Φερ' το στα μέτρα σου...

Μπραβο μαγκες πολλοι καλη οι ιδεα με το θαλλασης αν δεν το εβλεπα δεν θα το πιστευα. Τις τρυπες που περναν τα ελατηρια επαναταξης τις κανετε πριν κολησετε τα φυλλα η μετα
Εγω τοις κανω πριν γιατι ειναι δυσκολο να τη πετηχεις θελει ειδικο μηχανημα και μετα κολαω
 
Εγω τοις κανω πριν γιατι ειναι δυσκολο να τη πετηχεις θελει ειδικο μηχανημα και μετα κολαω
Ευχαριστω :)

Αν εξαιρεσω το πουρναρι ολα τα αλλα λευκα ξυλα δεν αντεχουν σε σκληρη χρησι. Το πουρναρι οταν στεγνωνει γινεται λευκο σαν κοκαλο με καφε νερα εχει μια ομορφια δικη του αλλα ειναι πολληηηηηη βαρη
 
Το καβακι ειναι η λευκα...
Με 0.35γρ/κυβικο εκατοστο με 0% περιεχομενη υγρασία.
Ακαταλληλο για εκθεση στις εξωτερικες καιρικες συνθηκες.
Για εμενα καλυτερα να εμενε ο φιλος στη Συμυδα. Ενα κορυφαιο ξυλοπονικο ειδος. Εξαιρετικο για κατασκευες εξωτερικου χωρου 3 εως 5. Δεν ειναι τυχαιο οτι ειναι το ενα απο τα δυο δασοπονικα ειδη που χρησιμοποιουνται στο κοντρα πλακε θαλασσης (καφέ κολλα-φαινολη φορμαλδευδη)
 
κυριοι το πιτσ σε ενα λεπτο ανθρωπο στα 70 κιλα με λεπτο στηθος πως θα ειναι το ιδανικο για κυνηγι μπακατσας κ περπατιτα ?
Νικόλα, αυτό όπως καταλαβαίνεις δεν μπορεί να απαντηθεί απόλυτα γιατί κάθε άνθρωπος έχει τις ιδιαιτερότητές του, αλλά σαν γενική απάντηση έτσι όπως το θέτεις, θα σου έλεγα:
Όσο το κάνουν οι περισσότεροι κατασκευαστές στα όπλα μαζικής παραγωγής για το μέσο σωματότυπο, δηλαδή 4 μοίρες.
Ή αλλιώς, πιο πρακτικά, στήνοντας το όπλο όρθιο με το πέλμα να πατάει στο πάτωμα και η κορυφή της βάσης να ακουμπάει σε κάθετο τοίχο, η άκρη της κάννης να απέχει από τον τοίχο 5 cm. Αυτό για δίκαννο ή μονόκαννο με κάννη 71 cm. Για καραμπίνες (ή και σπαστά όπλα με μακρύτερες κάννες) εννοείται ότι μετράμε στο ανάλογο σημείο της κάννης.
 
Νικόλα, αυτό όπως καταλαβαίνεις δεν μπορεί να απαντηθεί απόλυτα γιατί κάθε άνθρωπος έχει τις ιδιαιτερότητές του, αλλά σαν γενική απάντηση έτσι όπως το θέτεις, θα σου έλεγα:
Όσο το κάνουν οι περισσότεροι κατασκευαστές στα όπλα μαζικής παραγωγής για το μέσο σωματότυπο, δηλαδή 4 μοίρες.
Ή αλλιώς, πιο πρακτικά, στήνοντας το όπλο όρθιο με το πέλμα να πατάει στο πάτωμα και η κορυφή της βάσης να ακουμπάει σε κάθετο τοίχο, η άκρη της κάννης να απέχει από τον τοίχο 5 cm. Αυτό για δίκαννο ή μονόκαννο με κάννη 71 cm. Για καραμπίνες (ή και σπαστά όπλα με μακρύτερες κάννες) εννοείται ότι μετράμε στο ανάλογο σημείο της κάννης.
Ευχαριστω πολυ Στελιο μου εδωσες εικονα .well done.αυτο που ηθελα με το ερωτημα μου να δω πανω κατω πως σχηματα θα ειναι ενα κοντακι για ενα τετειο σωματοτυπο για αυτα τα κυνηγια
 
Με γεια ΓΙΑννη τη μήκος έχει;
Καλησπερα! Νικολη η φωτο απο κατω ειναι απο αλλο οπλο! Στο μαμα παντως ειναι 40cm.. ηταν να φτιαξω κοντακι στην benelli,αλλα ακυρωθηκε γιατι επρεπε να μαζεψω χρηματα για μια αγορα που καναμε μαζι με τον αδελφο μου.Blaser F16 sporting 30" το οπλο,το παραλαβαμε πριν λιγο καιρο αλλα ειμαι Θεσσαλονικη και θα γινει αναλυτικη παρουσιαση στο blaser team μολις επιστρεψω σε καμια δεκαρια μερες.
 
Καλησπερα! Νικολη η φωτο απο κατω ειναι απο αλλο οπλο! Στο μαμα παντως ειναι 40cm.. ηταν να φτιαξω κοντακι στην benelli,αλλα ακυρωθηκε γιατι επρεπε να μαζεψω χρηματα για μια αγορα που καναμε μαζι με τον αδελφο μου.Blaser F16 sporting 30" το οπλο,το παραλαβαμε πριν λιγο καιρο αλλα ειμαι Θεσσαλονικη και θα γινει αναλυτικη παρουσιαση στο blaser team μολις επιστρεψω σε καμια δεκαρια μερες.
Με γεια ρε φίλε !
Περιμένω εντυπώσεις για το φ16
 
Καλησπερα! Νικολη η φωτο απο κατω ειναι απο αλλο οπλο! Στο μαμα παντως ειναι 40cm.. ηταν να φτιαξω κοντακι στην benelli,αλλα ακυρωθηκε γιατι επρεπε να μαζεψω χρηματα για μια αγορα που καναμε μαζι με τον αδελφο μου.Blaser F16 sporting 30" το οπλο,το παραλαβαμε πριν λιγο καιρο αλλα ειμαι Θεσσαλονικη και θα γινει αναλυτικη παρουσιαση στο blaser team μολις επιστρεψω σε καμια δεκαρια μερες.
Με γεια γιαννη,το χω ερωτα αυτο το οπλο οπως και το Β725
Περιμενω καρτερικα τις εντυπωσεις και το φωτογραφικο υλικο σου..Ευχομαι να βρεθουμε καποτε να του ριξω καμια πουλα και να το χαιδεψω .sarcastic.
 
Με γεια ρε φίλε !
Περιμένω εντυπώσεις για το φ16
Με γεια γιαννη,το χω ερωτα αυτο το οπλο οπως και το Β725
Περιμενω καρτερικα τις εντυπωσεις και το φωτογραφικο υλικο σου..Ευχομαι να βρεθουμε καποτε να του ριξω καμια πουλα και να το χαιδεψω .sarcastic.
Ευχαριστω παιδια! Περισσοτερα οταν παω κατω! καθομαι σε αναμενα καρβουνα εδω,ξεροντας οτι με περιμενει κατω το f16 :mad:..εχω να παω και κυνηγι απο 15-20 Νοεμβρη..
εντυπωσεις θα πω εννοειται και φωτο θα βαλω και να το ριξετε οσοι θελετε και βρεθειτε Χανια χαρα μου θα ηταν! 3100€ αγοραστηκε καινουριο με grade 3 ξυλα..
 
Καλησπερα! Νικολη η φωτο απο κατω ειναι απο αλλο οπλο! Στο μαμα παντως ειναι 40cm.. ηταν να φτιαξω κοντακι στην benelli,αλλα ακυρωθηκε γιατι επρεπε να μαζεψω χρηματα για μια αγορα που καναμε μαζι με τον αδελφο μου.Blaser F16 sporting 30" το οπλο,το παραλαβαμε πριν λιγο καιρο αλλα ειμαι Θεσσαλονικη και θα γινει αναλυτικη παρουσιαση στο blaser team μολις επιστρεψω σε καμια δεκαρια μερες.
Καλορίζικο και καλοτουφεκο Γιάννη!
 
Καλησπερα! Νικολη η φωτο απο κατω ειναι απο αλλο οπλο! Στο μαμα παντως ειναι 40cm.. ηταν να φτιαξω κοντακι στην benelli,αλλα ακυρωθηκε γιατι επρεπε να μαζεψω χρηματα για μια αγορα που καναμε μαζι με τον αδελφο μου.Blaser F16 sporting 30" το οπλο,το παραλαβαμε πριν λιγο καιρο αλλα ειμαι Θεσσαλονικη και θα γινει αναλυτικη παρουσιαση στο blaser team μολις επιστρεψω σε καμια δεκαρια μερες.
Γιάννη με γειες η οπλάρα.
 
Back
Top