ΤΣΟΚ (CHOKE) Παρουσιάσεις – Κριτικές – Εντυπώσεις

View attachment 91442έχει κάποιος δοκιμάσει τα συγκεκριμένα τσοκ beretta η καλύτερα να κοιτάξω σε Gemini Carlson?
Εγω στην 391 το 4τσοκ το μαμά ήταν ποιο σφιχτό από το αντίστοιχο 4τσοκ με αυτό που έβαλες και σε 3 και σκιτ τι είχα..
Καλή ποιότητα κατασκευής όμως..
Gemini και καλά και οικονομικά.
 
Εγω στην 391 το 4τσοκ το μαμά ήταν ποιο σφιχτό από το αντίστοιχο 4τσοκ με αυτό που έβαλες και σε 3 και σκιτ τι είχα..
Καλή ποιότητα κατασκευής όμως..
Gemini και καλά και οικονομικά.
391 optima έχω και εγώ ευχαριστημένος είμαι με τα τσοκ της και όλοι μου με λένε οτι έχει πολύ καλά μαμά Τσοκ αλλά σε δουλειά να βρισκόμαστε…
 
391 optima έχω και εγώ ευχαριστημένος είμαι με τα τσοκ της και όλοι μου με λένε οτι έχει πολύ καλά μαμά Τσοκ αλλά σε δουλειά να βρισκόμαστε…
Τα μόνα αφτερ που κάνουν τη διαφορά στη 391 από τα μαμά είναι τα κικς.στα υπόλοιπα απλά πετάς λεφτά στον αερα
 
Πιστεύεις θα δω κάτι παραπάνω από τα μαμά;
Δεν βλέπεις διαφορά λένε 2% αλλά μπορεί να είναι και χειρότερα σε κάθε σύσφιξη..
Εξαρτάται τι θες; αν θες σφιχτά κέντρα ασε αυτά που έχεις..
Αν θες κατανομή πάρε αυτερ μάρκετ..
Μην πάρεις gemini με πορτινκ
 
Δεν βλέπεις διαφορά λένε 2% αλλά μπορεί να είναι και χειρότερα σε κάθε σύσφιξη..
Εξαρτάται τι θες; αν θες σφιχτά κέντρα ασε αυτά που έχεις..
Αν θες κατανομή πάρε αυτερ μάρκετ..
Μην πάρεις gemini με πορτινκ
Να ρωτήσω, έχει διαφορά βλητικά το gemini με porting από αυτό χωρίς?
 
Τι κερδίζεις; ; πέραν του κροτου;
Προσωπικά δεν πιστεύω ότι κερδίζεις κάτι. Δεν έχει αρκετά μεγάλες οπές για να δημιουργήσει διαφορά στην ανάκρουση. Ούτε και χάνεις. Κυρίως θέμα εμφάνισης είναι. Σε κάποιους αρέσει.
 
391 optima έχω και εγώ ευχαριστημένος είμαι με τα τσοκ της και όλοι μου με λένε οτι έχει πολύ καλά μαμά Τσοκ αλλά σε δουλειά να βρισκόμαστε…
Με τα λεφτά που θα δώσεις βαλε μια βιδα λάιτ τουλάχιστον κερδίζεις βάρος τι κάννη εχεις;
 
Παντός εγώ σε επικοινωνία που είχα με την Gemini μου πρότειναν για καραμπίνα με πορτινγκ όχι το απλό. Τώρα πιστεύω κάπου θα έχει διαφορά στην έκρηξη στομίου στην αναπήδηση της κάνης δεν ξέρω αλλά κάπου θα έχει για να τα παράγουν και μάλιστα όχι μόνο η Gemini.
 
Παντός εγώ σε επικοινωνία που είχα με την Gemini μου πρότειναν για καραμπίνα με πορτινγκ όχι το απλό. Τώρα πιστεύω κάπου θα έχει διαφορά στην έκρηξη στομίου στην αναπήδηση της κάνης δεν ξέρω αλλά κάπου θα έχει για να τα παράγουν και μάλιστα όχι μόνο η Gemini.
Περίμενες ο κατασκευαστής να σου πρότεινε να μην πάρεις το προϊόν του; Το ported είναι ακριβότερο. Προφανώς θα προσπαθήσουν να πείσουν ότι κάπου υπερτερεί.

Πριν από μήνες είδα ένα βίντεο όπου ένας τύπος δοκίμασε όλα σχεδόν τα aftermarket τσοκ της αμερικανικής αγοράς. Διατείνονταν ότι όλα τα non ported είχαν ελαφρώς καλύτερη απόδοση από τα αντίστοιχα ported.
Έβγαλε τελικά νικητή την Muller. Surviving Duck Season λέγεται το κανάλι στο YouTube.
 
Παντός εγώ σε επικοινωνία που είχα με την Gemini μου πρότειναν για καραμπίνα με πορτινγκ όχι το απλό. Τώρα πιστεύω κάπου θα έχει διαφορά στην έκρηξη στομίου στην αναπήδηση της κάνης δεν ξέρω αλλά κάπου θα έχει για να τα παράγουν και μάλιστα όχι μόνο η Gemini.
Ο μετριασμος αναπήδησης στομιου δεν πρέπει να είναι στο προσφερόμενο μενού.
Για τον λόγο ότι οι οπες υπάρχουν περιμετρικά κι όχι στην πάνω πλευρά.
Θα κάνει δουλιτσα μετριάζοντας την έκρηξη στομίου,στην οπισθοδρόμηση του όπλου και θα δημιουργεί ήχο σε κάποιους ενοχλητικό έως ανυπόφορο.
 
Περίμενες ο κατασκευαστής να σου πρότεινε να μην πάρεις το προϊόν του; Το ported είναι ακριβότερο. Προφανώς θα προσπαθήσουν να πείσουν ότι κάπου υπερτερεί.

Πριν από μήνες είδα ένα βίντεο όπου ένας τύπος δοκίμασε όλα σχεδόν τα aftermarket τσοκ της αμερικανικής αγοράς. Διατείνονταν ότι όλα τα non ported είχαν ελαφρώς καλύτερη απόδοση από τα αντίστοιχα ported.
Έβγαλε τελικά νικητή την Muller. Surviving Duck Season λέγεται το κανάλι στο YouTube.
Ναι το έχω δει αλλά κάπου διάβασα ότι δεν είναι και πολύ αντικειμενικός λόγο ότι υποστηρίζει γενικά τα muller βέβαια δεν το ξέρω σίγουρα εγώ ένα muller που δοκίμασα μου άρεσε πάντως.
 
Ναι το έχω δει αλλά κάπου διάβασα ότι δεν είναι και πολύ αντικειμενικός λόγο ότι υποστηρίζει γενικά τα muller βέβαια δεν το ξέρω σίγουρα εγώ ένα muller που δοκίμασα μου άρεσε πάντως.
Εμένα μου φαίνεται φουλ αντικειμενικός. Αλλά έτσι κι αλλιώς το ότι δούλεψε καλύτερα στο δικό του όπλο δεν σημαίνει κάτι για τα δικά μας.
 
Back
Top