Φυσίγγια για Τσίχλες

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
IMG-b2420ed70ef44f12f517727721c5c26e-V.jpg
Σημερινή δοκιμή.
Φουλ τσοκ μαμά οπτιμα 391,μισοταπα Θώδη,29 γρμ,#10.
Αυτό το φυσιγγι και μόνο επειδή είναι με μισοταπα,θα το συνιστούσαν για μπεκάτσα στο πυκνό!
Και μετά θα λέγαμε ότι δεν κόβει το φυσιγγι!!


Όχι ότι πήγε τάπα και δεν πήρε σκάγι το πουλάκι!
 
Μητσάρα μου, εδώ δεν ρίχνουμε σανό στον κοσμάκη ως απώτερο σκοπό ό,τι μπορεί να σκεφτεί ο ανθρώπινος νους.Λέμε αυτά που βλέπουμε ευτυχώς ή δυστυχώς.Όταν ήμουν σε μια γούβα, το είχα ξαναγράψει, είχα πάνω μου 28γρ ρούμε πίστον σκιτ νο9 και έριξα με την μερκέλα σε κάτι ψηλωμένες για δοκιμή. Μιλάμε γάζωναν και θεόξερες.Πήρα πουλιά εκεί που δεν έκοβε το 28γρ του ρούμε με συγκεντρωτήρα είτε καρδαρά είτε γκουαλαντί.Δεν ασχολούμαι με τέτοια.
Ειχε ανάγκη ο Ρουμελιωτης τον Χρήστο και τον Μήτσο να του κάνουν διαφήμιση....Αυτο που βλέπουμε αυτο λέμε. Οποιος θέλει να δοκιμάσει. Πολυ πιθανόν να μην του κάτσουν όπως δεν έκατσαν σε εμένα τα 30άρια του Ρουμελιωτη. Παντως με τα τωρινά δεδομένα 28αρια πιστον σκητ και psb 32 είναι τα κορυφαία. Μιλαμε πάντα για φυσιγγια που παράγει μαζικά και όχι custom παραγγελίες και συνταγές...
 
View attachment 63855
Σημερινή δοκιμή.
Φουλ τσοκ μαμά οπτιμα 391,μισοταπα Θώδη,29 γρμ,#10.
Αυτό το φυσιγγι και μόνο επειδή είναι με μισοταπα,θα το συνιστούσαν για μπεκάτσα στο πυκνό!
Και μετά θα λέγαμε ότι δεν κόβει το φυσιγγι!!


Όχι ότι πήγε τάπα και δεν πήρε σκάγι το πουλάκι!
Δεν τρυπάει το δεκαρακι μετά τα 25 μέτρα, απορώ πως έφτασε στον πίνακα στα 40... :pφωτια μαύρη η τουφεκιά
 
Last edited:
Ο
View attachment 63855
Σημερινή δοκιμή.
Φουλ τσοκ μαμά οπτιμα 391,μισοταπα Θώδη,29 γρμ,#10.
Αυτό το φυσιγγι και μόνο επειδή είναι με μισοταπα,θα το συνιστούσαν για μπεκάτσα στο πυκνό!
Και μετά θα λέγαμε ότι δεν κόβει το φυσιγγι!!


Όχι ότι πήγε τάπα και δεν πήρε σκάγι το πουλάκι!
Όταν μπόρεσης βάρα με κύλινδρο στα 15/20 μέτρα να δουμε
 
@tasos hunter Ρε Τασουλη βρήκα σήμερα Λάμπρο τορντο σε μπλε διαφανο κάλυκα. Επισης veloce σε λευκό και μπλε διαφανο. Και λένε μετά για τον Πατρινο ότι αλλάζει τα χρώματα συνέχεια.....
Το 30αρι τορντο βγενει έτσι καταργήθηκε το κίτρινο στου καληκες στο cal12
 
@tasos hunter Ρε Τασουλη βρήκα σήμερα Λάμπρο τορντο σε μπλε διαφανο κάλυκα. Επισης veloce σε λευκό και μπλε διαφανο. Και λένε μετά για τον Πατρινο ότι αλλάζει τα χρώματα συνέχεια.....
Αυτό που λέει ο Ηλίας παραπανω ισχυει για τα tordo 30γρ....
IMG_20221228_193331.jpg
Εγραφαν 32 Ηλία. Εμφανισιακά είναι ωραία πάντως....
Ίσως να έχει έλλειψη απο καλυκες στο (πορτοκαλι) tordo 32γρ...
Θα μου πεις ναι γιατί μας....έφαγαν οι τσίχλες φέτος.....
Ξέρω και εγώ....
 
Back
Top