Φυσίγγια για Τσίχλες

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Ο καφες στο απογευματινο και η ψυχοθεραπεια που προσφερει δυσκολα κοβονται. Δεν με νοιαζει και ας μην ριξω ουτε τουφεκια αρκει να παω. Πλεον δυσκολα καθε μερα αλλα 3 φορες σιγουρα την εβδομαδα. Και παντα μακρια απο σημεια που μαζευουν πολυ κοσμο. Να ηρεμησουμε παμε , οχι να μας τα κανουν τσουρεκια!
Με την ακρίβεια,γρήγορους ρυθμούς, απελπισμένος ο κόσμος και αν πας σε κσρτέρι με πολλούς βλέπω να γίνεται ρινγκ.Οπότε μόνος, να τα βρίσκεις και ήρεμα!!!
 
Καλά κάνουν μιτσο και στοκάρουν τώρα δεν γίνεται να περνεις τον Οκτώβριο 9,5/10€ τα 32 γρ εμείς που πάμε σχεδον κάθε μέρα απογευματινά είναι μεγάλος λογαριασμός
Πηγα σε γνωστο μαγαζατορα (Κυπρο) και τον ρωτησα ποσο εχουν παει οι τιμες και η απαντηση του ηταν γιατι αγχωνεσαι; αντε μου λεει κι ανεβουν μισο ευρω και απο 9 πανε 9.5 πεντε κουτες να ριξεις στο συνολο θα ξοδεψεις 25 ευρω περισσοτερα.Το θεμα δεν ειναι τα 25 ευρω αλλα πριν 3 χρονια ηταν στα 6 ευρω αρα οι 5 κουτες ειναι 165 ευρω πιο ακριβες.Απλα πρεπει να το χωνεψουμε οτι επιστροφη δεν υπαρχει.
 
Πηγα σε γνωστο μαγαζατορα (Κυπρο) και τον ρωτησα ποσο εχουν παει οι τιμες και η απαντηση του ηταν γιατι αγχωνεσαι; αντε μου λεει κι ανεβουν μισο ευρω και απο 9 πανε 9.5 πεντε κουτες να ριξεις στο συνολο θα ξοδεψεις 25 ευρω περισσοτερα.Το θεμα δεν ειναι τα 25 ευρω αλλα πριν 3 χρονια ηταν στα 6 ευρω αρα οι 5 κουτες ειναι 165 ευρω πιο ακριβες.Απλα πρεπει να το χωνεψουμε οτι επιστροφη δεν υπαρχει.
Παραπανω θα βαλουν
Οπως και περσυ και πρόπερσυ
Οσο στοκ παλιο εχουν που εχουν αρκετο θα αλλαξει η τιμη και θα μπει η νεα απο πανω
Οπως τα ροτβαιλ πχ που ειχαν 11 ευρω μπηκε απο πανω νεα τιμη 13 και περσυ μπηκε νεα τιμη 15 η κασετινα των 10 φυσιγγιων
Ενω νεες παραλαβες φυσιγγιων δεν εγιναν τα δυο αυτα χρονια

Στις καινουργιες παραλαβες θα μπει επισης αυξηση

Ομως δεν ειναι μισο ευρω η αυξηση οταν εχεις στοκ που το πηρες πολυ πιο φτηνα και το πουλας με τις νεες τιμες

Δεν γινεται το λαμπρο κιτρινο να ειχε περσυ 22 ευρω το κουτακι!!!
Φετος ποσο θα παει;
25;
Ενα ευρω το φυσιγγι;

Εμενα με εξοργιζει οτι δεν υπαρχει κανενας ελεγχος!
Ο καθε ενας οσο θελει πουλαει με την καραμελα των αυξησεων στο στομα
 
Παραπανω θα βαλουν
Οπως και περσυ και πρόπερσυ
Οσο στοκ παλιο εχουν που εχουν αρκετο θα αλλαξει η τιμη και θα μπει η νεα απο πανω
Οπως τα ροτβαιλ πχ που ειχαν 11 ευρω μπηκε απο πανω νεα τιμη 13 και περσυ μπηκε νεα τιμη 15 η κασετινα των 10 φυσιγγιων
Ενω νεες παραλαβες φυσιγγιων δεν εγιναν τα δυο αυτα χρονια

Στις καινουργιες παραλαβες θα μπει επισης αυξηση

Ομως δεν ειναι μισο ευρω η αυξηση οταν εχεις στοκ που το πηρες πολυ πιο φτηνα και το πουλας με τις νεες τιμες

Δεν γινεται το λαμπρο κιτρινο να ειχε περσυ 22 ευρω το κουτακι!!!
Φετος ποσο θα παει;
25;
Ενα ευρω το φυσιγγι;

Εμενα με εξοργιζει οτι δεν υπαρχει κανενας ελεγχος!
Ο καθε ενας οσο θελει πουλαει με την καραμελα των αυξησεων στο στομα
Ζούμε την εποχή της ελεύθερης αγοράς και του ανταγωνισμού ο οποίος διαμορφώνει τις τιμές προς όφελος των καταναλωτών. :rolleyes:
Προς ποια κατεύθυνση να φτύσω δεν ξέρω!
 
Πηγα σε γνωστο μαγαζατορα (Κυπρο) και τον ρωτησα ποσο εχουν παει οι τιμες και η απαντηση του ηταν γιατι αγχωνεσαι; αντε μου λεει κι ανεβουν μισο ευρω και απο 9 πανε 9.5 πεντε κουτες να ριξεις στο συνολο θα ξοδεψεις 25 ευρω περισσοτερα.Το θεμα δεν ειναι τα 25 ευρω αλλα πριν 3 χρονια ηταν στα 6 ευρω αρα οι 5 κουτες ειναι 165 ευρω πιο ακριβες.Απλα πρεπει να το χωνεψουμε οτι επιστροφη δεν υπαρχει.
''To ποτάμι δε γυρίζει πίσω!''. Το είπε ο Ανδρέας Παπανδρέου στα πρώτα χρόνια της παντοδυναμίας του....think.
 
Προφανώς λόγω d20 δε μου έκατσε καθόλου. Ποτέ μου δε γουσταρα αυτή τη πυρίτιδα...
 
Προφανώς λόγω d20 δε μου έκατσε καθόλου. Ποτέ μου δε γουσταρα αυτή τη πυρίτιδα...
Με τις καψες που εχετε επρεπε να σου αρεσει αυτη Μανο
Τα καλυτερα μας τοπικά φυσιγγια για ζεστες στα 30 γρ εδω ειναι με αυτην στημενα
 
Να πηγαίνετε μέρα παρά μέρα... 😁
Ποια μέρα παρά μέρα, εδώ κόψαμε και τα πρωινά.. 30 μέρες κάθε χρόνο,κάθε μέρα ήμουν εκεί .πέρσι έκανα 5-6 εξόδους σε πρωινό πέρασμα , 2 απογευματινα και 3 περπάτημα όλη τη σεζόν ( για τσίχλες μιλάω).. δε βγαίνει δυστυχώς το πράγμα,όλα είναι πανάκριβα και εγώ που έχω και σκύλους και πάω πέρδικα δε μπορώ να ανταπεξέλθω σε όλα αυτά. Και είμαι και τυχερός γιατί τα περάσματα είναι στο ένα τέταρτο -20 λεπτά από το σπίτι μου...που να έπρεπε να κάνω και χιλιόμετρα ή να είχα οικογένεια να θρέψω..
 
Με τις καψες που εχετε επρεπε να σου αρεσει αυτη Μανο
Τα καλυτερα μας τοπικά φυσιγγια για ζεστες στα 30 γρ εδω ειναι με αυτην στημενα
Ξέρεις κάνα 36αρι γεμισμένο με αυτή;; Όσα τσιχλοφυσεκα έχω χρησιμοποιήσει με αυτή ηταν μάπα..
 
Με τις καψες που εχετε επρεπε να σου αρεσει αυτη Μανο
Τα καλυτερα μας τοπικά φυσιγγια για ζεστες στα 30 γρ εδω ειναι με αυτην στημενα
Βέβαια για είμαι ειλικρινής τα χρησιμοποιούσα σε οκτωβριδες της προκοπής με κρύα και μποφορια και βροχές...όχι τους τωρινούς με 25-30 βαθμούς και κάργα ήλιο και νοτιαδουρα
 
Back
Top