Τουρκικά όπλα

Μου επεσε στα χερια για καθαρισμα μια cz 912,Eντυπωση θετικη μου εκανε η ποιοτητα της σκανδαλοθηκης,Επισης εχει και σφραγιδες δοκιμης Σε γενικες γραμμες ειναι αρκετα τιμιο για τα λεφτα του Οσο και να μην τους γουσταρω τους τουρκους καποια πραγμα πρεπει να τα λεμε
 
Μου επεσε στα χερια για καθαρισμα μια cz 912,Eντυπωση θετικη μου εκανε η ποιοτητα της σκανδαλοθηκης,Επισης εχει και σφραγιδες δοκιμης Σε γενικες γραμμες ειναι αρκετα τιμιο για τα λεφτα του Οσο και να μην τους γουσταρω τους τουρκους καποια πραγμα πρεπει να τα λεμε
Σφραγίδες δοκιμής από Τσεχία είχε;
Ή από Γερμανία;
 
Μου επεσε στα χερια για καθαρισμα μια cz 912,Eντυπωση θετικη μου εκανε η ποιοτητα της σκανδαλοθηκης,Επισης εχει και σφραγιδες δοκιμης Σε γενικες γραμμες ειναι αρκετα τιμιο για τα λεφτα του Οσο και να μην τους γουσταρω τους τουρκους καποια πραγμα πρεπει να τα λεμε

Οι μεγαλες εταιριες προσεχουν και ελεγχουν οταν βαζουν καπελο σε ενα προιον την επωνυμια τους. Αλλιως θα τους βγει το ονομα που λεμε.
Αυτα κατασκευαστηκαν απο τη huglu. Εχω την εντυπτωση οτι εισηχθηκαν απο την Τσεχια, μετα την πιστοποιηση τους.
 
Μερικές φορές σκέφτομαι πως όπλα εταιριών με χρόνια εμπειρία και παράδοση στα όπλα χαλάνε σωρηδόν και αυτά τα ρημάδια τα τούρκικα δεν παθαίνουν ποτέ τίποτα, ... ούτε βρίσκουμε ποτέ πάνω τους το οποιοδήποτε ψεγάδι.
Ή οι κάτοχοι τα πετάνε στα σκουπίδια και παίρνουν άλλα ή δεν τα πολυταλαιπωρούν ή πρόκειται για το 8ο θαύμα οπλουργικής από τους γείτονές μας.
Δεν εξηγείται αλλιώς ...
.think.
 
Μερικές φορές σκέφτομαι πως όπλα εταιριών με χρόνια εμπειρία και παράδοση στα όπλα χαλάνε σωρηδόν και αυτά τα ρημάδια τα τούρκικα δεν παθαίνουν ποτέ τίποτα, ... ούτε βρίσκουμε ποτέ πάνω τους το οποιοδήποτε ψεγάδι.
Ή οι κάτοχοι τα πετάνε στα σκουπίδια και παίρνουν άλλα ή δεν τα πολυταλαιπωρούν ή πρόκειται για το 8ο θαύμα οπλουργικής από τους γείτονές μας.
Δεν εξηγείται αλλιώς ...
.think.
Αντιγραφή κάνουν σε δοκιμασμένα μοντέλα αν προσέχουν λίγο τα μετάλα τι να πάθουν ? Δεν είδες το παραπάνω μηχανισμό λέει α302 λογικά δε θα κάνει εμπλοκή ποτέ.Γιατι πιστεύεις πραγματικά ότι ένα ιταλικό όπλο κοστίζει παραπάνω από 200€ στην εταιρία σαν κατασκευή ? Που μας τα πουλάνε 1500 και ξαφνικά έκπτωση στο 1000αρικο η που βρήκαμε την τρομερή βαφή και 2000€ μετά πληρώνουμε πολλά φουμαρα και μεταξωτές κορδέλες.
 
Αντιγραφή κάνουν σε δοκιμασμένα μοντέλα αν προσέχουν λίγο τα μετάλα τι να πάθουν ? Δεν είδες το παραπάνω μηχανισμό λέει α302 λογικά δε θα κάνει εμπλοκή ποτέ.Γιατι πιστεύεις πραγματικά ότι ένα ιταλικό όπλο κοστίζει παραπάνω από 200€ στην εταιρία σαν κατασκευή ? Που μας τα πουλάνε 1500 και ξαφνικά έκπτωση στο 1000αρικο η που βρήκαμε την τρομερή βαφή και 2000€ μετά πληρώνουμε πολλά φουμαρα και μεταξωτές κορδέλες.
Ξεχνάς 3 πράγματα
1. Και τα δοκιμασμένα μοντέλα παρουσιάζουν προβλήματα ενώ τα τούρκικα ποτέ ...
2. Το φινίρισμα είναι το 30++% της αξίας μιας κατασκευής. Το φινίρισμα επηρεάζει την εικόνα και την λειτουργία.
Έχεις ανοίξει να δεις kral ποτέ ? Εγώ δεν χρειάστηκε καν να το ανοίξω.
3. Τα πιστοποιητικά ασφαλείας τους είναι ο λόγος των γειτόνων μας.
Ο καθένας βέβαια ότι θέλει αγοράζει.
 
Που να δούμε ρε Βασίλη τα προβλήματα δε γνωρίζω κάποιον να έχει γύρω μου και δεν έχουν πωληθεί και πολλά.Εξαλου έτσι όπως πάει το κυνήγι πως να δουλέψει ένα ντουφέκι να δεις τι κάνει.
Γιάννη, για το δεύτερο συμφωνώ απόλυτα (δυστυχώς!!!). Για το πρώτο όμως ξέρω αρκετούς, πολλούς θα έλεγα, αλλά ή δεν ασχολούνται με το forum, ή (κάποιοι λίγοι) δεν καταθέτουν τις απόψεις τους γιατί δημιουργούνται εντάσεις.
Πάντα μιλάω για "φρέσκα" όπλα, τελευταίας 6-7ετίας.
Για το δικό μου τις απόψεις μου τις έχω καταθέσει κατ΄ επανάληψη και τις επαναλαμβάνω μόνο σε όσους μου το ζητήσουν.
 
Που να δούμε ρε Βασίλη τα προβλήματα δε γνωρίζω κάποιον να έχει γύρω μου και δεν έχουν πωληθεί και πολλά.Εξαλου έτσι όπως πάει το κυνήγι πως να δουλέψει ένα ντουφέκι να δεις τι κάνει.
Συμφωνώ

Μιλούσα με ένα γουρουνά και μου έλεγε ότι στα 8 χρόνια που έχει το M1 δεν έχει πάθει τίποτα!

Και ρίχνει 3 φυσίγγια τον χρόνο
 
Γιάννη, για το δεύτερο συμφωνώ απόλυτα (δυστυχώς!!!). Για το πρώτο όμως ξέρω αρκετούς, πολλούς θα έλεγα, αλλά ή δεν ασχολούνται με το forum, ή (κάποιοι λίγοι) δεν καταθέτουν τις απόψεις τους γιατί δημιουργούνται εντάσεις.
Πάντα μιλάω για "φρέσκα" όπλα, τελευταίας 6-7ετίας.
Για το δικό μου τις απόψεις μου τις έχω καταθέσει κατ΄ επανάληψη και τις επαναλαμβάνω μόνο σε όσους μου το ζητήσουν.
Εγώ δεν έχει τύχει να έχει γνωστός μου αλλιώς θα το έκανα και βίδες το συνηθίζω σε όλα τα όπλα και θα κοιτούσα και τα σπλάχνα του που λέμε.Δεν αμφιβάλω ότι έχουν πάρει αρκετοί και αν συνεχίσει έτσι η οικονομική κατάσταση θα αυξηθούν αρκετά οι πωλήσεις των τουρκικών .
 
δεν καταθέτουν τις απόψεις τους γιατί δημιουργούνται εντάσεις.
Πάντα μιλάω για "φρέσκα" όπλα, τελευταίας 6-7ετίας.
Τα όπλα δείχνουν την στιβαρότητα και αντοχή κατασκευής μόνο με πολλά και βαριά φυσίγγια.
Αυτό είναι νόμος.

Ο οποιοσδήποτε μπορεί να έχει άποψη και να την καταθέτει.
Όταν όμως κάποιοι επαναλαμβάνουν (πολλές φορές με θαυμασμό), ότι το "όπλο μου" δεν έπαθε τίποτα και ρίχνει 10-100-200 τσιχλοφυσίγγια τον χρόνο για 2-3 χρόνια θα απαντούσα ... αυτό έλειπε να πάθαινε.
Αυτό ανεξαρτήτως μάρκας όπλου !!!

Η δημιουργία ψευδών εντυπώσεων είναι αυτό που προσωπικά με ενοχλεί, γιατί με την επανάληψη οδηγεί στην δημιουργία ψευδών πεποιθήσεων. Πάλι ανεξαρτήτως όπλου.
Κατά τα άλλα δεν έχω κανένα πρόβλημα αν κάποιος αγοράζει τούρκικο ή ιταλικό ή ρώσικο.
 
Back
Top