Φυσίγγια για Τσίχλες

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
πεστα για το άριστον γιατί σε όποιον το λέω μου λέει πως το έριχνα που ήτανε λέει πολύ δυνατό.
Ήταν..
Αλλα αυτό δεν σημαίνει πως ήταν κ αναποτελεσματικό....
για μένα μέχρι που το πήδηξε ήτανε το καλύτερο τσιχλοφυσιγγο από τοτε που το γέμιζε με c7 και μετά g3000
Το γνώριζα (και) για την c7 αλλά δεν έτυχε να εχω τέτοια παρτιδα....

Και επειδή προκειται για ένα "ιστορικό"(ας το πουμε έτσι) φυσίγγι αξίζει να δουμε κ τι περιειχε πριν 25χρ...

IMG_20231201_123935.jpg
 
Το θέμα είναι να είναι καλύτερο αφού τον αλλάξανε γτ με τον gt θέριζε
Το βυσμα που έχει τωρα είναι κατά πολύ ανώτερο από gt και αλλά βύσματα της αγωρας μόνο τα αμερικανικά μπορούν να συγκριθούν μαζει του αν και αμφιβάλω και για αυτά
 
Ήταν..
Αλλα αυτό δεν σημαίνει πως ήταν κ αναποτελεσματικό....

Το γνώριζα (και) για την c7 αλλά δεν έτυχε να εχω τέτοια παρτιδα....

Και επειδή προκειται για ένα "ιστορικό"(ας το πουμε έτσι) φυσίγγι αξίζει να δουμε κ τι περιειχε πριν 25χρ...

View attachment 82991
Δεν είχαν τότε ακουιλα?!!
 
Το βυσμα που έχει τωρα είναι κατά πολύ ανώτερο από gt και αλλά βύσματα της αγωρας μόνο τα αμερικανικά μπορούν να συγκριθούν μαζει του αν και αμφιβάλω και για αυτά
Πιθανόν να είναι ένα από τα καλυτερα βυσματα για όσους θέλουν κλειστές τουφεκιές...
Σε αλλες περιπτωσεις δεν νομίζω να έχει καποια χρησιμοτητα...

Βασικά δεν μπορώ να καταλάβω κ που μπορεί να φανεί χρήσιμο μιλώντας για κυνήγι τσίχλας....
Σίγουρα βοηθάει τον κυνηγο εκείνο που κυνηγάει με ανοιχτά κ σταθερα τσοκ κ θέλει να σφίξει την τουφεκιά του σε ένα ενδεχόμενο καρτέρι.....
Δεν είχαν τότε ακουιλα?!!
Αquila (την παλια) είχαν τότε που έβαλα την φωτο..
Και τωρα προσφατα που λέει ο Κώστας...
Ενδιάμεσα δεν ξέρω..... Ίσως.....
 
Τάσο το τωρινό είναι με giovanni και 688;
Kαι τα δυο για giovanni μου φαίνονται όπως τα βλέπω εξωτερικα....


Δεν εχω ανοίξει κανένα κ δεν ξέρω..
Αυτό που ξέρω είναι πως μια μέρα που έκανε ένα μπασιματακι τα ευχαριστήθηκα ταυτόχρονα με τα Japan skeet(εναλλάξ να ξέρουμε κ τι μας γίνεται .yel. ) ....

Δεν εχω χρησιμοποιήσει τα προηγουμενα tordo αλλά δεν νομίζω να υπάρχουν διαφορές όπως τα βλέπω εξωτερικα,
Δεν μένει παρά να "αποκαλυφθούν" κ τα καψουλια...

Θα σου πω γιατί κ εγώ θέλω να δω από περιεργεια..
Πυρίτιδα η ίδια (D20 1,50 γρ)....
Ωραία σκάγια στην σωστή διάμετρο κ βάρος...

Η μόνη λεπτομέρεια είναι στην φουστα του συγκεντρωτηρα στα "νέα" φυσιγγια με τον επινικελωμενο..

Αριστερά τα καινουργια....
IMG_20231201_152608.jpgIMG_20231201_152403.jpg
 
Σήμερα έγινε συστηματικη χρήση των ideal, πραγματικά μου άρεσε πάρα πολύ, μου φάνηκε λίγο πιο γρήγορο και άμεσο από το derby. Υποθέτω οτι θα αποδίδει κ σε πιο κρύο καιρό, πάντως σήμερα με νότια κ 20 βαθμούς ότι βρήκε το άφησε ξερό.
Δυστυχώς με τον καρδαρα που επικοινώνησα μου είπε ότι του εξαντλήθηκαν.
 
Back
Top