Φερ' το στα μέτρα σου...

Παύλο καλοτούφεκο το εργαλείο..well done.
Πραγματικά κύριοι το κοντάκι εξ'αρχής φτιαγμένο στον σωματότυπο μας είναι όλα τα λεφτά.
Δεν πίστευα ότι θα έχει τόση μεγάλη διαφορά αλλά διαψεύστηκα.
Τώρα σιγά σιγά μέχρι την επόμενη έναρξη θα κάνω σε όλα μου τα όπλα...
 
Κοιτα γενικα επειδη κατα κυριο λογο κυνηγαω ορτυκια και κανω μπηχτες τουφεκιες το ποσοστο ειναι πανω απο 70%,επισης δυστυχως το οπλο δεν εχει φλαντζες αλλαγης κλισης και σε πινακα που εριξα σημαδευτα οχι επωμιζοντας γρηγορα τουφεκουσα πανω κ αριστερα
Στα σημαδευτα εχω το προβλημα
Μόνο που σε τρώει η ιδέα για το όπλο πρέπει να πας να το δεις,αλλιώς μία ζωή θα αμφιβάλλεις και πάντα θα φταίει το όπλο. Σχετικά κοντά σου ( Θεσ/νίκη) είναι ο Σκριβάνος,ένας απ'τους καλύτερους.Πιστεύω ότι το κοντάκι αξίζει και το τελευταίο ευρώ που θα δώσεις γιατί είναι το Α και το Ω στο κυνηγετικό όπλο.
 
εδώ το νέο κοντάκι,δεν ειναι τελειωμένο μιας και είναι χωρίς χρώμα αλλά θα γίνει ματ όπως και η πάπια

σήμερα λογικά αν δω ότι είμαι οκ στον πίνακα και στα πιατάκια,αύριο θα τελειώσει
20170321_092354_Large.jpg

20170321_092429_Large.jpg
Καλοτούφεκο να είναι.Τώρα ποιός σε πιάνει εσένα. Να δούμε πότε θα το δούμε από κοντά;
 
σουπερ το κοντάκι παίδες έριξα πίνακα και 2 πούλες πήγε πολύ καλά ,,,,προσαρμόστηκα πολύ εύκολα μου φάνηκε πολύ οικείο ,,,προπόνηση τώρα να το κάνω ένα με το χέρι μου ;)

αυριο θα γίνει το βάψιμο στο ξύλο και κλείσαμε
 
Μάνο το 25ρι ειναι δύσκολο δεν γίνεται συχνά και αν δεν κλειδώσεις στο βατήρα σαν ρομποτ το ξεχνάς

π.χ σήμερα έχασα αστεία πιάτα που συνήθως δεν με προβληματίζουν ( αν θυμάσαι στο δεξί πεδίο το τραποπιατο το σκητοπιατο από pull και το μπατού το 8 ) ,,,,,μάλιστα κάποια δύσκολα τα έσπασα μονοτουφεκιά,,,είναι το παραπάνω που είπα ρομποτικό κλείδωμα,,,χάνεις πιάτο κλειδώνεις το ξεχνάς συνεχίζεις με το επόμενο

πρέπει να "δέσω" με το κοντάκι γιατί όσο γνώριμο και αν μου φάνηκε σίγουρα είναι πολύ διαφορετικό από αυτό που είχα,,,,προπονησεις ακούς Ηλίααααα
 
εδώ το νέο κοντάκι,δεν ειναι τελειωμένο μιας και είναι χωρίς χρώμα αλλά θα γίνει ματ όπως και η πάπια

σήμερα λογικά αν δω ότι είμαι οκ στον πίνακα και στα πιατάκια,αύριο θα τελειώσει
20170321_092354_Large.jpg

20170321_092429_Large.jpg
Παύλο καλοτουφεκο να ειναι , εύχομαι απο καρδιάς να το χαρείς.
θέλει συγουρα τον χρόνο του ,οπότε κατά την γνώμη μου μην βιαστείς με το φινίρισμα !
 
άσε Κώστα γιατί μου το έφτιαξε πολύ απόλυτο και δεν συγχωρεί αυτό κατάλαβα,,,,αλλά θέλει να με οδηγήσει στην σωστή τεχνική

αν με δείτε και κάνω 13 πιάτα δεν είναι τίποτα έτσι ....θα τα βρω σιγα σιγα .sarcastic.
 
άσε Κώστα γιατί μου το έφτιαξε πολύ απόλυτο και δεν συγχωρεί αυτό κατάλαβα,,,,αλλά θέλει να με οδηγήσει στην σωστή τεχνική

αν με δείτε και κάνω 13 πιάτα δεν είναι τίποτα έτσι ....θα τα βρω σιγα σιγα .sarcastic.
ΕΣΥ 13?????μπα σε καλο σου μ εκαμες και γελασα πρωι πρωι. μηπως μπερδευτηκες και ηθελες να γραψεις 23?????
ha haaa
 
άσε Κώστα γιατί μου το έφτιαξε πολύ απόλυτο και δεν συγχωρεί αυτό κατάλαβα,,,,αλλά θέλει να με οδηγήσει στην σωστή τεχνική

αν με δείτε και κάνω 13 πιάτα δεν είναι τίποτα έτσι ....θα τα βρω σιγα σιγα .sarcastic.
Ξέρεις τι πιστεύω εγώ,θα τα βρεις τόσο πολύ με το όπλο που στο τέλος θα αφήσεις την 930 στην άκρη και θα κυνηγάς με αυτό.Όσο για τα πιάτα δεν σε φοβάμαι,σε λίγο θα τα σπας όλα.
 
εγώ να ρωτήσω κάτι άσχετο και σχετικό ?
πας το όπλο σου στον κοντακά ή στον οπλουργό ή στον χ μάστορα.
μιλάς μαζί του και σου λέει , έλα σε 3 ημέρες να το πάρεις.
πας λοιπόν εσύ σε σε 3 ημέρες και έχει συμβεί κάτι από τα πιό κάτω.

α. ο μάστορας το έσκασε από τη γυναίκα του με τη φιλενάδα και πήγε βραζιλία.
β. τον κυνήγαγε η μαφία και την κοπάνησε στην αμερική.
γ. μπήκαν κλέφτες και κλέψαν τα όπλα.
δ. .......... ότι απίθανο ή πιθανό μπορεί να σκεφτεί κανείς.

το θέμα είναι ότι το όπλο πάπαλα ....
και μετά τι ?
και εντάξει πες ότι πάει στο καλό το έχασες , με την αστυνομία τι γίνεται ?
το δέχονται " ξέρετε το είχα δώσει για επισκευή και ο μάστορας εξαφανίστηκε ? " ή μπλέκεις σαν τον παππά στα βάτα και σου παίρνουν και όλα τα άλλα σου όπλα ?
 
Back
Top