Σκοπευτικά Φυσίγγια Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Καλημέρα σε ολους! Ισπανικό μπαρουτι φαινετε,και η βυσματωση είναι piston skeet.τα σκάγια φαίνονται καλής ποιότητας..θεωρητικά η βυσματωση που έχουν κάνει πιο ανοιχτές και ομοιόμορφες κατανομές..από σπασίματα τι έλεγαν ; έμεινες ευχαριστημένος οπως τα είδες; εγω θα το δοκίμαζα φαινετε αξιόλογο κατά την γνώμη μου.στα είπε και ο Βίκτωρας παραπάνω τώρα το ειδα..συμφωνώ παρά πολύ ακριβά είναι..
 
Καλυκας Ισπανικος, με πυριτιδα Ισπανικη CSB, βυσμα Gualandi Piston Skeet (εχω ακουσει οτι εχουν κυκλοφορησει και κλωνοι του) . Σε καμμια περιπτωση δεν δικαιολογει τα 7 ευρω παντως
Βικτωρα εδω οι εμποροι κ οπλουργοι μαζι πανε για χουφτομα καλο του ειπα για την τιμη κ μου ειπε αμα ειναι για κουτα θα γινει καλητερη
από σπασίματα τι έλεγαν
απο σπασιματα κ γενικα σαν αποδοση μου φανικαν πολυ καλα μου εκανε εντιπωση που τα εριχνε κ τα πεταγε μια χαρα η sx3 που αλλα σκεετ δεν τα πεταγε καν
 
Βικτωρα εδω οι εμποροι κ οπλουργοι μαζι πανε για χουφτομα καλο του ειπα για την τιμη κ μου ειπε αμα ειναι για κουτα θα γινει καλητερη

απο σπασιματα κ γενικα σαν αποδοση μου φανικαν πολυ καλα μου εκανε εντιπωση που τα εριχνε κ τα πεταγε μια χαρα η sx3 που αλλα σκεετ δεν τα πεταγε καν
Νικόλα αυτό που έσφαξες είναι skeet και όχι sporting, έτσι;;; Βλέπω ότι κι αυτός έχει βάλει μπαρούτη CSB5 που είναι κανονικά για 28 γρ. και όχι CSB6 που είναι για 24. Όπως κι αυτό που είχα ανεβάσει κι εγώ πριν λίγες μέρες (η 6 είναι πράσινη κι όχι γκρι). Αν υπήρχε τρόπος να τη ζύγιζες να βλέπαμε και τη δόση !!! Πάντως καλό φυσίγγι φαίνεται, καλό βύσμα και τα σκάγια φαίνονται στρογγυλά και ομοιόμορφα. Αλλά η τιμή είναι πράγματι υψηλή, αδικαιολόγητη ...
 
24γρ ειναι?
Νικόλα αυτό που έσφαξες είναι skeet και όχι sporting, έτσι;;; Βλέπω ότι κι αυτός έχει βάλει μπαρούτη CSB5 που είναι κανονικά για 28 γρ. και όχι CSB6 που είναι για 24. Όπως κι αυτό που είχα ανεβάσει κι εγώ πριν λίγες μέρες (η 6 είναι πράσινη κι όχι γκρι). Αν υπήρχε τρόπος να τη ζύγιζες να βλέπαμε και τη δόση !!! Πάντως καλό φυσίγγι φαίνεται, καλό βύσμα και τα σκάγια φαίνονται στρογγυλά και ομοιόμορφα. Αλλά η τιμή είναι πράγματι υψηλή, αδικαιολόγητη ...
ναι skeet ειναι 24 γρ γραφει,
Δυστιχος Στελιο δεν εχω ζυγαρια αν βρω απο την αδερφη μου θα τι ζυγισω,εμενα μου αρεσε που δικημασα η τιμη πιστεστεω επρεπε να ειναι κοντα στα 6 ευρο
 
Θα ανεβάσω το απόγευμα από τα τραπ του κενταύρου. Νομίζω είναι csb6 πάντως. Εκτός και αν για λόγους κόστους τα γεμίζουν όλοι τα 24αρια με 28αρα πυρίτιδα.
Ναι, πέρυσι τουλάχιστον, τα τραπ του ΚΕΝΤΑΥΡΟΥ είχαν CSB6 σίγουρα. .well done.
 
Είχε πρωινό σφάξιμο στα σκοπευτικά που είχα δοκιμάσει τι Δευτέρα πήρα 2 κουτάκια από τι τιμή φαρμάκι ο έμπορας εδώ τα έχει 6,50 το σκετ 7 το σπορτιγκ.Οι γνώστες να δώσουν πληροφορίες,Τελικα αξίζουν τα λεφτά τους ?



Νικόλα πολλή ακριβό. Με 7€ πέρνεις πολλή ποιοτικό φυσηγγιο (π.χ Lambro series 5)
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top