Φυσίγγια για Τσίχλες

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Εγώ θα το ξαναπώ!!!!!τι φυσιγγαρα το gm3 fast της nsi.. για άλλη μια μέρα με άφησε άφωνο το καλητερο 32 αρι που έχω ρίξει ever με διαφορά
Με νότια 13 βαθμούς υγρασια 90% και θέριζε με ξερό καιρό το ίδιο.. τι άλλο να ζητήσεις από ένα φυσηγγι
Και ποιο 32αρι της nobel δεν ειναι καλο θα πω εγω?
 
Εγώ θα το ξαναπώ!!!!!τι φυσιγγαρα το gm3 fast της nsi.. για άλλη μια μέρα με άφησε άφωνο το καλητερο 32 αρι που έχω ρίξει ever με διαφορά
Με νότια 13 βαθμούς υγρασια 90% και θέριζε με ξερό καιρό το ίδιο.. τι άλλο να ζητήσεις από ένα φυσηγγι
Και ποιο 32αρι της nobel δεν ειναι καλο θα πω εγω?
Την Κυριακή είχα μαζί, s4,gm3 και formoula(33gr) , τελικά έριξα τα τρίτα, υπέροχα όλα τους
 
Και ποιο 32αρι της nobel δεν ειναι καλο θα πω εγω?
Ναι είναι λίγο βαριά για κρύες περιοχές με υγρασια όπως ο τοπος μου .. το επόμενο που θα δοκιμάσω είναι το 28αρι uno prima η τιμη στα 7€ με τραβάει περισσότερο!!!!!
 
Και ποιο 32αρι της nobel δεν ειναι καλο θα πω εγω?
Την nsi γενικότερα απο παλιά την εμπιστεύομαι και την δουλεύω. Αλλά οι τελευταίες της παρτίδες στα χοντρά της νούμερα και σειρές, όπως percorso, super caccia και palombe πολλές αστοχίες. Κάτι percorso που πήρα πρόσφατα στο παλιό κουτί, έχουν ένα κλείσιμο για κλάματα, το αστεροειδές κλείσιμο δεν είναι επίπεδο σε οριζόντια γραμμή, αλλά κυρτό προς τα μέσα, κωνικό δηλαδή σαν να είναι λάθος στημένο
Θα επανέλθω με φωτό το απόγευμα
 
Την nsi γενικότερα απο παλιά την εμπιστεύομαι και την δουλεύω. Αλλά οι τελευταίες της παρτίδες στα χοντρά της νούμερα και σειρές, όπως percorso, super caccia και palombe πολλές αστοχίες. Κάτι percorso που πήρα πρόσφατα στο παλιό κουτί, έχουν ένα κλείσιμο για κλάματα, το αστεροειδές κλείσιμο δεν είναι επίπεδο σε οριζόντια γραμμή, αλλά κυρτό προς τα μέσα, κωνικό δηλαδή σαν να είναι λάθος στημένο
Θα επανέλθω με φωτό το απόγευμα
Σε αυτό που βγάζω το καπέλο της NSI είναι το speed. Φυσιγγαρα.
 
Εγώ θα το ξαναπώ!!!!!τι φυσιγγαρα το gm3 fast της nsi.. για άλλη μια μέρα με άφησε άφωνο το καλητερο 32 αρι που έχω ρίξει ever με διαφορά
Με νότια 13 βαθμούς υγρασια 90% και θέριζε με ξερό καιρό το ίδιο.. τι άλλο να ζητήσεις από ένα φυσηγγι
Αφου σου αρέσει τόσο πολυ η γνώμη μου είναι να ξεκινήσεις σιγά σιγά να μαζευεις οσα περισσοτερα μπορείς γιατι η nsi δεν έχει μπέσα...
Απρόβλεπτα κ σε ανύποπτο χρόνο κάτι άλλο θα σκεφτεί....

Εδώ θα είμαστε (πρωτα ο θεος) κ θα δουμε κατά ποσο θα έχω πεσει έξω σε ότι είπα.....
 
Εγώ θα το ξαναπώ!!!!!τι φυσιγγαρα το gm3 fast της nsi.. για άλλη μια μέρα με άφησε άφωνο το καλητερο 32 αρι που έχω ρίξει ever με διαφορά
Με νότια 13 βαθμούς υγρασια 90% και θέριζε με ξερό καιρό το ίδιο.. τι άλλο να ζητήσεις από ένα φυσηγγι
Ηλία για το καινούργιο μιλάς με τον συγκεντρωτήρα αποσπώμενου πάτου;
 
Εγώ θα το ξαναπώ!!!!!τι φυσιγγαρα το gm3 fast της nsi.. για άλλη μια μέρα με άφησε άφωνο το καλητερο 32 αρι που έχω ρίξει ever με διαφορά
Με νότια 13 βαθμούς υγρασια 90% και θέριζε με ξερό καιρό το ίδιο.. τι άλλο να ζητήσεις από ένα φυσηγγι
Τι τουφεκουσες παλι??? Πεστα ολα!!!!
 
Αφου σου αρέσει τόσο πολυ η γνώμη μου είναι να ξεκινήσεις σιγά σιγά να μαζευεις οσα περισσοτερα μπορείς γιατι η nsi δεν έχει μπέσα...
Απρόβλεπτα κ σε ανύποπτο χρόνο κάτι άλλο θα σκεφτεί....

Εδώ θα είμαστε (πρωτα ο θεος) κ θα δουμε κατά ποσο θα έχω πεσει έξω σε ότι είπα.....
Συμφωνο μαζεύω όσα μπορώ Τάσο!!!! Όσο για της αλλαγές ξέρεις κανένα εμπορικό η ακόμα και πυρητιδα να μην έχει αλλάξει !!!!! Εδώ αγοράζεις πυρητιδα για ιδιογωμοση και από λοτ σε λοτ είναι η μέρα με την νύχτα..,, όταν βρεις κάτι και σου αρεση περνεις όσα μπορείς
 
Όσο για της αλλαγές ξέρεις κανένα εμπορικό η ακόμα και πυρητιδα να μην έχει αλλάξει !!!!!
Κατηγορηματικά όχι!!

Αλλά πιστεψε με ότι είναι ο μοναδικος κατασκευαστής φυσιγγιων που δεν μπορώ να καταλάβω μέσα απο τις κινήσεις που βλεπω τι ακριβώς προσπαθεί να πετυχει...

Όλα αυτά από ένα σημείο κ μετα γιατί κάποτε είχε σταθερότητα και...σοβαροτητα...
 
Κατηγορηματικά όχι!!

Αλλά πιστεψε με ότι είναι ο μοναδικος κατασκευαστής φυσιγγιων που δεν μπορώ να καταλάβω μέσα απο τις κινήσεις που βλεπω τι ακριβώς προσπαθεί να πετυχει...

Όλα αυτά από ένα σημείο κ μετα γιατί κάποτε είχε σταθερότητα και...σοβαροτητα...
Τάσο φυσηγγια της nsi δεν είχα ξαναπάρει ποτέ λόγο ότι τα έβρισκα πολύ ακριβά… και γενικά με εμπορικα δεν είχα ασχοληθεί πολύ ..( φετος είναι η πρώτη φορά και αυτό λόγο κόστους της ιδιογωμοσης και ότι δεν βρίσκονται πλέον πυρητιδες που γουστάριζα) και τα σιπε που πυρά και τα 206 και τα gm3 είναι πολύ καλοφτιαγμένα φυσηγγια χωρίς τσιγκουνιές στην πυρητιδα και πολύ αποτελεσματικά και το κόστος τους εξερετικα καλό …. Και τα 3 αυτά φυσηγγια που γράφω είναι για θερμοκρασίες από 15 βαφμους και κατο δεν είναι φυσηγγια για ζεστές η καλοκαίρι .., τωρα μπορι να που πει κάποιος γιατί δεν περνεις ελληνικά και το καταλαβαίνω αυτό αφού δεν έχουν να ζηλέψουν τίποτα από τα ξένα σύμφωνα με τα λεγόμενα πολλων παιδιών που δεν αμφισβητώ καθολου…. Εδώ που είμαι ελληνικά δεν υπάρχουν εκτός από λαμπρο με κόστος 10++ € αυτά λεφτά δεν το δίνω …ποσοτητα να κάνω παραγκελεια δεν ξαναπερνω γιατί έχω κάψει την γούνα μου …χωρίς δοκιμή φυσηγγι σε μεγάλες ποσότητες απλος δεν και ας λένε όλλοι τα καλητερα
 
Last edited:
και τα σιπε που πυρά και τα 206 και τα gm3 είναι πολύ καλοφτιαγμένα φυσηγγια χωρίς τσιγκουνιές στην πυρητιδα και πολύ αποτελεσματικά και το κόστος τους εξερετικα καλό …. Και τα 3 αυτά φυσηγγια που γράφω είναι για θερμοκρασίες από 15 βαφμους και κατο δεν είναι φυσηγγια για ζεστές η καλοκαίρι ..,
Ποτέ δεν εχω πει κάποιο φυσιγγι "κακο" θα πω απλά οτι δεν μου άρεσε η δεν μου ταίριαξε..
Γιατί είμαι σίγουρος πως κάποιος άλλος με το ίδιο φυσιγγι κάνει θραύση.......


Το 206 δεν το εχω ρίξει...
Για τα άλλα δυο τα έχουμε ξαναπεί(κραταω επιφυλαξη για τα τωρινά) ...

Τι κακό είχαν τα παλια sipe κ tordo που δουλευαν σε ένα μεγάλο φάσμα καιρικών συνθηκών χειμώνα κ καλοκαίρι κ ξαφνικά αποφάσισε να τα "σφίξει" λες κ δεν πηγαιναν καλά η δεν ήταν ευχαριστημένοι απο τις πωλησεις?
Είχες δυο μαλακά φυσιγγια κ μετά σου έφευγε το οπλο από τα χέρια...
Έγιναν κ ποιο "βροντερά"....


Και να ήταν μόνο αυτό δεν με πειραζε....
Αλλά η συμπεριφορά της κ σε αλλα φυσιγγια μου έδειξε πως κάτι ψάχνει χωρίς να ξέρει τι.....
Οποιος παρακολουθει από χρόνια κ με προσοχή όλα τα φυσίγγια της είμαι σίγουρος πως θα συμφωνήσει.....
τωρα μπορι να που πει κάποιος γιατί δεν περνεις ελληνικά και το καταλαβαίνω αυτό αφού δεν έχουν να ζηλέψουν τίποτα από τα ξένα σύμφωνα με τα λεγόμενα πολλων παιδιών που δεν αμφισβητώ καθολου…. Εδώ που είμαι ελληνικά δεν υπάρχουν εκτός από λαμπρο με κόστος 10++ € αυτά λεφτά δεν το δίνω …ποσοτητα να κάνω παραγκελεια δεν ξαναπερνω γιατί έχω κάψει την γούνα μου …χωρίς δοκιμή φυσηγγι σε μεγάλες ποσότητες απλος δεν και ας λένε όλλοι τα καλητερα
Παίρνε ότι θες κ δεν σου λέει κανείς τίποτα γιατί η κοροϊδία είναι σε όλο της το μεγαλείο.....

Τον Ρουμελιώτη τον σταματησες?
 
Ποτέ δεν εχω πει κάποιο φυσιγγι "κακο" θα πω απλά οτι δεν μου άρεσε η δεν μου ταίριαξε..
Γιατί είμαι σίγουρος πως κάποιος άλλος με το ίδιο φυσιγγι κάνει θραύση.......


Το 206 δεν το εχω ρίξει...
Για τα άλλα δυο τα έχουμε ξαναπεί(κραταω επιφυλαξη για τα τωρινά) ...

Τι κακό είχαν τα παλια sipe κ tordo που δουλευαν σε ένα μεγάλο φάσμα καιρικών συνθηκών χειμώνα κ καλοκαίρι κ ξαφνικά αποφάσισε να τα "σφίξει" λες κ δεν πηγαιναν καλά η δεν ήταν ευχαριστημένοι απο τις πωλησεις?
Είχες δυο μαλακά φυσιγγια κ μετά σου έφευγε το οπλο από τα χέρια...
Έγιναν κ ποιο "βροντερά"....


Και να ήταν μόνο αυτό δεν με πειραζε....
Αλλά η συμπεριφορά της κ σε αλλα φυσιγγια μου έδειξε πως κάτι ψάχνει χωρίς να ξέρει τι.....
Οποιος παρακολουθει από χρόνια κ με προσοχή όλα τα φυσίγγια της είμαι σίγουρος πως θα συμφωνήσει.....

Παίρνε ότι θες κ δεν σου λέει κανείς τίποτα γιατί η κοροϊδία είναι σε όλο της το μεγαλείο.....

Τον Ρουμελιώτη τον σταματησες?
Βρηκα αυτό που έψαχνα Τάσο δεν ψάχνομαι άλλο. Ρουμελιωτη εχω χρόνια να Πάρο
 
Την nsi γενικότερα απο παλιά την εμπιστεύομαι και την δουλεύω. Αλλά οι τελευταίες της παρτίδες στα χοντρά της νούμερα και σειρές, όπως percorso, super caccia και palombe πολλές αστοχίες. Κάτι percorso που πήρα πρόσφατα στο παλιό κουτί, έχουν ένα κλείσιμο για κλάματα, το αστεροειδές κλείσιμο δεν είναι επίπεδο σε οριζόντια γραμμή, αλλά κυρτό προς τα μέσα, κωνικό δηλαδή σαν να είναι λάθος στημένο
Θα επανέλθω με φωτό το απόγευμα
Η διαφορα στα παλιά με τα νέα percorso
Με τον χρυσό κάλυκα αριστερά το παλιο ,με τον ασημένιο δεξιά το νεότερο
IMG_7139.jpeg
IMG_7138.jpeg
 
Back
Top