Φυσίγγια για Τσίχλες

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Με αυτά που(ξανά) ακουω για τα scorpios δεν ρίχνω ουτε ενα.... Χαχαχα

Ωραίο χαρτάκι ε???? Χαχαχαχαχα

IMG_20221223_144515.jpg
IMG_20221223_144524.jpg

Να και ένα Λάμπρου μπλε σε άριστη κατάσταση για τα χρόνια του..
Έλεγα να ρίξω ένα αλλά το κλειστρο της mossberg έχει ένα 100αρικο κ αν θα βρω κιόλας χαχαχα....

IMG_20221223_134615.jpg

Ωχ.. Βγήκαμε πολυ... topic.
 
Τα έριχνα στην Πρέβεζα όταν ήμουν φοιτητής! Νομίζω τα έφτιαχναν η Λούρο ή Ωροπο?
Χαϊδάρι στα Κουνέλια ήταν το μαγαζί.
Οποιος τα θυμάται πρέπει να είναι κοντά σε ηλικία με μένα!!!!.tired.
Έλα σου έχω ευχάριστα.Τα έριχνα εγώ που είμαι σχεδόν μια καρτέλα αβγά μικρότερος.
 
Σαν ΓέΡοντας υπήρξα εμπειροτερος η αλήθεια..Prima ~1.45x32.5 και μια μικρή κεντρική,αν θυμάμαι καλα..Η αλήθεια είναι,ότι έχω πάψει ν'ασχολουμαι ,εντελώς με τα εμπορικά.Ειδικα με τα λαμπρο ,τα οποία τα έριχνα και μετά απ'το Βλαχοπουλο,αλλά μετα απο διακυμάνσεις από παρτίδα σε παρτίδα,τα παράτησα.Εχω ρίξει μετά τα expert,euromix,tordo,άριστον,s32,max meteo,artemis,silver,kentauros,jk6,rc32,c7,jordan Σκορπιός,Απόλλων,καταφύγιο,βωσσος, Καββαθάς, και πολλά πολλά άλλα ..
Πολυχρόνακης δοκίμασες;
 
Χαϊδάρι στα Κουνέλια ήταν το μαγαζί.

Έλα σου έχω ευχάριστα.Τα έριχνα εγώ που είμαι σχεδόν μια καρτέλα αβγά μικρότερος.
Πάω πάσο δεν είμαι σίγουρος αλλά θυμάμαι που τα αγοράζαμε με κάτι φίλους στον Ωρωπό πάνω από τον Λούρο προς 4 ευρώ! Και μου είχαν πει ότι τα φτιαχναν εκεί! Αλλά δεν είχα προσέξει λεπτομέρειες!! Εγώ ήθελα κάτι φτηνό να κάνει μπαμ! Εποχές 2002-06 που ήμουν φοιτητής! Όσο ζεις μαθαίνεις!!!
 
Εντάξει!Δεν πίνουμε και hemo.Ενα μολερς το χτυπάμε..Είχε ρίξει ένα τέτοιο ένας φίλος με καινούριο μπαικαλ,πλαγιοκαννο,και κλείδωσε το όπλο.Το κάναμε βίδες να το ξεφρακαρουμε...

Εσύ πρέπει να είσαι από 46 μέχρι 48 κάπου εκεί μέσα πιστεύω φίλε μου
 
Θυμάμαι όταν ξεκίνησα να κυνηγάω τα φυσίγγια του Λαμπρό τα λευκά τι δυναμητες ήταν αυτά μέχρι λαγό είχε πάρει ένας φίλος με νούμερο 7.
Καλά τα λευκά
Μη δεις να αρχίσουν να φτιάχνουν τις λεγόμενες "μισοριξιές" :rolleyes:
Αυτές τρώγονται ... οι "μυξοριξιές" δεν τρώγονται 😂
 
Οι συμμαθητές μου ακριβώς τόσο.Το πρώτο Εγώ λίγο λιγότερο...Σε τέσσερα χρόνια θα είναι 6 χρόνια μεγαλύτεροι από μένα....
Μας έκαψες τον εγκέφαλο.Ουτε γριά τσατσά σε μπάρ δεν ρίχνει τέτοια τρίπλα.
 
Πολυχρόνακης δοκίμασες;
Πολυχρονάκης, Μαπάκης, Διαμαντής, no name, απ όλα είχε ο μπαχτσές.
Το καλύτερο φυσίγγι που έχω ρίξει σε τσίχλα ήταν μερικά που πήρα για δοκιμή από τον Μαπάκη σε διάφανο κάλυκα.
Όταν παράγγειλα την 500άδα ήταν για γάμους.
Σβου από τότε ...
 
Το καλύτερο φυσίγγι που έχω ρίξει σε τσίχλα ήταν μερικά που πήρα για δοκιμή από τον Μαπάκη σε διάφανο κάλυκα.
Διάφανο και.... τσίχλα θα εννοείς το super extra 33γρ(ειχε κ άλλα διάφανα αλλά ήταν 36γρ) με πυριτιδα Α1 κ συγκεντρωτηρα Giovanni...
Αυτή ήταν στανταρ γομωση του**..

Και εμένα μου είχαν αφήσει ωραίες εντυπώσεις...

IMG_20221223_192923.jpg


Όταν παράγγειλα την 500άδα ήταν για γάμους.
Σβου από τότε ...
Το πιστευω...
**Συμπαθητικός κ με πολλες γνώσεις ο μπαρμπα-Γιαννης αλλά αν ήταν να ξεμείνει θα έβαζε ότι είχε...
 
Για τα τσιχλοφύσιγγα του Ρουμελιώτη τι εντυπώσεις υπάρχουν φέτος;
Τα 30 είναι πολύ συγκεντρωτικά και θέλουν ανοιχτό τσοκ, οπωσδήποτε, ιδίως στο περπατητό. Μέχρι να το καταλάβω έχασα τα κοντινά πουλιά, αλλά πήρα απίστευτα μακρινά. Είναι σαν να στενεύει 1 και κάτι άστρο την σύσφιξη του τσοκ. Μόλις έβαλα 5, 4μιση και 4 άστρα, όλα καλά σε όλες τις αποστάσεις. Φονικότατα. Τα 32 είναι απλά άψογα. Τα βρήκα επίσης, και τα δύο, ένα κλικ πιο γρήγορα σε σχέση με των προηγούμενων ετών.
 
Διάφανο και.... τσίχλα θα εννοείς το super extra 33γρ(ειχε κ άλλα διάφανα αλλά ήταν 36γρ) με πυριτιδα Α1 κ συγκεντρωτηρα Giovanni...
Αυτή ήταν στανταρ γομωση του**..

Και εμένα μου είχαν αφήσει ωραίες εντυπώσεις...

View attachment 63549



Το πιστευω...
**Συμπαθητικός κ με πολλες γνώσεις ο μπαρμπα-Γιαννης αλλά αν ήταν να ξεμείνει θα έβαζε ότι είχε...
Αυτά πρέπει να ήταν ... ένα κουτί καλό έριξα σε νορμάλ καιρούς ...
Στουπιά όλες ...
 
Back
Top