Φυσίγγια για Τσίχλες

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Αυτό που λέει ο Ηλίας παραπανω ισχυει για τα tordo 30γρ....
View attachment 63874

Ίσως να έχει έλλειψη απο καλυκες στο (πορτοκαλι) tordo 32γρ...
Θα μου πεις ναι γιατί μας....έφαγαν οι τσίχλες φέτος.....
Ξέρω και εγώ....
Νομίζω ότι καταργήθηκε ο κίτρινος καλυκας .
 
Αυτό που λέει ο Ηλίας παραπανω ισχυει για τα tordo 30γρ....
View attachment 63874

Ίσως να έχει έλλειψη απο καλυκες στο (πορτοκαλι) tordo 32γρ...
Θα μου πεις ναι γιατί μας....έφαγαν οι τσίχλες φέτος.....
Ξέρω και εγώ....
32 έγραφε λεμεεεε!
Ο κάλυκας ήταν Nobel sport
Δεν πρόσεξα Ηλία. Αμα βρω εκεί γύρω καποιο άλλο θα βγάλω φωτο!
 
Είδα στη σελίδα του έχει 3 hyperion 28....
Αν τον πάρεις τηλ να του πεις θέλω hyperion με piston skeet!!! Οταν πήρα εγώ τα 28αρια μου τον Ιούνιο μου έδωσε σαν επιλογές 5 διαφορετικούς συγκεντωτηρες. Αυτα με τον piston skeet τα δουλεύω 2η σερι χρόνια και τα θεωρώ πλέον ένα φυσιγγι που με το ανάλογο τσοκ θα σε καλύψει από τις μαύρες της αυγής μέχρι τις μαύρες στο σούρουπο και όλα τα ενδιάμεσα είτε καρτερωτα είτε περπατητα.
 
Και όμως έχω φίλο πολύ καλό ντουφέκι ( μπενελι σεντρο) έχει που δεν το αλλάζει με τίποτα
Δεν αντιλέγω! Αλλα άμα καείς κανα 2 φορές στο χυλό, φυσας και το παγωτό...
Ειδικα στα πορτοκαλί τα τορντο είχα βρει πολλά στραβοκαλυκιασμενα φυσιγγια. Ενα παλικάρι από το διπλανό χωριό είχε πάρει μια επαναληπτική Remington και πάει με τα πορτοκαλί να την δοκιμάσει και δεν δούλευε το όπλο. Ηθελε να την πάει πίσω στο μαγαζί μέχρι που ο μεγάλος του αδερφός το ψιλιαστηκε και δοκίμασε τα φυσιγγια στην crio του και δεν κουμπωνε το κλείστρο. Στραβοι κάλυκες και τότε..... Και από σκοτωματα , δεν μου έκατσαν ποτέ. Μπορει να φταίω εγώ αλλά μακριά και αγαπημένοι φίλε μου!
 
Δεν αντιλέγω! Αλλα άμα καείς κανα 2 φορές στο χυλό, φυσας και το παγωτό...
Ειδικα στα πορτοκαλί τα τορντο είχα βρει πολλά στραβοκαλυκιασμενα φυσιγγια. Ενα παλικάρι από το διπλανό χωριό είχε πάρει μια επαναληπτική Remington και πάει με τα πορτοκαλί να την δοκιμάσει και δεν δούλευε το όπλο. Ηθελε να την πάει πίσω στο μαγαζί μέχρι που ο μεγάλος του αδερφός το ψιλιαστηκε και δοκίμασε τα φυσιγγια στην crio του και δεν κουμπωνε το κλείστρο. Στραβοι κάλυκες και τότε..... Και από σκοτωματα , δεν μου έκατσαν ποτέ. Μπορει να φταίω εγώ αλλά μακριά και αγαπημένοι φίλε μου!
Κινέζικα ήταν;
 
Back
Top