Φυσίγγια για Τσίχλες

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Αυτά τα euromix τι απογοήτευση είναι.....πήγα για δεντροτσιχλες Ελικώνα την Κυριακή και τις άφησα χωρίς πούπουλα...κρίμα θα κρυώνουν ..όσο για τα φυσίγγια θα μεινουν για το Πάσχα..
Αποκλείεται!Δεν είσαι κέντρο.Φυσιγγαρες είναι!
 
Τα rio 32 gr τα έχει δουλέψει κανείς ολόκληρη τη σεζόν να μας πει τι (πουλιά) πιάνουν;
Αυτά τα ερωτηματα πάντοτε δίνουν απαντήσεις χωρίς σιγουριά...
Δυστηχως δεν μπορουμε να ξέρουμε η να μαντέψουμε ποιο φυσιγγι θα βολέψει η όχι τον καθενα μας...

Για εμενα κ κατά τα δικες μου "δοκιμασίες" στον κυνηγοτοπο ήταν ένα φυσιγγι που μου εδινε καλά αποτελέσματα καθε εποχή κ οπότε κ αν το επέλεγα......
Και μέσα απο τα διάφορα σφαξιματα που εχω κανει(τα είχα ανεβάσει στο φόρουμ) που αφορούσαν παλιες κ νεότερες εκδόσεις μου έδειξαν ότι υπήρχε σταθερότητα(τελευταια φορα που τα πηρα ηταν το '19).....

Φέτος εριξα για πρωτη φορα τα 30γρ (που έφεραν συγκεντρωτηρα z2m αντί maxam) κ με άφησαν πολυ ευχαριστημενο...

Μια δοκιμή θα σε πείσει η όχι.....
Αυτό είναι κάτι που θα το λέω για κάθε φυσιγγι προέρχεται από την γειτονιά μας είτε από την Αμερική..........
 
Αυτά τα euromix τι απογοήτευση είναι.....πήγα για δεντροτσιχλες Ελικώνα την Κυριακή και τις άφησα χωρίς πούπουλα...κρίμα θα κρυώνουν ..όσο για τα φυσίγγια θα μεινουν για το Πάσχα..
Στα μπασιματα δεν τα έριχνες αυτά?
 
Αυτά τα euromix τι απογοήτευση είναι.....πήγα για δεντροτσιχλες Ελικώνα την Κυριακή και τις άφησα χωρίς πούπουλα...κρίμα θα κρυώνουν ..όσο για τα φυσίγγια θα μεινουν για το Πάσχα..
Πεφτω απο τα συννεφα του πλανητη Αφροδιτη και φτανω μεχρι την κοκκινη κηλιδα της καταιγιδας του πλανητη Δια με αυτο που εγραψες. ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!!!
 
Αυτά τα euromix τι απογοήτευση είναι.....πήγα για δεντροτσιχλες Ελικώνα την Κυριακή και τις άφησα χωρίς πούπουλα...κρίμα θα κρυώνουν ..όσο για τα φυσίγγια θα μεινουν για το Πάσχα..
Και ομως καποτε χρονια πριν το 9/10 τις κατεβαζε τις χοντρες απο παντου. Αλλοι εριχναν condor 7αρια και εμεις ευρωμικτες και επεφταν σωρηδον. Μετα οπως τον λεει ο @Alex37 ο σαλεπιτζης τους αλλαξε τον αδοξαστο....
 
Last edited:
Και ομως καποτε χρονια πριν το 9/10 τις κατεβαζε τις χοντρες απο παντου. Αλλοι εριχνα condor 7αρια και εμεις ευρωμικτες και επεφταν σωρηδον. Μετα οπως τον λεει ο @Alex37 ο σαλεπιτζης τους αλλαξε τον αδοξαστο....
Κάποτε παλιά στο Τέξας...ισχύει και το υπογράφω.Τωρα κάνουν overkill που λέει και το ξεφτέρι,πεθαίνουν 3-4 μήνες μετά από επιπλοκές.
 
Κάποτε παλιά στο Τέξας...ισχύει και το υπογράφω.Τωρα κάνουν overkill που λέει και το ξεφτέρι,πεθαίνουν 3-4 μήνες μετά από επιπλοκές.
Τι overkill μου λες αδερφε? Ριχνεις , σταματαει η τσιχλα και γυρναει σου δειχνει τα κακαλα της και σου λεει περιπαικτικα μου τα γαργαλησες ρε μλκα....
 
Back
Top