Φυσίγγια για Τσίχλες

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Τ
Το ξεδιαλεγμα στα σκαγια σε ότι αφορά την σφαιρικότητα τους γίνεται σε κεκλιμένες γυαλιστερές επιφάνειες.
Τα εντελώς σφαιρικά "τρέχουν" στο κέντρο των επιφανειών και τα παραμορφωμένα παρεκκλίνουν και βγαίνουν εκτός πορείας.
Υπάρχουν "πόρτες"που καθορίζουν μέχρι που θα είναι η ευθεία που ακολουθούν τα σωστά σκάγια.
Κανονικά,όσα παρεκκλίνουν,πάνε για ανακύκλωση της διαδικασίας.
Όταν υπάρχει μεγάλη ζήτηση,μαντεψτε που πάνε...
Το γνωρίζω το έργο.Το έχω ξαναγράψει πολλές φορές.
 
Εξαιρετικά!! Τώρα υπάρχουν;
Γαμω την τυχη μου.. γαμω......
Αυτή την ερώτηση δεν την περιμενα μιας κ σε είχα για.... έμπειρο στον χώρο του φυσιγγιου...
Αλλά από ότι φαίνεται σε έφαγε η ιδιογωμοση.. .yel.
Το συνέχισε ο Ναυπλιωτης με Gm3 κ μάλιστα ήταν καλό φυσιγγι, αλλά είναι κάτι χρόνια που το σταμάτησε....
Σε Τ3 λες. Δεν είχα προλάβει να τα κυνηγήσω...
Nαι...
Δεν το έχουμε σε γεμάτο αλλά στην... αναβροχιά καλός κ ο άδειος κάλυκας....

IMG_20221223_110654.jpg
 
Last edited:
Γαμω την τυχη μου.. γαμω......
Αυτή την ερώτηση δεν την περιμενα μιας κ σε είχα για.... έμπειρο στον χώρο του φυσιγγιου...
Αλλά από ότι φαίνεται σε έφαγε η ιδιογωμοση.. .yel.
Το συνέχισε ο Ναυπλιωτης με Gm3 κ μάλιστα ήταν καλό φυσιγγι, αλλά είναι κάτι χρόνια που το σταμάτησε....

Nαι...
Δεν το έχουμε σε γεμάτο αλλά στην... αναποδιά καλός κ ο άδειος κάλυκας....

View attachment 63493
Σαν ΓέΡοντας υπήρξα εμπειροτερος η αλήθεια..Prima ~1.45x32.5 και μια μικρή κεντρική,αν θυμάμαι καλα..Η αλήθεια είναι,ότι έχω πάψει ν'ασχολουμαι ,εντελώς με τα εμπορικά.Ειδικα με τα λαμπρο ,τα οποία τα έριχνα και μετά απ'το Βλαχοπουλο,αλλά μετα απο διακυμάνσεις από παρτίδα σε παρτίδα,τα παράτησα.Εχω ρίξει μετά τα expert,euromix,tordo,άριστον,s32,max meteo,artemis,silver,kentauros,jk6,rc32,c7,jordan Σκορπιός,Απόλλων,καταφύγιο,βωσσος, Καββαθάς, και πολλά πολλά άλλα ..
 
Prima ~1.45x32.5 και μια μικρή κεντρική,αν θυμάμαι καλα..
Ίδιο με το tordo..
Όσο κ αν σου ακουστεί περιεργο.......
https://www.hunterslife.gr/forums/threads/Παρουσίαση-Φυσιγγίων.2698/page-75



Εχω ρίξει μετά τα expert,euromix,tordo,άριστον,s32,max meteo,artemis,silver,kentauros,jk6,rc32,c7,jordan Σκορπιός,Απόλλων,καταφύγιο,βωσσος, Καββαθάς, και πολλά πολλά άλλα ..
Ε τώρα δεν μπορώ να πω κάτι....
Να μου ζήσεις γέροντα μου.....
 
Άμα διαβάζω φυσίγγια ΣΚΟΡΠΙΌΣ αμέσως καταλαβαίνω ηλικία .very funny. .sarcastic.
Εντάξει!Δεν πίνουμε και hemo.Ενα μολερς το χτυπάμε..Είχε ρίξει ένα τέτοιο ένας φίλος με καινούριο μπαικαλ,πλαγιοκαννο,και κλείδωσε το όπλο.Το κάναμε βίδες να το ξεφρακαρουμε...
 
Κάποτε εδω στο χωριό υπήρχε ενα γεροντάκι οπλουργός. Εφτιαχνε ολα τα οπλα της περιοχής,πολύ λεπτός στη δουλειά του. Και κοντάκια εφτιαχνε. Του παει μια μερα ο πατερας μου ενα ποζέ libero daffini που κυνηγουσε τοτε και του δείχνει που κουνάει. Απορεί ο παππούς για το κούνημα... Μα πως γινεται αυτό, δεν μπορει ο ιταλός να το εφτιαξε τοσο ευαίσθητο... Μήπως κανεις τιποτα περίεργο; Του λεει ο πατερας μου: Στα παπιά ρίχνω ταυτόχρονα και τις δυό κάννες! Οχι του λεει μην το κανεις αυτό, ειπα κ εγω τι να φταίει!
Ε λοιπον παιδιά τα δυό αυτά φυσίγγια ήταν λαμπρο μπλε! Ηθελε ψυχή να τα ριξεις ταυτοχρονα αλλά τοτε είχε παπιά, οχι αστεία.
 
Κάποτε εδω στο χωριό υπήρχε ενα γεροντάκι οπλουργός. Εφτιαχνε ολα τα οπλα της περιοχής,πολύ λεπτός στη δουλειά του. Και κοντάκια εφτιαχνε. Του παει μια μερα ο πατερας μου ενα ποζέ libero daffini που κυνηγουσε τοτε και του δείχνει που κουνάει. Απορεί ο παππούς για το κούνημα... Μα πως γινεται αυτό, δεν μπορει ο ιταλός να το εφτιαξε τοσο ευαίσθητο... Μήπως κανεις τιποτα περίεργο; Του λεει ο πατερας μου: Στα παπιά ρίχνω ταυτόχρονα και τις δυό κάννες! Οχι του λεει μην το κανεις αυτό, ειπα κ εγω τι να φταίει!
Ε λοιπον παιδιά τα δυό αυτά φυσίγγια ήταν λαμπρο μπλε! Ηθελε ψυχή να τα ριξεις ταυτοχρονα αλλά τοτε είχε παπιά, οχι αστεία.
Τα παλια με τον ανάγλυφο καλυκα και την κεντρική ηταν με αξιοπρεπεια ειχα βρει μερικα κουτια απο παλιό κυνηγο τα καινούργια ειναι παιδικά
 
Back
Top