Σκοπευτικά Φυσίγγια Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Kαλησπερα! Έριξα μια πουλά σήμερα με του Ρουμελιωτη,πραγματικά μικρή ανάκρουση στον ώμο ίσως και πιο μαλακό από τον Κένταυρο.σπασιματα πολύ καλά.μετα πήγαμε στον πίνακα και έριξε ο αδελφός μου μερικές τουφεκιές στα γρήγορα και έβαφα εγω γιατί δεν είχαμε πολύ χρόνο.
Όπου 0,35 LM τσοκ,όπου 0,5 M τσοκ.μαμα τσοκ εσωτερικά και τα δυο.οπλο blaser f16..εκτός δυο τουφεκιές που είναι από μια beretta A400 με Briley M έσω έξω τσοκ,ενός κυρίου που ήταν εκεί και εριξε και αυτός δυο τουφεκιές.φυσιγγια Ρουμελιωτης και Κένταυρος 28gr..
V8hwL8C.jpg

CzGCdxn.jpg

IXykvdH.jpg

bZiFe8G.jpg

vx9uGfs.jpg

CmHqTtI.jpg

Fbs7dGj.jpg

mfp1qCw.jpg

Ωραίες οι τουφεκιές σου Γιάννη. Ποιο κυνηγετικό το Ρουμελιώτη. Ποιο σκοπευτικο του Κένταυρου. Αν ο Ρουμελιώτης το βγάζει και σε Νο 9 μην ψάχνεται φυσιγγια για τσίχλες. Εδώ είστε
 
Xτες ζητησα απο τον Αγγλο που ριχνει εδω μαζι μας, 2 φυσιγγια για δοκιμη. Μιλαμε για το Gamebore White Gold Fibre.

Kαταρχην εντυπωσιακη ειναι η ποιοτητα κατασκευης και κλεισιματος. Γεμιζεται σε ασπρο καλυκα, πιθανοτατα Cheddite, με καψουλι cx2000. Πυριτιδα AS Vectan σε βαρος 23,4gn (1.51gr), χαρτινο overpowder card υψους 4 χιλ, βυσμα Diana 18.8χιλ (πιθανολογω οτι λογω κλεισιματος μαλλον ειναι 20χιλ κανονικα) και σκαγια νο7½ βαρους 28,1gr. Τα σκαγια ηταν αρκετα γυαλιστερα, μαλλον επινικελωμενα, και ειχαν διαμετρο 2.4 χιλ
 
Αν έχεις κάποιο στάνταρ ,να σου πως να δοκιμάσεις μια πατεντουλα που κάνω εγώ αλλά δεν μου έδωσε σταθερά αποτελέσματα. Βασικά σε κάποια έκανε σησωματωσεις σε άλλα δούλεψε καλα
 
Xτες ζητησα απο τον Αγγλο που ριχνει εδω μαζι μας, 2 φυσιγγια για δοκιμη. Μιλαμε για το Gamebore White Gold Fibre.

Kαταρχην εντυπωσιακη ειναι η ποιοτητα κατασκευης και κλεισιματος. Γεμιζεται σε ασπρο καλυκα, πιθανοτατα Cheddite, με καψουλι cx2000. Πυριτιδα AS Vectan σε βαρος 23,4gn (1.51gr), χαρτινο overpowder card υψους 4 χιλ, βυσμα Diana 18.8χιλ (πιθανολογω οτι λογω κλεισιματος μαλλον ειναι 20χιλ κανονικα) και σκαγια νο7½ βαρους 28,1gr. Τα σκαγια ηταν αρκετα γυαλιστερα, μαλλον επινικελωμενα, και ειχαν διαμετρο 2.4 χιλ
Βίκτωρα πως σου φάνηκε???σου είπε πόσα χρήματα κοστίζουν στην Αγγλία αυτά?
 
Νικόλα 6,5 Ευρώ, αλλά αυτή είναι "τιμή σκοπευτηρίου", τόσο τα δίνουν όλα !!! Αλλά στο εμπόριο, εδώ τουλάχιστον δεν υπάρχουν, και δεν ρώτησα από που τα προμηθεύτηκαν ....
6.5 ευρω τ φαλκοτσι στελιο?εγω τα παιρνω 4.5
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top