Σκοπευτικά Φυσίγγια

Πολύ καλές θα μάθουμε να ρίχνουμε και τέτοια δεν υπάρχει άλλη λύση
φιλεμου ηλια μια χαρα κανουνε και τα 24γρ 28γρ την δουλιατους στο τρυγονι ορτυκι και τσιχλα αλα και αυτα περνουνε τον ανηφωροοο καθε χρονιααα :( :(
 
Ολα ειναι μια συνηθεια....εχεις δικιο όμως!!
Ρε φίλε δεν είναι έτσι. Ένα φυσίγγι 24γρ δεν έχει τις ίδιες δυνατότητες με ένα 30γρ. Απλά βρίσκουμε δικαιολογίες πιστεύω εγώ...
Εγώ θέλω να κυνηγάω με 30 και 32γρ, να ρίχνω όσο περισσότερα φυσίγγια μου επιτρέπει η μέρα και να γυρίζω σπίτι μου χαρούμενος. Αν είναι να σκέφτομαι να πάρω το πιο φθηνό και να διαλέγω θηράματα με βάση την πιθανότητα να τον πετύχω τότε γάμα το κάθομαι σπίτι μου και βλέπω βίντεο στο youtube. Προσωπική άποψη αυτό!

Υ.Σ. Αυτό το "όλα μια συνήθεια είναι" είναι επιχείρημα των gay να ξέρεις .yel.
 
Ρε φίλε δεν είναι έτσι. Ένα φυσίγγι 24γρ δεν έχει τις ίδιες δυνατότητες με ένα 30γρ. Απλά βρίσκουμε δικαιολογίες πιστεύω εγώ...
Εγώ θέλω να κυνηγάω με 30 και 32γρ, να ρίχνω όσο περισσότερα φυσίγγια μου επιτρέπει η μέρα και να γυρίζω σπίτι μου χαρούμενος. Αν είναι να σκέφτομαι να πάρω το πιο φθηνό και να διαλέγω θηράματα με βάση την πιθανότητα να τον πετύχω τότε γάμα το κάθομαι σπίτι μου και βλέπω βίντεο στο youtube. Προσωπική άποψη αυτό!

Υ.Σ. Αυτό το "όλα μια συνήθεια είναι" είναι επιχείρημα των gay να ξέρεις .yel.
Ετσι ακριβως, γιατι αν τα φυσιγγια ηταν σε νορμαλ τιμες, ποιος θα εριχνε 24 και 28γρ.? κανενας η' σχεδον κανενας
 
φιλεμου ηλια μια χαρα κανουνε και τα 24γρ 28γρ την δουλιατους στο τρυγονι ορτυκι και τσιχλα αλα και αυτα περνουνε τον ανηφωροοο καθε χρονιααα :( :(
Ναι φιλε δεν διαφωνώ συνήθεια είναι ολλα(( i am normal???) .my man. ...σαφώς και κάνουν την δουλειά τους τουλάχιστον κρατούνται ακόμα σε Κάπος αξιοπρέπεια επίπεδα
 
Ρε φίλε δεν είναι έτσι. Ένα φυσίγγι 24γρ δεν έχει τις ίδιες δυνατότητες με ένα 30γρ. Απλά βρίσκουμε δικαιολογίες πιστεύω εγώ...
Εγώ θέλω να κυνηγάω με 30 και 32γρ, να ρίχνω όσο περισσότερα φυσίγγια μου επιτρέπει η μέρα και να γυρίζω σπίτι μου χαρούμενος. Αν είναι να σκέφτομαι να πάρω το πιο φθηνό και να διαλέγω θηράματα με βάση την πιθανότητα να τον πετύχω τότε γάμα το κάθομαι σπίτι μου και βλέπω βίντεο στο youtube. Προσωπική άποψη αυτό!

Υ.Σ. Αυτό το "όλα μια συνήθεια είναι" είναι επιχείρημα των gay να ξέρεις .yel.
Συμφωνω οτι δεν θα επρεπε η τιμη να μας καθοριζει το τι θα ριξουμε
Θα επρεπε να μπορει να ριχνει ο καθε ενας οτι γουσταρει
Σαφως να υπηρχε διαφορα σε ποιοτητα αλλα οχι και να σου αποκλειει την επιλογη οπως φτασαμε σημερα
Αλλα η νεα ταση πραγματων που επιβαλλουν με το ζορι και τεχνητα αυτο κανει
Οχι μονο στα φυσιγγια
Η τιμη καθοριζει πλεον αν θα βγουμε απο το σπιτι αν θα παρουμε το αυτοκινητο τι θα φαμε τι θα πιουμε ακομη και αν θα χουμε δικαιωμα σε οατροφαρμακευτικη περιθαλψη…..

Για τα 24 γρ τωρα
Στις καραμπινες καταλαβαινω το σκεπτικο σου
Οι πληστες μαλιστα απο τα λεγομενα σας δεν ριχνουν καν τα 24 γρ χωρις καποια δυσκειτουργια σε καποια φαση
Για τα δικαννα ομως, εκτος και αν μιλας γενικα και οχι ωια τσιχλα , δεν νομιζω οτι σε περιοριζουν πουθενα φιλε τα 24 γρ
Ισως στα μπασιματα αλλα εκει εξοσων λεγετε οι πληστοι πατε με κλειστα τσοκ και αν λαβεις υποψην το που κτυπουν στα σκοπευτικα αθληματα με 24γρ δεν μπορω να καταλαβω γιατι να σε περιορισει στην τσιχλα με δικαννο

Ουτε σκοπευτικα σε περιοριζει καπου
Στα μπασιματα με ψηλά περασματα εαν δεν εισαι καλος σκοπευτικα αμα θες ριχνε 36 γρ ατην τσιχλα , και παλι λιγοτερα πουλια θα παρεις απο εναν που ριχνει 24 γρ και ειναι καλος σκοπευτικα

Και δεν το λεω γιατι μου αρεσουν τα 24αρια
Ποτε δεν ειχα κομπλεξ με το τι ριχνει ο καθε ενας
Δικη του επιλογη
Το λεω γιατι βλεπω τις αδειες να συρρικνονονται η τις εξορμησεις να μειωνονται απο τον κοσμο γιατι απλα δεν βγαινει!!!

Ναι μεν θα καθαρισει η κυνηγετικη οικογενεια απο τυπους που πανε μια δυο φορες και δεν προσφερουν αλλα θα παρει και καλο κοσμο το κολανι

Αρα εαν καποιος μπορει να παρει 24αρια αντι 32 αρια και να μπορεσει να κυνηγησει 2-3 φορες παραπανω τοτε θα ηθελα να το κανει


Τουλάχιστον εαν κυνηγα με δικαννο με εναλασομενα τσοκ

Σας το ειχα ξαναπει
Η τιμη στα προιοντα και ειδικα τα κυνηγετικα δεν ειναι τυχαια
Σκοπιμα γινεται μετος των αυξησεων
Ειναι οτ τροπος να πολεμηθει το κυνηγι και να γινει ρεζερβόποιηση
Το ιδιο θα γινει και με το ψαρεμα!!!
Υπαρχουν στοιχεια για ολα αυτα
Δειτε ρουχα και καθαριστικα ωια παραδειγμα
Ενω πλεον παραγονται σε τριτες χωρες με φτηνα εργατικα ολο και ακριβαινουν
Ενα καθαριστικο λαδι περσυ με τον πληθωρισμο ειχε 13!
Φετος εχει 17!!!!
Μην μου πει κανενας οτι η αυξηση αυτη ειναι δικαιολογημενη!!!!
 
Συμφωνω οτι δεν θα επρεπε η τιμη να μας καθοριζει το τι θα ριξουμε
Θα επρεπε να μπορει να ριχνει ο καθε ενας οτι γουσταρει
Σαφως να υπηρχε διαφορα σε ποιοτητα αλλα οχι και να σου αποκλειει την επιλογη οπως φτασαμε σημερα
Αλλα η νεα ταση πραγματων που επιβαλλουν με το ζορι και τεχνητα αυτο κανει
Οχι μονο στα φυσιγγια
Η τιμη καθοριζει πλεον αν θα βγουμε απο το σπιτι αν θα παρουμε το αυτοκινητο τι θα φαμε τι θα πιουμε ακομη και αν θα χουμε δικαιωμα σε οατροφαρμακευτικη περιθαλψη…..

Για τα 24 γρ τωρα
Στις καραμπινες καταλαβαινω το σκεπτικο σου
Οι πληστες μαλιστα απο τα λεγομενα σας δεν ριχνουν καν τα 24 γρ χωρις καποια δυσκειτουργια σε καποια φαση
Για τα δικαννα ομως, εκτος και αν μιλας γενικα και οχι ωια τσιχλα , δεν νομιζω οτι σε περιοριζουν πουθενα φιλε τα 24 γρ
Ισως στα μπασιματα αλλα εκει εξοσων λεγετε οι πληστοι πατε με κλειστα τσοκ και αν λαβεις υποψην το που κτυπουν στα σκοπευτικα αθληματα με 24γρ δεν μπορω να καταλαβω γιατι να σε περιορισει στην τσιχλα με δικαννο

Ουτε σκοπευτικα σε περιοριζει καπου
Στα μπασιματα με ψηλά περασματα εαν δεν εισαι καλος σκοπευτικα αμα θες ριχνε 36 γρ ατην τσιχλα , και παλι λιγοτερα πουλια θα παρεις απο εναν που ριχνει 24 γρ και ειναι καλος σκοπευτικα

Και δεν το λεω γιατι μου αρεσουν τα 24αρια
Ποτε δεν ειχα κομπλεξ με το τι ριχνει ο καθε ενας
Δικη του επιλογη
Το λεω γιατι βλεπω τις αδειες να συρρικνονονται η τις εξορμησεις να μειωνονται απο τον κοσμο γιατι απλα δεν βγαινει!!!

Ναι μεν θα καθαρισει η κυνηγετικη οικογενεια απο τυπους που πανε μια δυο φορες και δεν προσφερουν αλλα θα παρει και καλο κοσμο το κολανι

Αρα εαν καποιος μπορει να παρει 24αρια αντι 32 αρια και να μπορεσει να κυνηγησει 2-3 φορες παραπανω τοτε θα ηθελα να το κανει


Τουλάχιστον εαν κυνηγα με δικαννο με εναλασομενα τσοκ

Σας το ειχα ξαναπει
Η τιμη στα προιοντα και ειδικα τα κυνηγετικα δεν ειναι τυχαια
Σκοπιμα γινεται μετος των αυξησεων
Ειναι οτ τροπος να πολεμηθει το κυνηγι και να γινει ρεζερβόποιηση
Το ιδιο θα γινει και με το ψαρεμα!!!
Υπαρχουν στοιχεια για ολα αυτα
Δειτε ρουχα και καθαριστικα ωια παραδειγμα
Ενω πλεον παραγονται σε τριτες χωρες με φτηνα εργατικα ολο και ακριβαινουν
Ενα καθαριστικο λαδι περσυ με τον πληθωρισμο ειχε 13!
Φετος εχει 17!!!!
Μην μου πει κανενας οτι η αυξηση αυτη ειναι δικαιολογημενη!!!!
Δεν ήθελα να επικεντρωθώ στις δυνατότητες των 24γρ αλλά στην αλλαγή νοοτροπίας μας. Παρ´ολα αυτά θεωρώ πως ένα 30αρι κάνει ότι ένα 24αρι καλύτερα και έχει επιπλέον δυνατότητες. Το ότι κάποιοι περιορίζονται σε αυτά γτ έχουν δίκαννο και θέλουν να μειώσουν τα μπαρ και την ανάκρουση είναι άλλο.
 
Δεν ήθελα να επικεντρωθώ στις δυνατότητες των 24γρ αλλά στην αλλαγή νοοτροπίας μας. Παρ´ολα αυτά θεωρώ πως ένα 30αρι κάνει ότι ένα 24αρι καλύτερα και έχει επιπλέον δυνατότητες. Το ότι κάποιοι περιορίζονται σε αυτά γτ έχουν δίκαννο και θέλουν να μειώσουν τα μπαρ και την ανάκρουση είναι άλλο.
Βασίλη έχεις δίκιο αλλά τα καινούρια σκοπευτικά ειδικά τα 28γρ δεν έχουν να ζηλέψουν τίποτα από τα 32γρ επειδή και εγώ πρόσφατα ξεκίνησα να τα χρησιμοποιώ και σε καρτέρι τσίχλας. Αλλά και τα 24γρ σε περπάτημα για τσίχλες πιστεύω θα είναι αρκετά. Τώρα πως θα πηγαίνουν σε συνθήκες με πολύ υγρασία και κρύο δεν το ξέρω.
 
Να ρωτήσω αν ξέρει κανείς τι διαφορά έχει το ένα από το άλλο εκτός από τα διαφορετικά νούμερα στα σκάγια; Είναι και τα δύο 28 grView attachment 89584View attachment 89585
Το πρώτο είναι το παλιό DUE SPORTING με συγκεντρωτήρα PISTON-SKEET (GUALANDI)
και το δεύτερο είναι το παλιό DUE EUROPE με τον κλασικό συγκεντρωτήρα GT (ήταν και πιο μαλακό από το πρώτο, πιστεύω ότι θα είναι έτσι και τώρα)
 
Να ρωτήσω αν ξέρει κανείς τι διαφορά έχει το ένα από το άλλο εκτός από τα διαφορετικά νούμερα στα σκάγια; Είναι και τα δύο 28 grView attachment 89584View attachment 89585

Το gt, νομιζω, ειναι η συνεχεια του europe due. Αγαπημενο φυσιγγι για τσιχλες στα μπασιματα.
Το αλλο δεν το ξερω.
 
Το πρώτο είναι το παλιό DUE SPORTING με συγκεντρωτήρα PISTON-SKEET (GUALANDI)
και το δεύτερο είναι το παλιό DUE EUROPE με τον κλασικό συγκεντρωτήρα GT (ήταν και πιο μαλακό από το πρώτο, πιστεύω ότι θα είναι έτσι και τώρα)
Το gt, νομιζω, ειναι η συνεχεια του europe due. Αγαπημενο φυσιγγι για τσιχλες στα μπασιματα.
Το αλλο δεν το ξερω.
Τα έχω ρίξει τα GT είναι πολύ καλά αλλά επειδή θέλω και για την έναρξη επειδή το πρώτο βγαίνει και σε 7,5 ενώ το GT μόνο σε 8 και για το τρυγόνι καλό το 8 αλλά με το 7 έχω καλύτερα αποτελέσματα.
 
Τα έχω ρίξει τα GT είναι πολύ καλά αλλά επειδή θέλω και για την έναρξη επειδή το πρώτο βγαίνει και σε 7,5 ενώ το GT μόνο σε 8 και για το τρυγόνι καλό το 8 αλλά με το 7 έχω καλύτερα αποτελέσματα.
Το sporting να ρίξεις καλύτερα με τον piston skeet.
 
Back
Top