Φυσίγγια για Τσίχλες

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Μαλλον ηταν πολυ καλο που σουταραν την csb...
Όταν έγραφα στις "Συμβουλές & Συνταγές Ιδιογόμωσης" πως αυτη η πυριτιδα ειναι για το διάολο κ για πέταμα, καποιοι ελεγαν τα δικά τους.....η csb μπλε χρωμα επρεπε να'χε...να τεριαζει με τα Ελληνικά μας πελάγοι!!! (Θάλασσες).
 
Για μισό λεπτο ρε παιδια για να καταλάβω κ εγώ τι ακριβώς εννοουμε γιατί μάλλον κάπου εχω μπερδευτεί...

Να ξαναπω ότι ποτε δεν είχα προβλημα ουτε με την csb1 ουτε κ με κάποια αλλη ισπανική η Ιταλική κ δεν θεωρώ άχρηστη κ για πεταμα καμια πυριτιδα......


Θυμόσαστε τι κακός χαμός έγινε όταν παρουσιασε ο Ρουμελιώτης τα 32γρ με csb1?

Η πλειοψηφια...παραμίλαγε για ένα καλό γρήγορο κ συγκεντρωτικο φυσιγγι που δουλευε που με τους περισσοτερους χειμωνιάτικους καιρούς κ ήταν κ οικονομικό....
Η προσωπικη μου αποψη μιας κ το εριξα από Οκτ. μέχρι Φεβ. είναι ότι ήταν ένα από τα καλυτερα εμπορικά που εχω ρίξει..

Αυτό σημαίνει ότι ο ρουμελιωτης το έψαξε αρκετα κ το βρήκε, δεν βρήκε η πυριτιδα τον Ρουμελιώτη.......
Και δεν θα ειναι κ τόσο μεγάλη υπερβολη να πουμε οτι πετυχε έναν συνδιασμο υλικών που λίγοι κατάφεραν παροτι αρκετοί ήταν οι επαγγελματιες που την μεταχειρίστηκαν...

Και για τα 30γρ με την Csb 5 τα ίδια λογια ακουστηκαν όπως κ για τα "σκοπευτικα"..

Όπως ήταν αναμενόμενο θα ακουγόταν κ διαφορά "παραπονα" για ολα αυτα..
Λογικότατο!
και αν δεν συνέβαινε αυτό ο Ανδρέας κ ο κάθε Ανδρέας θα είχαν μια θέση στο βιβλίο Γκίνες....


Και ξαφνικά εμφανίστηκε η νέα κ τρομερη psb1 και τα προηγουμενα φυσιγγια του Ανδρέα από την ταρατσα βρέθηκαν στο.....ισόγειο.....
Αν ο Ανδρέας έκανε ένα λάθος στην γομωση κ στα υλικά τι θα λέγαμε?
Ότι η νέα πυριτιδα είναι μαλακία?
Η μήπως νομίζεται πως δεν θα ακουστουν
"παραπονα" κ για αυτά ?

Οι πυριτιδες δεν έχουν θεϊκές κ μαγικες ιδιότητες από μονες τους...
Όλες αν τις βάλεις κάτω κ τις ανάψεις θα καούν...
Το θέμα είναι μεσα στο φυσιγγι τι γίνεται...
Αν υπήρχε μόνο ένας καλυκας, ένα καψουλι, ένας συγκεντρωτηρας κλπ ίσως να ξεραμε ποια ειναι η καλυτερη...............

Για συγχρονες κυνηγετικες πυριτιδες μιλάμε κ οχι για μαυρη που έβαζαν μια ταπα τα σκάγια κ τελος...
Που κ η μαυρη αν επιτρεπόταν πάλι δουλειά θα κάναμε όπως κάνουν κ στο εξωτερικό σε φτερωτό κ τριχωτό θήραμα....
 
Last edited:
Για μισό λεπτο ρε παιδια για να καταλάβω κ εγώ τι ακριβώς εννοουμε γιατί μάλλον κάπου εχω μπερδευτεί...

Να ξαναπω ότι ποτε δεν είχα προβλημα ουτε με την csb1 ουτε κ με κάποια αλλη ισπανική η Ιταλική κ δεν θεωρώ άχρηστη κ για πεταμα καμια πυριτιδα......


Θυμόσαστε τι κακός χαμός έγινε όταν παρουσιασε ο Ρουμελιώτης τα 32γρ με csb1?

Η πλειοψηφια...παραμίλαγε για ένα καλό γρήγορο κ συγκεντρωτικο φυσιγγι που δουλευε που με τους περισσοτερους χειμωνιάτικους καιρούς κ ήταν κ οικονομικό....
Η προσωπικη μου αποψη μιας κ το εριξα από Οκτ. μέχρι Φεβ. είναι ότι ήταν ένα από τα καλυτερα εμπορικά που εχω ρίξει..

Αυτό σημαίνει ότι ο ρουμελιωτης το έψαξε αρκετα κ το βρήκε, δεν βρήκε η πυριτιδα τον Ρουμελιώτη.......
Και δεν θα ειναι κ τόσο μεγάλη υπερβολη να πουμε οτι πετυχε έναν συνδιασμο υλικών που λίγοι κατάφεραν παροτι αρκετοί ήταν οι επαγγελματιες που την μεταχειρίστηκαν...

Και για τα 30γρ με την Csb 5 τα ίδια λογια ακουστηκαν όπως κ για τα "σκοπευτικα"..

Όπως ήταν αναμενόμενο θα ακουγόταν κ διαφορά "παραπονα" για ολα αυτα..
Λογικότατο!
και αν δεν συνέβαινε αυτό ο Ανδρέας κ ο κάθε Ανδρέας θα είχαν μια θέση στο βιβλίο Γκίνες....


Και ξαφνικά εμφανίστηκε η νέα κ τρομερη psb1 και τα προηγουμενα φυσιγγια του Ανδρέα από την ταρατσα βρέθηκαν στο.....ισόγειο.....
Αν ο Ανδρέας έκανε ένα λάθος στην γομωση κ στα υλικά τι θα λέγαμε?
Ότι η νέα πυριτιδα είναι μαλακία?
Η μήπως νομίζεται πως δεν θα ακουστουν
"παραπονα" κ για αυτά ?

Οι πυριτιδες δεν έχουν θεϊκές κ μαγικες ιδιότητες από μονες τους...
Όλες αν τις βάλεις κάτω κ τις ανάψεις θα καούν...
Το θέμα είναι μεσα στο φυσιγγι τι γίνεται...
Αν υπήρχε μόνο ένας καλυκας, ένα καψουλι, ένας συγκεντρωτηρας κλπ ίσως να ξεραμε ποια ειναι η καλυτερη...............

Για συγχρονες κυνηγετικες πυριτιδες μιλάμε κ οχι για μαυρη που έβαζαν μια ταπα τα σκάγια κ τελος...
Που κ η μαυρη αν επιτρεπόταν πάλι δουλειά θα κάναμε όπως κάνουν κ στο εξωτερικό σε φτερωτό κ τριχωτό θήραμα....
Καμια σχεση φιλε. Για τα 28αρι τα κυνηγετικα του μιλαμε. Οταν ειχαν csb δεν εκαναν για ζεστη. Οπως και τα 32αρι. Ηθελαν νορμαλ
τσιχλοκαιρους προς κρυο. Τωρα δουλευουν και με σχετικα καλο και ζεστο καιρο. Αυτο βλεπω εγω...
 
Για τα 28αρι τα κυνηγετικα του μιλαμε.
Τώρα ναι...
Αλλά παρακολουθώ κ άλλες συζητήσεις για αυτό τα έβαλα όλα μαζι....
Οταν ειχαν csb δεν εκαναν για ζεστη. Οπως και τα 32αρι. Ηθελαν νορμαλ
τσιχλοκαιρους προς κρυο.
Και ποσους δεν είχαμε ακουσει να λένε ότι γενικά τα φυσίγγια με csb είναι καλοκαιρινα κ φθινοπωρινα κ δεν κάνουν για χειμώνα (!) γιατί κλατάρουν(!)......
Υπονοώντας πως έχουμε να κάνουμε με μια πυριτιδα που δεν μπορεί να βγάλει τσιχλοφυσιγγα(!)....

Τωρα δουλευουν και με σχετικα καλο και ζεστο καιρο.
Το πιστευω αυτό...
Βέβαια είναι μέχρι αποδείξεως του εναντίον από κάποιον άλλο συνάδελφο.......
Αυτο βλεπω εγω...
Και μένουμε εκεί!
Αυτό έχει σημασία για τον καθενα μας...

Όμως μην δίνουμε κ τοσο μεγάλη σημασία στην πυριτιδα για το οποιοδήποτε φυσιγγι που θα δουμε να.. ανεβαίνει η να....πέφτει...
Με όλες...πέφτουν κ με όλες.. ανεβαίνουν....
 
Εγώ θα το ξαναπώ!!!!!τι φυσιγγαρα το gm3 fast της nsi.. για άλλη μια μέρα με άφησε άφωνο το καλητερο 32 αρι που έχω ρίξει ever με διαφορά
Με νότια 13 βαθμούς υγρασια 90% και θέριζε με ξερό καιρό το ίδιο.. τι άλλο να ζητήσεις από ένα φυσηγγι
 
Εγώ θα το ξαναπώ!!!!!τι φυσιγγαρα το gm3 fast της nsi.. για άλλη μια μέρα με άφησε άφωνο το καλητερο 32 αρι που έχω ρίξει ever με διαφορά
Με νότια 13 βαθμούς υγρασια 90% και θέριζε με ξερό καιρό το ίδιο.. τι άλλο να ζητήσεις από ένα φυσηγγι
Στηρίζω Ηλία Βλάχο
 
Back
Top