Σκοπευτήριο Σχιστού

@Manos και @Λεωνίδας με τα rizzini ανα χειρας και τα αντιστοιχα καπελακια προκαλούν τρόμο!
Κανουν κάθε φορα 24 και θελουν να πάμε και κυνηγια φετος να τα σκοτώνουν ολα πριν μπουν στο δραστικο βεληνεκές της Α400.
Το m spec του Σταθη μ αρεσε και μενα πολυ κι ας μην συμπαθώ τα δικαννα, το ενιωθες σαν 20αρι στο χερι.
Ασε το blaser , krieghoff πρέπει να δοκιμασεις κατευθείαν εσυ!
 
Είναι ωραίο να κάνουμε όνειρα, ένα σούπερ όπλο θα το πάρω κάποια στιγμή, μετά το dt 11 που είχα, θέλω ένα κυνηγετικό. Τώρα που είπες ότι δεν πας τα δικαννα, εγώ πάλι αν εξαιρέσεις 1 πλαστική καραμπίνα που τη θέλω για το παπί θα ήθελα να έχω μόνο δικαννα.
 
Είναι ωραίο να κάνουμε όνειρα, ένα σούπερ όπλο θα το πάρω κάποια στιγμή, μετά το dt 11 που είχα, θέλω ένα κυνηγετικό. Τώρα που είπες ότι δεν πας τα δικαννα, εγώ πάλι αν εξαιρέσεις 1 πλαστική καραμπίνα που τη θέλω για το παπί θα ήθελα να έχω μόνο δικαννα.
Φίλε Μάνο, έχουν περάσει από τα χέρια μου τα άπειρα όπλα. Δεν μπορείς να φανταστείς τι value for money είναι το Rizzini... Μην κοιτάς μόνο τι γράφει το ταμπελακι... Είναι πολύ χαρισματικό όπλο!
 
Φίλε Μάνο, έχουν περάσει από τα χέρια μου τα άπειρα όπλα. Δεν μπορείς να φανταστείς τι value for money είναι το Rizzini... Μην κοιτάς μόνο τι γράφει το ταμπελακι... Είναι πολύ χαρισματικό όπλο!
Αυτό συζητουσαμε χθες πως αν η ταμπέλα έλεγε μια άλλη μάρκα το κόστος θα ήταν πολύ πάνω. Όχι απλά vfm αλλά πολύ ποιοτικά όπλα.
 
Γιατι το λεω ,εχω ενα φιλαρακι εχει μια extreme plus και του ζηταω να παμε να δουμε τις διαφορες με την Μ2 που εχω στο ΠΩΛΕΙΤΑΙ στο πινακα στο σκοπευτηριο για να εχουμε ολοκληρωμενη εικονα.Απαντηση "παρτη και πετατη στο λιμανι" μου λεει που θελεις να κανουμε ενα τετοιο συγκριτικο.Του οριοθετησα φυσιγγια μεχρι 36γρ διοτι απο εκει και πανω λογω αυλου λογικο ειναι με τα οσα εχουν επανελλειμενα αναλυθει θα υπαρχει καποια υπεροχη πιστευω.Εσεις εκει στο σκοπευτηριο εχετε τιποτα δοκιμες αναλογες;
 
Γιατι το λεω ,εχω ενα φιλαρακι εχει μια extreme plus και του ζηταω να παμε να δουμε τις διαφορες με την Μ2 που εχω στο ΠΩΛΕΙΤΑΙ στο πινακα στο σκοπευτηριο για να εχουμε ολοκληρωμενη εικονα.Απαντηση "παρτη και πετατη στο λιμανι" μου λεει που θελεις να κανουμε ενα τετοιο συγκριτικο.Του οριοθετησα φυσιγγια μεχρι 36γρ διοτι απο εκει και πανω λογω αυλου λογικο ειναι με τα οσα εχουν επανελλειμενα αναλυθει θα υπαρχει καποια υπεροχη πιστευω.Εσεις εκει στο σκοπευτηριο εχετε τιποτα δοκιμες αναλογες;
Οχι.
Σπάνια ρίχνω στον πίνακα.
 
Γιατι το λεω ,εχω ενα φιλαρακι εχει μια extreme plus και του ζηταω να παμε να δουμε τις διαφορες με την Μ2 που εχω στο ΠΩΛΕΙΤΑΙ στο πινακα στο σκοπευτηριο για να εχουμε ολοκληρωμενη εικονα.Απαντηση "παρτη και πετατη στο λιμανι" μου λεει που θελεις να κανουμε ενα τετοιο συγκριτικο.Του οριοθετησα φυσιγγια μεχρι 36γρ διοτι απο εκει και πανω λογω αυλου λογικο ειναι με τα οσα εχουν επανελλειμενα αναλυθει θα υπαρχει καποια υπεροχη πιστευω.Εσεις εκει στο σκοπευτηριο εχετε τιποτα δοκιμες αναλογες;
Δεν σου ειπε να τη βαψεις μπλε?????
 
Ακουσματα για την extreme plus την ριχνει κανενας εκει;
Ειναι οπλο για βαρυτερες γομωσεις απο αυτες που ριχνουμε συνήθως (89αρα θαλαμη, 2 τρύπες αεριων στην καννη, μεγαλος κωννος).
Μια σφιχτη κατανομη στον πινακα ή μια καπνα σε ενα πιατο δεν δειχνει πάντα ολη την αληθεια για κυνηγετική χρηση
 
Ειναι οπλο για βαρυτερες γομωσεις απο αυτες που ριχνουμε συνήθως (89αρα θαλαμη, 2 τρύπες αεριων στην καννη, μεγαλος κωννος).
Μια σφιχτη κατανομη στον πινακα ή μια καπνα σε ενα πιατο δεν δειχνει πάντα ολη την αληθεια για κυνηγετική χρηση
Νασαι καλα φιλε .
 
Νασαι καλα φιλε .
Κανένας σοβαρός σκοπευτής δεν ασχολείται με πίνακες.
Μάντεψε γιατί.
Γιατί δεν έχουν σημασία για αυτούς.
Το νούμερο ένα πράγμα που πρέπει να διαφυλάξουν είναι η ψυχολογία τους.
Αν αρχίσουν να μετράνε σκάγια έχασαν την ουσία.
Ακόμα και το σιδερικό που κρατάνε τονώνει την ψυχολογία και την αυτοπεποίθησή του, για αυτό είναι σημαντικό.

Τώρα πως είναι δυνατόν να μην έχει σημασία για αυτούς το πόσα σκάγια θα βάλουν στον κύκλο και να έχει για τους κυνηγούς είναι υπόθεση της κλινικής ψυχολογίας να το εξετάσει.

Ελάχιστη σημασία έχει το πόσα σκάγια θα βάλεις στον κύκλο, όπως και ελάχιστη σημασία έχουν τα ενεργά σκάγια που ανακαλύφθηκαν στην Ελλάδα και κανένας άλλος δεν δίνει δεκάρα για αυτά.
Παλιότερα είχε και η άτρακτος αλλά τώρα κανένας δεν μιλάει για αυτή γιατί βρέθηκε κάποιος τρελός και την ισοπέδωσε.

Αν θες αποτελεσματικότητα βρες τρόπο να βάζεις συχνά το κέντρο της ροζέτας στο θήραμα, βρες και ένα φυσιγγάκι να σου ταιριάζει και μην σπας το κεφάλι σου με ασήμαντα πράγματα.
 
Κανένας σοβαρός σκοπευτής δεν ασχολείται με πίνακες.
Μεγάλο λάθος.Ριχνουν συνεχώς στον πινακα.
Δεν γνωριζεις γιατί δεν εισαι στον χωρο και μιλάς με απολυτη σιγουρια.
Εισαι λαθος.
Ακόμα και το σιδερικό που κρατάνε τονώνει την ψυχολογία και την αυτοπεποίθησή του, για αυτό είναι σημαντικό.
Λαθος.Δεν ειναι αυτός ολογος.
Οταν ασχοληθεις θα καταλάβεις κ αν δεν..θα σου πω εγω.
Ελάχιστη σημασία έχει το πόσα σκάγια θα βάλεις στον κύκλο
Αλλο λάθος. Μην είσαι απόλυτος

Οταν ξαναπάς σκοπευτηριο φερε κ την Μ2.
Στειλε μηνυμα.
 
Κανένας σοβαρός σκοπευτής δεν ασχολείται με πίνακες.
Μάντεψε γιατί.
Γιατί δεν έχουν σημασία για αυτούς.
Το νούμερο ένα πράγμα που πρέπει να διαφυλάξουν είναι η ψυχολογία τους.
Αν αρχίσουν να μετράνε σκάγια έχασαν την ουσία.
Ακόμα και το σιδερικό που κρατάνε τονώνει την ψυχολογία και την αυτοπεποίθησή του, για αυτό είναι σημαντικό.

Τώρα πως είναι δυνατόν να μην έχει σημασία για αυτούς το πόσα σκάγια θα βάλουν στον κύκλο και να έχει για τους κυνηγούς είναι υπόθεση της κλινικής ψυχολογίας να το εξετάσει.

Ελάχιστη σημασία έχει το πόσα σκάγια θα βάλεις στον κύκλο, όπως και ελάχιστη σημασία έχουν τα ενεργά σκάγια που ανακαλύφθηκαν στην Ελλάδα και κανένας άλλος δεν δίνει δεκάρα για αυτά.
Παλιότερα είχε και η άτρακτος αλλά τώρα κανένας δεν μιλάει για αυτή γιατί βρέθηκε κάποιος τρελός και την ισοπέδωσε.

Αν θες αποτελεσματικότητα βρες τρόπο να βάζεις συχνά το κέντρο της ροζέτας στο θήραμα, βρες και ένα φυσιγγάκι να σου ταιριάζει και μην σπας το κεφάλι σου με ασήμαντα πράγματα.
Σωστόοοοος!!!
 
Κανένας σοβαρός σκοπευτής δεν ασχολείται με πίνακες.
Μάντεψε γιατί.
Γιατί δεν έχουν σημασία για αυτούς.
Το νούμερο ένα πράγμα που πρέπει να διαφυλάξουν είναι η ψυχολογία τους.
Αν αρχίσουν να μετράνε σκάγια έχασαν την ουσία.
Ακόμα και το σιδερικό που κρατάνε τονώνει την ψυχολογία και την αυτοπεποίθησή του, για αυτό είναι σημαντικό.

Τώρα πως είναι δυνατόν να μην έχει σημασία για αυτούς το πόσα σκάγια θα βάλουν στον κύκλο και να έχει για τους κυνηγούς είναι υπόθεση της κλινικής ψυχολογίας να το εξετάσει.

Ελάχιστη σημασία έχει το πόσα σκάγια θα βάλεις στον κύκλο, όπως και ελάχιστη σημασία έχουν τα ενεργά σκάγια που ανακαλύφθηκαν στην Ελλάδα και κανένας άλλος δεν δίνει δεκάρα για αυτά.
Παλιότερα είχε και η άτρακτος αλλά τώρα κανένας δεν μιλάει για αυτή γιατί βρέθηκε κάποιος τρελός και την ισοπέδωσε.

Αν θες αποτελεσματικότητα βρες τρόπο να βάζεις συχνά το κέντρο της ροζέτας στο θήραμα, βρες και ένα φυσιγγάκι να σου ταιριάζει και μην σπας το κεφάλι σου με ασήμαντα πράγματα.
Επειδη εχω το θαρρος μαζι σου και ξερεις οτι δεν ειμαι της Α Δημοτικου αν καταλαβες η αναζητηση μου εχει να κανει με την διαφορα που μπορει να προκυψει απο το συγκεκριμενο οπλο extreme plus πραγμα το οποιο ο Σπυρος απαντησε ομορφα και απλα εχοντας προσωπικη εμπειρια.Τωρα το ΦΙΛΟΣΟΦΙΚΟ περιεχομενο μεταξυ μας γνωριζεις πως το συζηταμε.
 
Μεγάλο λάθος.Ριχνουν συνεχώς στον πινακα.
Δεν γνωριζεις γιατί δεν εισαι στον χωρο και μιλάς με απολυτη σιγουρια.
Εισαι λαθος.

Λαθος.Δεν ειναι αυτός ολογος.
Οταν ασχοληθεις θα καταλάβεις κ αν δεν..θα σου πω εγω.

Αλλο λάθος. Μην είσαι απόλυτος

Οταν ξαναπάς σκοπευτηριο φερε κ την Μ2.
Στειλε μηνυμα.
Να τον ψαξεις οταν φερει την Μ2 διοτι κυκλοφορει με φυσιγγια του Παπ.Ν.Κατ αλλα συμφωνω στα οσα αναφερθηκες δεν ειναι τοσο απλοποιημενα τα θεματα και αντιθετως οι σκοπευτες ψυριζουν τον κωλο της μαιμους για την ελαχιστη λεπτομερεια σκοπευτικα και κυνηγετικα αυτα γνωριζω εξ ιδιων.
 
Back
Top