Σκοπευτικά Φυσίγγια Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Το 9 μου αρέσει και μενα Ευριπιδη! Είναι 2,1mm..θα πάρουμε μερικά από τον Κένταυρο να τα δοκιμάσουμε στα πιατα και πίνακα? Μια κούτα 500 και τα μοιραζόμαστε..
τον αλλο μηνα γιαννη. αυτος με παει μαμιωντας
 
τον αλλο μηνα γιαννη. αυτος με παει μαμιωντας
Θα το κανονίσουμε..φίλε σε 9 αυτό θα μαμαει πιστευω στην τσίχλα..
Όχι ότι του Λάμπρου είναι κακό..απλα είναι πιο ακριβό..και το 9 το θεωρώ ιδανικό,πιο ιδανικό από το 9,5..
 
Νομίζω ότι στου κενταύρου τα 8 αρια είναι λίγο ποιο σταθερά στις ταχύτητες τους. Αν θυμάμαι καλά η συνταγή είναι ίδια και αλλάζει μόνο το νούμερο στα σκάγια
Θεοφραστε κυνήγι τα έριξες σε 9; στα πιατα πως σου φάνηκαν τα 8 σε σχέση με τα 9; θυμάμαι ότι είχες πάρει αρκετά..
 
Ναι Γιάννη έχω ρίξει μπόλικα και από τα 2 εχω μια αίσθηση ότι το πλάγιο που έχει στενό αυλό μου πήγαινε λίγο καλύτερα τα 8αρια ενώ το winchester τα 9αρια. Αλλά η διαφορά δεν ήταν εν τέλη άξια λόγου. Θυμάμαι χαρακτηριστικά μια κουρούνα που έπεσε πανί με τα 9αρια περπατητό με τον ήλιο όμως θερμοκρασία αλλά απόσταση περί τα 30μ. Κ εγώ ακόμα δεν έχω αποφασίσει για φέτος που θα κινηθώ .xm.
 
αν και το εχω ψιλοσυζητησει το θεμα θα ηθελα την γνωμη οσων εχουν χρησ. τα φυσιγγια του κενταυρου σε 9 νουμερο στην τσιχλα γιατι ειμαι αναμεσα σ αυτα και στα πρασινα λαμπρο σε 9 1/2.περιμενω τις αποψεις σας
Εχω παρει τα λαμπρο και θα τα ριξω στο σκοπ αλλα σε 8 ......εχω παραγγηλει σε 9αρι κενταυρου θα δω κι αυτα γιατι και εγω ψαχνομαι για τσιχλα !!!
 
Κένταυρος sporting, νούμερο 9, 40 μέτρα, μαμά mod inv+.
image hosting over 10mb

Κένταυρος sporting, νούμερο 9, 40 μέτρα, muller U3 inv+.
image ru

H optima με ic δίνει στα 40 μέτρα ίδια τουφεκιά με την πρώτη.
Τρομερή τουφεκια το muller! Όχι ότι η άλλη είναι κακή..αλλά του muller νομίζω είναι τέλεια ...μιλάμε για 40 μέτρα ...
Γιώργο το κυνηγήσες καθόλου σε 9 του Κένταυρου; η στο σκοπευτήριο σε 9 πως σου φάνηκε;
 
Ναι Γιάννη έχω ρίξει μπόλικα και από τα 2 εχω μια αίσθηση ότι το πλάγιο που έχει στενό αυλό μου πήγαινε λίγο καλύτερα τα 8αρια ενώ το winchester τα 9αρια. Αλλά η διαφορά δεν ήταν εν τέλη άξια λόγου. Θυμάμαι χαρακτηριστικά μια κουρούνα που έπεσε πανί με τα 9αρια περπατητό με τον ήλιο όμως θερμοκρασία αλλά απόσταση περί τα 30μ. Κ εγώ ακόμα δεν έχω αποφασίσει για φέτος που θα κινηθώ .xm.
Θεοφραστε σε ευχαριστώ για την απάντηση..πιστευω και εγω ότι σε στενο άυλο το 8αρι θα αποδίδει καλύτερα λόγω τριβών..και εγω το έχω παρατηρήσει αυτό στα όπλα μου..
 
Τα muller εχουν διαφορα τα φτηνα απο τα ακριβα σαν λειτουργικοτητα ...δεν μιλαω για το υλικο κατασκευης
Υπαρχει διαφορα στις συγκεντρωσεις στις ντουφεκες !!
Ψαχνομαι οχι μαλλον για φετος , θελω να εξοικειωθω πρωτα καλα με τα οπλα μου , για αφτερ μαρκετ τσοκ ( 2 τσοκ που να κανω το 90% τα κυνηγια μου )
Εχω παρει ενα της briley το lm εκανα με αυτο τα περισσοτερα κυνηγια με πολυ καλα αποτελεσματα , και βεβαια με τα μαμα
Επιδη δεν εχω ομως στανιω και ολο ψαχνομαι θελω αυτο το ουαου ....:):)
 
Γιώργο το κυνηγήσες καθόλου σε 9 του Κένταυρου; η στο σκοπευτήριο σε 9 πως σου φάνηκε;
Ναι Γιάννη, το κυνηγησα στην τσίχλα, την μισή περσινή σεζόν. Από την μέση ως το τέλος. Μου ταίριαξε απόλυτα. Σκοτώνει θαυμάσια, σε όλες τις αποστάσεις και με όλους τους καιρούς. Με την beretta και 4*. Ένα πρωί με παγωνιά και πολύ υγρασία, επειδή με φοβησε ο καιρός, έβαλα τα τρία αστέρια. Μετά το δεύτερο πουλί, ξαναεβαλα το 4* γιατί τα χάλαγε τα πουλιά. Το win σκορπάει λίγο, η optima τα πάει πιο "μπάλα".
 
Κένταυρος sporting, νούμερο 9, 40 μέτρα, μαμά mod inv+.
image hosting over 10mb

Κένταυρος sporting, νούμερο 9, 40 μέτρα, muller U3 inv+.
image ru

H optima με ic δίνει στα 40 μέτρα ίδια τουφεκιά με την πρώτη.

Πολύ καλές τουφεκιές και οι δύο Γιώργο.;)
Με του Κένταυρου και εγώ αλλά και ο Αποστόλης που τα ρίξαμε στο σκοπευτήριο μείναμε πολύ ικανοποιημένοι.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top