Φυσίγγια για Τσίχλες

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Εκείνο το φυσίγγι που έχω βολευτεί υπερβολικά στο δίκαννο με σταθερά τσοκ 1-3 είναι το mezzo 30gr η και 32gr. Είναι οτι καλύτερο για στενα τσοκ. Παραδόξως κανένα άλλο μεσόταπο δεν με έχει ικανοποιήσει.
Για το 30άρι έχω καλές εντυπώσεις, για το 32 όχι.
Με 3* σε ποζέ Baikal ήταν αρκετά καλό, με 4* σκορποσκαγιάστρα.
Θα το χαρακτήριζα ιδιόρρυθμο και επιλεκτικό σε τσοκ και κάννες.
 
Για το 30άρι έχω καλές εντυπώσεις, για το 32 όχι.
Με 3* σε ποζέ Baikal ήταν αρκετά καλό, με 4* σκορποσκαγιάστρα.
Θα το χαρακτήριζα ιδιόρρυθμο και επιλεκτικό σε τσοκ και κάννες.
Εγώ κ. Γιάννη με το 30αρι είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος και μετά με το 32αρι. Πάνε πολύ με το Browning μου. Επειδή δεν τα φέρνουν στην περιοχή μου ότι άλλο μεσόταπο χρησιμοποίησα δεν με ικανοποίησε.
Υ.Γ Οπως και εσείς έτσι και γω είμαι φίλος του καρτεριού στην τσίχλα. Στον λαγό περπατάω πολύ με ευχαρίστηση παρότι έχω τα χρονάκια μου. Στην τσίχλα καρτέρι αρκετή ώρα και λίγο περπάτημα αν τύχει.
 
Εγώ κ. Γιάννη με το 30αρι είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος και μετά με το 32αρι. Πάνε πολύ με το Browning μου. Επειδή δεν τα φέρνουν στην περιοχή μου ότι άλλο μεσόταπο χρησιμοποίησα δεν με ικανοποίησε.
Υ.Γ Οπως και εσείς έτσι και γω είμαι φίλος του καρτεριού στην τσίχλα. Στον λαγό περπατάω πολύ με ευχαρίστηση παρότι έχω τα χρονάκια μου. Στην τσίχλα καρτέρι αρκετή ώρα και λίγο περπάτημα αν τύχει.
Πριν πάρω τσοκακια φρένου, τα δούλευα στις τσίχλες, σαν πρώτο με την Browning fusion evolve. Επειδή πριν πάρω αυτογεμες κυνηγούσα με πλαγιοκαννο zabala, 1-3*, ήμουν για χρόνια "κολλημένος" σε αυτό το συνδυασμό. Οπότε, έβαζα σαν 1ο το mezzo, και είχα την αίσθηση ότι ρίχνω με ***, όταν είχα πάνω το full!
 
Εγώ κ. Γιάννη με το 30αρι είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος και μετά με το 32αρι. Πάνε πολύ με το Browning μου. Επειδή δεν τα φέρνουν στην περιοχή μου ότι άλλο μεσόταπο χρησιμοποίησα δεν με ικανοποίησε.
Υ.Γ Οπως και εσείς έτσι και γω είμαι φίλος του καρτεριού στην τσίχλα. Στον λαγό περπατάω πολύ με ευχαρίστηση παρότι έχω τα χρονάκια μου. Στην τσίχλα καρτέρι αρκετή ώρα και λίγο περπάτημα αν τύχει.
Εμένα τα χρονάκια βαραίνουν περισσότερο. Στα νιάτα μου περπάταγα πολύ, πάρα πολύ. Τώρα λίγο και όχι πάντα.
Το 30άρι Mezzo στο Impala δεν πήγαινε (με 3* και κάννη 18,7). Μπορεί να έφταιγα κι εγώ, ή άλλοι παράγοντες που δεν εντόπισα.
 
Πριν πάρω τσοκακια φρένου, τα δούλευα στις τσίχλες, σαν πρώτο με την Browning fusion evolve. Επειδή πριν πάρω αυτογεμες κυνηγούσα με πλαγιοκαννο zabala, 1-3*, ήμουν για χρόνια "κολλημένος" σε αυτό το συνδυασμό. Οπότε, έβαζα σαν 1ο το mezzo, και είχα την αίσθηση ότι ρίχνω με ***, όταν είχα πάνω το full!
Άρα διασταυρώνεται ότι ζητάει στενά τσοκ και νομίζω και στενές κάννες. Η Fusion έχει πολλές ομοιότητες με την Impala. Και τα δύο έχουν "ξεχειλωμένες" κάννες.
 
Άρα διασταυρώνεται ότι ζητάει στενά τσοκ και νομίζω και στενές κάννες. Η Fusion έχει πολλές ομοιότητες με την Impala. Και τα δύο έχουν "ξεχειλωμένες" κάννες.
Βεβαίως! Το δούλευα με full (εργοστασιακό) σε αυλό 18.7( ονομαστική διάμετρος). Καλά πήγαινε!
 
Σημερα έριξα τα τελευταία Oscar black diamond που είχα από το 18-19. Φυσιγγαρες!!! Τα πουλια μακρινά και όλα ξερα εκτός από 2 που δεν ήμουν καλά πάνω τους και τους έσπασε φτερό. Να έχουν ακόμη την ίδια συνταγή άραγε??? αυτά που είχα ήταν με granular.
Δημήτρη είχα πάρει μια κούτα το 19 , 8αρια όντως πάρα πολύ καλό, γκρανουλαρ καλό υλικό 🔥 τα Αγία Αντώνη.
 
Εκείνο το φυσίγγι που έχω βολευτεί υπερβολικά στο δίκαννο με σταθερά τσοκ 1-3 είναι το mezzo 30gr η και 32gr. Είναι οτι καλύτερο για στενα τσοκ. Παραδόξως κανένα άλλο μεσόταπο δεν με έχει ικανοποιήσει.
Γι'αυτο εγω σιγα σιγα, προσαρμωζω μισοταπες στα κυνηγια μου αντι συγκεντρωτηρα...
 
Γι'αυτο εγω σιγα σιγα, προσαρμωζω μισοταπες στα κυνηγια μου αντι συγκεντρωτηρα...
Ωραίες είναι οι μισοταπες, αλλά αφήνουν περισσότερα κατάλοιπα. Στο συγκεντρωτηρα πιστεύω ότι τα καλύτερα αποτελέσματα τα παίρνουμε όταν έχουν ανοίξει πλήρως τα πτερύγια του. Εύκολο για τους ιδιογομωτες, θέμα τύχης στα εμπορικά!
 
Back
Top