Φερ' το στα μέτρα σου...

Παιδια εγω εχω την unico με kickoff και απλα το όπλο τα σπάει ειμαι πολυ ευχαριστημένος απο το σύνολο του όπλου , ρωτάω για φίλο που εχει την crio ομως λόγο ανατομικου προβλήματος στο δάχτυλο τον χτυπάει η σκανδάλη και υποφέρει ,ομως με ενα beretta 686 ποζε που εχει ειναι μια χαρα και την δικιά μου οταν την πιάνει νιώθει το κοντάκι πολυ πιο καλα σε σχεςη με της crio το πρόβλημα του πιστεύει οτι δημιουργείτε λόγο του γκριπ και όχι λόγο μήκους το γκριπ τον κοντακιων της beretta πιστεύει οτι ειναι αυτο που τον βοηθάει και δεν τον πονάει το δάχτυλο ουσιαστικά καταφέρνει να μπαίνει το δάχτυλο πιο βαθιά στην σκανδάλη και αυτο τον βοηθάει
 
Παιδια εγω εχω την unico με kickoff και απλα το όπλο τα σπάει ειμαι πολυ ευχαριστημένος απο το σύνολο του όπλου , ρωτάω για φίλο που εχει την crio ομως λόγο ανατομικου προβλήματος στο δάχτυλο τον χτυπάει η σκανδάλη και υποφέρει ,ομως με ενα beretta 686 ποζε που εχει ειναι μια χαρα και την δικιά μου οταν την πιάνει νιώθει το κοντάκι πολυ πιο καλα σε σχεςη με της crio το πρόβλημα του πιστεύει οτι δημιουργείτε λόγο του γκριπ και όχι λόγο μήκους το γκριπ τον κοντακιων της beretta πιστεύει οτι ειναι αυτο που τον βοηθάει και δεν τον πονάει το δάχτυλο ουσιαστικά καταφέρνει να μπαίνει το δάχτυλο πιο βαθιά στην σκανδάλη και αυτο τον βοηθάει
Η crio είναι με ξύλινα μέρη ή με συνθετικά;
Αν είναι με ξύλινα, ενα κοντάκι στα μέτρα του, σύμφωνα με τις ιδιαιτερότητές του θα έχει το ιδιο κοστος αν όχι μικρότερο και θα τον βολεψει κατα πολυ πιστεύω.
Ίσως και μεταποίηση στο υπάρχον αν είναι ξύλινο
 
Η crio είναι με ξύλινα μέρη ή με συνθετικά;
Αν είναι με ξύλινα, ενα κοντάκι στα μέτρα του, σύμφωνα με τις ιδιαιτερότητές του θα έχει το ιδιο κοστος αν όχι μικρότερο και θα τον βολεψει κατα πολυ πιστεύω.
Ίσως και μεταποίηση στο υπάρχον αν είναι ξύλινο
Που να πάει ; σε ποιον για να φτιάξει ενα κοντάκι !
 
Να παει σε εναν σωστο ανθρωπο να φτιαξει ενα κοντακι ακριβως πανω στην ιδιαιτεροτητα του να ξενοιασει για μια ζωη...
Παρεπιπτοντως, εχει ρωτησει περαν ολων των αλλων ποσο εχει το κοντακι της Beretta με το KickOff? Πιστευω θα τον πιασει καρδια αν ακουσει τιμη...
Να φτιαξει κοντακι... ;)
 
Να παει σε εναν σωστο ανθρωπο να φτιαξει ενα κοντακι ακριβως πανω στην ιδιαιτεροτητα του να ξενοιασει για μια ζωη...
Παρεπιπτοντως, εχει ρωτησει περαν ολων των αλλων ποσο εχει το κοντακι της Beretta με το KickOff? Πιστευω θα τον πιασει καρδια αν ακουσει τιμη...
Να φτιαξει κοντακι... ;)
Σε ποιον να το φτιάξει ;
 
υπαρχει ενας γενικος να το πω ετσι κανονας ότι το ιδανικο μηκος σε ένα κοντακι ειανι +- 0,5 εκατοστο , η αποσταση από την γωνια του αγκωνα εως την πρωτη φαλαγγα του δεικτη , συμγωνα με αυτά που λες το κοντακι σου εχει το θεωρητικα σωστο μηκος
.what.
Θα το μετρησω με την πρώτη ευκαιρία οταν παω σπιτι, γιατι στο περιπου ειμαι πανω απο 40 εκατοστα (αγκώνας-γραμμη 1ης φαλαγκας) του σκανδαλοδαχτυλου
 
Ετσι τα εχω βαλει Γιαννη.
Δεν μπορω να καταλαβω τι πρεπει να αλλαζει για να ρυθμιστούν και οι πλαγιες κλισεις. Το μανουαλ λέει ότι παρέχεται και η επιλογή για ρυθμιση των πλαγιων κλισεων, αλλα δεν βλεπω καποιον "συνδιασμο" μεταξυ της πλαστικης φλατζας και του μεταλλικου ενθετου που μπαινει μεσα στο κοντακι.
Δεν θα το πολυσκαλισω μην κανω καμία πατατα.
 
Κοίτα τις φλατζες από την πάνω μεριά τους.
Αν δίνουν πλάγια κλίση, Θα έχουν σφηνοειδη μορφή.
Το λεπτότερο σημείο, το βαζεις από τη μεριά που θέλεις να γυρίσει το κοντακι.
Στην περίπτωση σου,το λεπτότερο πάει προς τα δεξιά.
 
Πες μας ποια φλάντζα έχεις βάλει και βγάλε μια κοντινή φωτο.
Την 50αρα εβαλα.
Το πρόβλημα ξεκινα μόλις μακρυνω εστω και κατα 4χιλ(οσο δηλαδη η πλαστικη φλατζα προεκτασης) το κοντάκι. Το μηκος με το εργοστασιακο πελμα ειναι στα 36.4 εκατοστά (36.4 +4=36.8 και θελω και αλλο μηκος εννοείται).
Φωτο απο το σκ, μαζι με δοκιμες στον πινακα αν προλάβω.
 
.what.
Θα το μετρησω με την πρώτη ευκαιρία οταν παω σπιτι, γιατι στο περιπου ειμαι πανω απο 40 εκατοστα (αγκώνας-γραμμη 1ης φαλαγκας) του σκανδαλοδαχτυλου
το ιδανικο για σενα μηκος κοντακιου είναι μεταξυ 39.5 - 40.5 εκατοστα
 
Έχω μια αίσθηση, χωρίς να ξέρω αν είναι σωστή ότι με το lop μπορείς να κλέψεις και το cust off, ότι δηλαδή με ποιο κοντό κοντάκι μπαίνει όλο το όπλο ποιο μέσα στον ώμο.
 
Back
Top