Φυσίγγια για Τσίχλες

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Σήμερα έγινε νέα παραγγελια στον Ρουμελιωτη 32 γρ ν 9 Έξι κουτια και νούμερο 8 αλλά έξι και δυο 28γρ ν 9 για δοκιμή
Λοιπόν σήμερα τα Direct 32 gr ν 9 lampro
Τρία φυσίγγια 3 πλια
Το άλλο διασποράς που είχα πάρει πριν τις ίδιας εταρείας καμία σχέση
Ιδιο οπλο 1-2 σταθερό μπραουνιγκ
Κρίμα τα μαθήματα ρε φίλε...Direct για τσίχλα; Τς τς τς.....
 
Καλό φιλαράκι ελέω έλλειψης θηραμάτων μου έδωσε να δοκιμάσω αυτά τα 2 φυσιγγακια. Έχει δοκιμάσει κανείς τα super kill διασποράς; Από τα nsi έριξα 3-4 με θετικές εντυπώσεις.
Πολύ καλό διασπορας με ελικοειδή διασπορεα.
 
Σήμερα έγινε νέα παραγγελια στον Ρουμελιωτη 32 γρ ν 9 Έξι κουτια και νούμερο 8 αλλά έξι και δυο 28γρ ν 9 για δοκιμή
Λοιπόν σήμερα τα Direct 32 gr ν 9 lampro
Τρία φυσίγγια 3 πλια
Το άλλο διασποράς που είχα πάρει πριν τις ίδιας εταρείας καμία σχέση
Ιδιο οπλο 1-2 σταθερό μπραουνιγκ
Κι εγώ όταν κυνηγούσα με σκύλο φερμας με τα direct ήμουν φυσίγγι και μπεκάτσα. Με τα άλλα φυσιγγια της lambro δεν τα έχω βρει.. Επίσης μπαμ και πουλί ήμουν και με το gorilla quail στα ορτυκια topic.
 
Γιατί μάλλον αγοράζει ιταλικά σκακια και όχι από Μαυρουλη.Εφερνε και ο Κένταυρος ιταλικό που ήταν 9.5
Γιαννη η ιταλικη διαμετρος ειναι 2,1χλ για το νο 9.
Η αγγλικη διαμετρος ειναι 2 χλ για το 9αρι
Στα imperial εγραφε νο 9 και διπλα 2χλ,που σημαινει 9,5 ιταλικο
 
Κι εγώ όταν κυνηγούσα με σκύλο φερμας με τα direct ήμουν φυσίγγι και μπεκάτσα. Με τα άλλα φυσιγγια της lambro δεν τα έχω βρει.. Επίσης μπαμ και πουλί ήμουν και με το gorilla quail στα ορτυκια topic.
Τα σκυλια δεν τα εχεις πλεον Κωστα?
 
Όχι Θοδωρή. Τον μπρετονα τον έχω αφήσει σε έναν φίλο κάτω στην Καλαμάτα και τον βγάζει αυτός κυνηγι και εγώ όταν κατεβαίνω αλλα έφτασε 12 ετών ο καψερος. Το ποιντερ έχει φύγει 2 χρόνια απτά χέρια μου. Δύσκολη δουλειά το σκυλί στην Αθήνα στο διαμέρισμα. Τόσο για να γίνει ΚΥΝΗΓΟΣΚΥΛΟ όσο και για την καθημερινή του φροντιδα
 
Όχι Θοδωρή. Τον μπρετονα τον έχω αφήσει σε έναν φίλο κάτω στην Καλαμάτα και τον βγάζει αυτός κυνηγι και εγώ όταν κατεβαίνω αλλα έφτασε 12 ετών ο καψερος. Το ποιντερ έχει φύγει 2 χρόνια απτά χέρια μου. Δύσκολη δουλειά το σκυλί στην Αθήνα στο διαμέρισμα. Τόσο για να γίνει ΚΥΝΗΓΟΣΚΥΛΟ όσο και για την καθημερινή του φροντιδα
Ναι τα ειχαμε ξαναπει.
Θελει αποκλειστικη αφιερωση.
Εσυ ειχες τις φασσες και τα συναφη καρτερατα θηραματα στο προγραμμα.
topic.
 
Τα 28γρ τα κυνηγετικά θέλουν κρύο για να παίρνεις πουλιά ξερά! Ειδικά με πίστον σκιτ άλλο επίπεδο!
Για αυτα με τον πιστον σκητ έχω να πω ότι είναι ίσως ένα από τα καλύτερα φυσιγγια που έχω ρίξει ποτέ. Και με σφιχτό τσοκ έχουν πάρα πολλά μέτρα. Οπως ακριβώς το λες , άλλο επίπεδο!!! Απο λάθος μια μερα αρχές Νοέμβρη που είχε πουλια και επαιζαν είχα πάρει μόνο πιστον σκητ αντί των hyperion sporting. Στις μαύρες οκ τις ζεματισαν σε μπηχτές και κοντινές βολές. Εκει που έπαθα πλάκα ήταν όταν ψηλωσαν τα πουλιά. Tm και Μr και άφηναν συννεφάκια από πούπουλα κεραυνοβολημενα τα πουλιά και επεφταν από πολύ ψηλά. Με το που αλλάξει η χρονιά μπαίνει παραγγελία....
 
Για αυτα με τον πιστον σκητ έχω να πω ότι είναι ίσως ένα από τα καλύτερα φυσιγγια που έχω ρίξει ποτέ. Και με σφιχτό τσοκ έχουν πάρα πολλά μέτρα. Οπως ακριβώς το λες , άλλο επίπεδο!!! Απο λάθος μια μερα αρχές Νοέμβρη που είχε πουλια και επαιζαν είχα πάρει μόνο πιστον σκητ αντί των hyperion sporting. Στις μαύρες οκ τις ζεματισαν σε μπηχτές και κοντινές βολές. Εκει που έπαθα πλάκα ήταν όταν ψηλωσαν τα πουλιά. Tm και Μr και άφηναν συννεφάκια από πούπουλα κεραυνοβολημενα τα πουλιά και επεφταν από πολύ ψηλά. Με το που αλλάξει η χρονιά μπαίνει παραγγελία....
Έτυχα σε μέρα με
πουλάκια κι είχα μια τσέπη του γιλέκου με vz και μια με piston sleet....
Καθαρό passing,δεν αλλάζες πόδι,που λέμε...
Τελείωσε η τσέπη με τον vz και με ζωσανε τα φίδια!😕
Τα πουλιά να συνεχίζουν και να έχουν πάρει ύψος ακόμη!
Αφού δεν είχα αλλά,είπα να δοκιμάσω...
Έπαθα πλάκα!!!
Έσβηναν ακριβώς όπως και με τα προηγούμενα σε αποστάσεις που θεωρητικά ήταν εκτός δυνατοτήτων τους!
Τελικά,αν δεν δεις,δεν γνωρίζεις!🙂
 
Για αυτα με τον πιστον σκητ έχω να πω ότι είναι ίσως ένα από τα καλύτερα φυσιγγια που έχω ρίξει ποτέ. Και με σφιχτό τσοκ έχουν πάρα πολλά μέτρα. Οπως ακριβώς το λες , άλλο επίπεδο!!! Απο λάθος μια μερα αρχές Νοέμβρη που είχε πουλια και επαιζαν είχα πάρει μόνο πιστον σκητ αντί των hyperion sporting. Στις μαύρες οκ τις ζεματισαν σε μπηχτές και κοντινές βολές. Εκει που έπαθα πλάκα ήταν όταν ψηλωσαν τα πουλιά. Tm και Μr και άφηναν συννεφάκια από πούπουλα κεραυνοβολημενα τα πουλιά και επεφταν από πολύ ψηλά. Με το που αλλάξει η χρονιά μπαίνει παραγγελία....
Δημήτρη σε πια μάρκα φυσίγγια αναφέρεσαι με τον piston?
 
Για αυτα με τον πιστον σκητ έχω να πω ότι είναι ίσως ένα από τα καλύτερα φυσιγγια που έχω ρίξει ποτέ. Και με σφιχτό τσοκ έχουν πάρα πολλά μέτρα. Οπως ακριβώς το λες , άλλο επίπεδο!!! Απο λάθος μια μερα αρχές Νοέμβρη που είχε πουλια και επαιζαν είχα πάρει μόνο πιστον σκητ αντί των hyperion sporting. Στις μαύρες οκ τις ζεματισαν σε μπηχτές και κοντινές βολές. Εκει που έπαθα πλάκα ήταν όταν ψηλωσαν τα πουλιά. Tm και Μr και άφηναν συννεφάκια από πούπουλα κεραυνοβολημενα τα πουλιά και επεφταν από πολύ ψηλά. Με το που αλλάξει η χρονιά μπαίνει παραγγελία....
Μητσάρα μου, εδώ δεν ρίχνουμε σανό στον κοσμάκη ως απώτερο σκοπό ό,τι μπορεί να σκεφτεί ο ανθρώπινος νους.Λέμε αυτά που βλέπουμε ευτυχώς ή δυστυχώς.Όταν ήμουν σε μια γούβα, το είχα ξαναγράψει, είχα πάνω μου 28γρ ρούμε πίστον σκιτ νο9 και έριξα με την μερκέλα σε κάτι ψηλωμένες για δοκιμή. Μιλάμε γάζωναν και θεόξερες.Πήρα πουλιά εκεί που δεν έκοβε το 28γρ του ρούμε με συγκεντρωτήρα είτε καρδαρά είτε γκουαλαντί.Δεν ασχολούμαι με τέτοια.
 
Έπαθα πλάκα!!!
Έσβηναν ακριβώς όπως και με τα προηγούμενα σε αποστάσεις που θεωρητικά ήταν εκτός δυνατοτήτων τους!
Τελικά,αν δεν δεις,δεν γνωρίζεις!🙂
Έτσι ακριβώς, για δοκιμή είχα ρίξει τότε με πίστον σε μακρινές και με το 30άρι του αντρέα σε νο10 όπου με άφησαν και τα δύο άναυδο!!!Χαραγμένη και από τα δύο παρόμοια γλυκιά γεύση!
 
Back
Top