Φυσίγγια για Τσίχλες

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Και έλεγα ότι ήμουν μόνο εγώ που με τα nsi s4 δεν βαραγα δεμένο γάιδαρο στα 3 μέτρα.....
Και εγώ τρόμαξα να τα σχολάσω. Τα έριχνα (προ ετών) όταν μου είχε πάει καλά η ημέρα και αφού είχα κρεμάσει όσα μου έφταναν.
 
Είχα πάρει αρκετά πριν 6-7 χρόνια κ μου έχει μείνει κάτι παραπάνω από 1 κιβώτιο.
Πάρα πολύ καλά σε μακρυνες αποστάσεις αλλά τα ρίχνω με 76 φουλ.
Η αλήθεια είναι ότι είχα ανοιχτότερα τσοκ. Αλλά, όπως προείπα, ρόλο παίζουν και οι συνθήκες που αλλάζουν.
Επιπλέον νομίζω ότι για να "βρεις" ένα φυσίγγι πρέπει να σου δοθούν ευκαιρίες πολλών βολών, που πλέον σπανίζουν.
 
Η αλήθεια είναι ότι είχα ανοιχτότερα τσοκ. Αλλά, όπως προείπα, ρόλο παίζουν και οι συνθήκες που αλλάζουν.
Επιπλέον νομίζω ότι για να "βρεις" ένα φυσίγγι πρέπει να σου δοθούν ευκαιρίες πολλών βολών, που πλέον σπανίζουν.
Δεν λέει τίποτα το ανοιχτοτερο τσοκ. Προφανως δεν έριχνες στα 50 μέτρα με **** αλλά σε αποστάσεις που πρέπει να ρίξεις με αυτό το τσοκ.
 
Η αλήθεια είναι ότι είχα ανοιχτότερα τσοκ. Αλλά, όπως προείπα, ρόλο παίζουν και οι συνθήκες που αλλάζουν.
Επιπλέον νομίζω ότι για να "βρεις" ένα φυσίγγι πρέπει να σου δοθούν ευκαιρίες πολλών βολών, που πλέον σπανίζουν.
Με ανοιχτά τσοκαρισματα σκορπάει.
Είναι νευρικό φυσίγγι.
 
Με ανοιχτά τσοκαρισματα σκορπάει.
Είναι νευρικό φυσίγγι.
Ποσο μπορεί να σκορπάει?Εγω είχα πάρα πολλά ζωντανά και μαδημενα φευγάτα με αυτά σε κλειστά καρτερια με βολές 20-25 μέτρα το πολύ και τσοκ **** μαμισιο. Μπορει να έφταιγα εγω αλλά σε αυτή την απόσταση έπρεπε να τις τσουρουφλιζει.
 
Δεν λέει τίποτα το ανοιχτοτερο τσοκ. Προφανως δεν έριχνες στα 50 μέτρα με **** αλλά σε αποστάσεις που πρέπει να ρίξεις με αυτό το τσοκ.
Πολλοί ρίχνουν σε όλες τις αποστάσεις με ανοιχτό τσοκ. Αυτό το φυσίγγι δεν θα το έριχνα ψιλομακρυά ούτε με 3 άστρα λόγω ότι είναι νευρικό κ θα ανοίγει.
Σε νο8 με φουλ τσοκ θερίζει μακρυά με 302 αλλά έχει ανάκρουση.
 
Ποσο μπορεί να σκορπάει?Εγω είχα πάρα πολλά ζωντανά και μαδημενα φευγάτα με αυτά σε κλειστά καρτερια με βολές 20-25 μέτρα το πολύ και τσοκ **** μαμισιο. Μπορει να έφταιγα εγω αλλά σε αυτή την απόσταση έπρεπε να τις τσουρουφλιζει.
Ίσως να είναι άλλη παρτίδα.
Το 16 τα είχα πάρει σε ποσότητα κ σπάνια είχα ζωντανό με αυτά
 
Ποοοοοοοοοο τι είπες τώρα!!! @PredatoZ @Alex37 την γνώμη σας παρακαλώ για την παραπάνω δήλωση του Γιάννη!!!!
Εγώ ξέρω ότι ο απέναντι γείτονας επί ΠΑΣΟΚ στη γιορτή του άνοιγε Glenfiddich 12, τώρα είναι φανατικός του VAT69 και δίνει και μαθήματα απόσταξης.Γενικως υπάρχει μια μινιμαλιστική θεωρία του κέντρου.
 
Εγώ ξέρω ότι ο απέναντι γείτονας επί ΠΑΣΟΚ στη γιορτή του άνοιγε Glenfiddich 12, τώρα είναι φανατικός του VAT69 και δίνει και μαθήματα απόσταξης.Γενικως υπάρχει μια μινιμαλιστική θεωρία του κέντρου.
Πάλι καλα που ανοίγει και VAT69.
 
εφοσον εχουν επιτυχιες και τους αντεχει η τσεπη τους ας ριχνει οτι θελει ο κοσμος δεν θα το βαλουμε και αυτο σαν κανονα,οτι λειτουργει καλυτερα στον καθενα και αισθανεται καλα.ο καθενας ξερει τον τοπο του και λειτουργει αναλογως.
Aυτοί που λέω εγώ δεν πήγαιναν στον τόπο τους αλλά μακριά για κυνήγι.Απλώς ήταν ευκατάστατοι κυνηγοί με καραμπίνες αερίων συνεπώς όχι ανάκρουση και άνεση αγοράς των φυσιγγίων με 34 gr...
 
Σήμερα στο απογευματινό καρτέρι τα express 32 έδωσαν ρέστα ντουφεκιες μέχρι τα 30 μέτρα τα πουλιά όλα ξερά έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος μου είχαν κάνει δώρο 2 κουτάκια και αρχίζει να μ'αρεσει πολύ. Θα αγοράσω να έχω απόθεμα μου φαίνεται αν και 8.80 αλλά πιστεύω αξίζει !!! .Απολογισμός : 10 φυσίγγια 7 τσίχλες.
 
Την περσινή σεζόν είχα πάρει από Ρουμελιώτη 28-32γρ ν8-9 και 34γρ ν7. Με 28-32 έκανα πολύ ωραίες τουφεκιές κοντά μακριά. Με το που έπιασε πάγο όμως στον τόπο μου -3 -5. Με τα 28 και 32 9 στα 10 πουλιά έπεφταν ζωντανά στα 20-25μ. Τα έριχνα με δίκαννο 2-4* σταθερά και αργότερα με καραμπίνα 3*. Με έσωσαν τα 34γρ ν7. Τουφεκιά και πουλί πήγαιναν. Σε αυτό που λέει ο φίλος outlander έχει δίκιο. Ανάλογα τον τόπο και τρόπο κυνηγίου χρησιμοποιούμε ότι φυσίγγια δουλεύουν σωστά για εμάς. Ποιος το λέει ότι η τσίχλα θέλει πχ 28γρ ή 30 κλπ. Με ότι βολεύεται ο καθένας.
 
Εγώ ξέρω ότι ο απέναντι γείτονας επί ΠΑΣΟΚ στη γιορτή του άνοιγε Glenfiddich 12, τώρα είναι φανατικός του VAT69 και δίνει και μαθήματα απόσταξης.Γενικως υπάρχει μια μινιμαλιστική θεωρία του κέντρου.
Λιγα με το Vat69. Ειναι ιστορικό. Το αγαπημένο ποτό του Λουίς Νίξον στο Band of Brothers....flat,750x,075,f-pad,750x1000,f8f8f8.jpg
 
Λιγα με το Vat69. Ειναι ιστορικό. Το αγαπημένο ποτό του Λουίς Νίξον στο Band of Brothers....View attachment 64879
Μπροστά στην κάμερα έπινε τέτοιο,πίσω άλλο.Σαν τον Χρήστο...Εδώ μέσα μονοντουφεκα 24αρια και πίσω 36αρια κλαμπανια.
 
Back
Top