Συγκρίσεις aftermarket chokes (δοκιμές-αγορές-προτάσεις)

αναμένουμε!!!αν και τα αποτελέσματά θα είναι αναμενόμενα, τσέκαρε με παχύμετρο αν αντιστοιχεί στην αναμενόμενη σύσφιξη,την έχω πιάσει να κάνει κάτι κουτσουκέλες ανάμεσα σε crio και optima plus.

17.9 Just !!!
 
Καλησπερα σε ολους, σκεφτομαι να αγορασω απο το pshq το briley helix hunter περισσοτερο για δοκιμη καθως ειμαι ηδη αρκετα ευχαριστημενος απο τα gemini που εχω.

Θα μου προτεινατε το mid ή το long range? δεν ψαχνω για κατι που να βγαινει παραπανω απο 3/3.5 και λιγοτερο απο 2/1.5 αστρα.
Ο αυλος μου ειναι 18,4 οποτε εαν γνωριζει καποιος συμφωνα με τις συσφιξεις που δινει η ιδια η briley ποια θα ειναι η πραγματικη συσφιξη στο καθε τσοκ ξεχωριστα.

Medium Range .015"
LongRange .030"
 
Καλησπερα σε ολους, σκεφτομαι να αγορασω απο το pshq το briley helix hunter περισσοτερο για δοκιμη καθως ειμαι ηδη αρκετα ευχαριστημενος απο τα gemini που εχω.

Θα μου προτεινατε το mid ή το long range? δεν ψαχνω για κατι που να βγαινει παραπανω απο 3/3.5 και λιγοτερο απο 2/1.5 αστρα.
Ο αυλος μου ειναι 18,4 οποτε εαν γνωριζει καποιος συμφωνα με τις συσφιξεις που δινει η ιδια η briley ποια θα ειναι η πραγματικη συσφιξη στο καθε τσοκ ξεχωριστα.

Medium Range .015"
LongRange .030"
Το 015 έχει περίπου 3. 5 η 4 δέκατα συσφιξη. Θα έχει στομιο δηλαδή περίπου 17.9 χιλ. Περίπου LM σύσφιξη. Το 030 θα έχει περίπου 8 δέκατα συσφιξη η LF με στομιο 17.5 χιλ
 
Το έχει φίλος πάνω και δν το βγάζει στη φασσα.. Εγω πήρα το long range λόγω στενού αυλου (18.3). Χοντρικά έχουν την ίδια απόδοση. Είχα και το mid range αλλά στο δικό μου ήταν αρκετά ανοιχτό
θετικο αυτο, ευχαριστω για την πληροφορια
 
Back
Top