μ2 ειναι το πιο ποιοτικο απ' ολα, η αληθεια ειναι. Εκτος απο μπερετα για την οποια δεν εχω αποψη, καθως δεν το εχω δουλεψει.
 
Τα συστήματα και από τα τέσσερα είναι δοκιμασμένα και αξιόπιστα εκτός και αν πέσεις στην περίπτωση
Οπότε ψάξου στην εργονομία του καθενός επάνω σου περισσότερο
Επίσης επειδή κυνηγάς τσίχλες κατά κύριο λόγο εάν δεν είσαι και τόσο τακτικός με το καθάρισμα η αδράνεια υπερτερεί σαν σύστημα
Μπα το καθάρισμα είναι το δεύτερο μ χόμπι.Οποτε δεν είναι αποτρεπτικός παράγοντας
 
Δες και τη μοντεφελτρο την παλια της προσφορας. Εξαιρετικο!! και ειναι και στα λεφτα που θες.😉
Μοντεφελτρο με συνθετικά πουλάει και ένα παιδί από το φόρουμ και φαίνεται και άθικτη
Μην παρεξηγηθώ για προώθηση, δεν τον ξέρω τον άνθρωπο ούτε και ξέρω εάν θέλει μεταχειρισμένο ο Louk_ass απλά το αναφέρω
 
Δες και τη μοντεφελτρο την παλια της προσφορας. Εξαιρετικο!! και ειναι και στα λεφτα που θες.😉
Αν πήγαινα για montefeltro θα ήταν η ξύλινη.Το έχω συνδέσει με ξύλα αυτό το όπλο
Μοντεφελτρο με συνθετικά πουλάει και ένα παιδί από το φόρουμ και φαίνεται και άθικτη
Μην παρεξηγηθώ για προώθηση, δεν τον ξέρω τον άνθρωπο ούτε και ξέρω εάν θέλει μεταχειρισμένο ο Louk_ass απλά το αναφέρω
Φίλε Γιώργο το έχω δει είναι χαρτί αλλά έχω θέμα και το θέλω καινούργιο.Οτι και να πάρω έχω αυτό το κόλλημα!
 
Αν πήγαινα για montefeltro θα ήταν η ξύλινη.Το έχω συνδέσει με ξύλα αυτό το όπλο

Φίλε Γιώργο το έχω δει είναι χαρτί αλλά έχω θέμα και το θέλω καινούργιο.Οτι και να πάρω έχω αυτό το κόλλημα!
Και καλά κάνεις, το καινούργιο είναι καινούργιο και ισχύει για τα πάντα
 
Η v3 είναι πρόβλημα όπως και η πολύ γαμάτες γυναίκες που και αυτές πρόβλημα είναι γιατί τις κυνηγούν πολλοί και πρέπει να ξέρεις να τις διαχειριστεις, αλλά όταν τις κρατάς εσύ νιώθεις ικανοποιημένος .
 
Η v3 είναι πρόβλημα όπως και η πολύ γαμάτες γυναίκες που και αυτές πρόβλημα είναι γιατί τις κυνηγούν πολλοί και πρέπει να ξέρεις να τις διαχειριστεις, αλλά όταν τις κρατάς εσύ νιώθεις ικανοποιημένος .
Η βε 3 μοιάζει με Μόνικα‼️ που την πετάς στο κρεβάτι κ διαπιστώνεις ότι τον έχει μεγαλύτερο από σένα‼️😁
 
Η v3 είναι πρόβλημα όπως και η πολύ γαμάτες γυναίκες που και αυτές πρόβλημα είναι γιατί τις κυνηγούν πολλοί και πρέπει να ξέρεις να τις διαχειριστεις, αλλά όταν τις κρατάς εσύ νιώθεις ικανοποιημένος .
Δεν ήμουν αρκετά άντρας για να την κρατήσω 🤣🤣🤣
 
Παιδιά καλησπέρα!Σκέφτομαι για αγοράς ενός νέου όπλου και είμαι ανάμεσα σε κάποια και θέλω την άποψη σας.
Να τονίσω ότι δεν είμαι οπαδός κανενός συστήματος λειτουργίας, και η ανάκρουση δεν με ενοχλεί μιας και έχω δοκιμάσει και τα 2 και σε εμένα προσωπικά φαίνεται το ίδιο.
Το μόνο που θέλω είναι να είναι αξιόπιστο και ταβάνι τα 1100.
Είμαι ανάμεσα σε:
Franchi affinity elite timber
Winchester sx4
Benelli m2 comfort
A300 outlander
Το κυνήγι που κάνω είναι τσίχλα και καμιά φορά λαγό.
Όποιος έχει εμπειρία θα μου ήταν χρήσιμη.
Δες και τη Marocchi nexus πολύ καλό τουφέκι για τα κυνήγια που το θέλεις και τα λεφτά του
 
Παιδιά ευχαριστώ πολύ.Απ ότι κατάλαβα είναι όλα κομπλέ οπλακια!
Οπότε πάω να τα χουφτωσω να δούμε...
Παίρνεις την Benelli m2 και έχεις το κεφάλι σου ήσυχο για τα επόμενα τουλάχιστον 10 χρόνια. Η Benelli είναι η μόνη εταιρία που δίνει 10 χρόνια εγγύηση σε όλα τα όπλα της.
 
Στα λεφτα που παιζουν τα τέσσερα κερδιζει το φρανκι με διαφορα και πιοτικο κ αξιοπιστο και εμφανιση σουπερ και σερακοτ
Είναι κομματάκι δύσκολη επιλογή. Η SX4 για παράδειγμα, αν το κοντάκι σου ταιριάζει, είναι απολαυστικοτατη. Και στο Αμέρικα πουλάει τρέλα, ιδίως στους παπιοκυνηγους.
Πάντως έτσι μια πρόχειρη αναζήτηση του τύπου franchi affinity elite vs......η franchi είναι αρκετά ψηλά στις προτιμήσεις στην Αμερική με εξαιρετικά σχόλια.Το μόνο "αρνητικό" για εμένα είναι ότι βγαίνει μόνο 71 εκατοστα
 
Μπα δ
Δεν είναι αυτό προτιμήσες τη σιγουριά από την απόλαυση συμβαίνει σε όλους μας κάποια στιγμή
Τι απολαυση σου δινει ακριβως Γιαννη? Οτι πρεπει να κουβαλας κ ενα 2ο οπλο παντα μαζι σου ή θα κυνηγας με το αγχος?
Κ ολα αυτα για να παρεις μια φασσα ή ενα παπι παραπανω?
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top