Φυσίγγια για Τσίχλες

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Δεν είναι αυτό το θέμα να μαλακωσω το ελατήριο το οποίο δεν έχει αλαχθει ποτέ γιατί μετά θα μπισταει τα palombe nci στις φάσες.Αν δε κάνω λάθος ο Κιργιας το δίνει το 30 Άρι με 550 bar max ελαφρύ για 30 γρ το εργαλείο μου θέλει 600 και πάνω εκεί δουλεύουν οι 3 κύλινδροι μόνο και κάνει σχέδια.
Σιγουρα θα μπισταει αλλα επειδη ειναι ευκολη η αλλαγη να βαζες κανα πεσμενο μεχρι τις φασσες να βλεπες τι κανει....Τι να σου κανω ,μου θελες και εσυ τρικυλινδρο...Kawasaki 750 "σαμουραι" τρικυλινδρο διχρονο....χαρος...
1743469_718604621494866_244237057_n-2.jpg
Ενταξει δεν εβγαινε ετσι τοτε,αυτο ειναι συγχρονη custom ανακατασκευη...
 
Δεν είναι αυτό το θέμα να μαλακωσω το ελατήριο το οποίο δεν έχει αλαχθει ποτέ γιατί μετά θα μπισταει τα palombe nci στις φάσες.Αν δε κάνω λάθος ο Κιργιας το δίνει το 30 Άρι με 550 bar max ελαφρύ για 30 γρ το εργαλείο μου θέλει 600 και πάνω εκεί δουλεύουν οι 3 κύλινδροι μόνο και κάνει σχέδια.
Γιάννη συγγνώμη αλλά αυτό μου θύμισε ένα διάλογο, από μια παλιά ελληνική ταινία του Βέγγου στο φαρμακείο 😆

-Γρήγορα! Γρήγορα, κύριε φαρμακοποιέ μου!
-Τι είναι ρε κυρά μου, τι τρέχει;
-Θα το χάσουμε το παλικάρι!
-Δηλαδή τι έχει το παλικάρι;
-Έχει πέσει μπρούμουτα! Δεν μπορεί να σαλέψει ούτε πόδια, ούτε χέρια, ούτε να ανοίξει τα μάτια του!
-Και παλικάρι το λες εσύ αυτό; Αμ, αν ήταν έτσι τα παλικάρια...
 
Στην πολη
Οταν το κανουν ακτιβιστες ομως τον κανεις και μαγκα και πλουσιο
Θα προβαλει την εικονα του κυνηγου αξεστου βιαιου ανθρωπου με το μεσαιο δακτυλο και ετοιμο για καυγα

Αυτα εχουν συνεβει δεν τα λεω ετσι

Η παρενοχληση κυνηγων κατα την νομιμη δραστηριοτητα του κυνηγιου εχει ηδη ποινικοποιηθει στο εξωτερικο
Σε εμας εχει μπει σχετικο νομοσχεδιο
Εκει δεν ξερω

Αν εκαναν καλα που το βαρεσαν η οχι δεν θα το συζητησω

Ισως απλα να βρεθηκε στην πορεια απο καποιο πουλι το ντροουν, δεν φταινε οι κυνηγοι……

Τοσο τοπο να το πεταξει ειχε τι γυρευε πανω απο τα καρτερια την ωρα κυνηγιου ακριβως πανω απ την κεφαλα τους……

Δηλαδη αμα παω και κατσω στην μεση του δρομου χωρις να κοιταξω αριστερα δεξια και να παρω τα μετρα μου και με πατησει το αυτοκινητο δεν φταιω;

Εγω μπηκα στην πορεια του
Μα που ξέρει ο άλλος ότι είμαι κυνηγός μέσα στη πόλη; Με τζιν ,φούτερ και αθλητικό παπούτσι ήμουν τη μια φορά και την άλλη έπινα το καφέ μου στο μπαλκόνι απόγευμα..
Το βαρεσαν επίτηδες στο σκηνικό που είπα.. πέρασε από τόσα καρτερια και οι τουφεκιές που έπεσαν ήταν λες και μπαίνει κοπάδι φάσες στα 25 μέτρα ύψος.. πόλεμος στο τουφεκιδι έπεσε.
 
Την περιουσια του να την κανει βολτες μεσα στην περιουσια του αλλιως σε μερη που δεν υπαρχει ψυχη....οταν ενοχλησεις θα σε ενοχλησουν...κοινη λογικη θελει...
Και που ξέρω εγώ αν το έκανε επίτηδες να περάσει από όλα τα καρτερια ή αν ο άνθρωπος το αγόρασε και ήταν η πρώτη του φορά που ήθελε να το πετάξει και πήγε μακριά από την πόλη για να το δοκιμάσει..
Δεν είμαι υπέρ του, απλά πρέπει να σκεφτόμαστε το ότι ο άλλος έχει δώσει χρήματα και κάποιοι βάλθηκαν να το ρίξουν..
Δεν παίρνω το μέρος του αλλά δε θα σηκώσω και τουφέκι!
 
Έχετε παρατηρήσει ότι για το ίδιο φυσίγγι υπάρχει διαφορά στην απόδοση ανάλογα το νούμερο σκαγιών; Και δεν αναφέρομαι σε φυσίγγια που αλλάζουν πυρίτιδα ανάλογα το σκάγι. Ένα παράδειγμα είναι το euromix. Πού οφείλεται αυτό; Έχει να κάνει με το φυσίγγι ή τον κυνηγό;
 
Έχετε παρατηρήσει ότι για το ίδιο φυσίγγι υπάρχει διαφορά στην απόδοση ανάλογα το νούμερο σκαγιών; Και δεν αναφέρομαι σε φυσίγγια που αλλάζουν πυρίτιδα ανάλογα το σκάγι. Ένα παράδειγμα είναι το euromix. Πού οφείλεται αυτό; Έχει να κάνει με το φυσίγγι ή τον κυνηγό;
Πιο χοντρά σκάγια σημαίνει μεγαλύτερες μενουσες ταχύτητες, άρα ΣΧΕΤΙΚΆ μικρότερες προσκοπευσεις - πιο "γρήγορο" φυσίγγι. Εννοείται ότι μιλάμε για το ίδιο σεταπ. Βέβαια, πολλοί ιδιογομωτες υποστηρίζουν ότι ακόμα και το διαφορετικό νούμερο σκαγιων σημαίνει διαφορετικό σεταπ. Στον πίνακα ΊΣΩΣ έχουν κάποια διαφορά, της τάξης του 5-10%. Αλλά εφόσον δεν έχω κάνει τέτοια σύγκριση, το λέω με κάθε επιφύλαξη 😉
 
Έχετε παρατηρήσει ότι για το ίδιο φυσίγγι υπάρχει διαφορά στην απόδοση ανάλογα το νούμερο σκαγιών;
Προφανώς υπάρχει διαφορά.
Και δεν αναφέρομαι σε φυσίγγια που αλλάζουν πυρίτιδα ανάλογα το σκάγι. Ένα παράδειγμα είναι το euromix. Πού οφείλεται αυτό; Έχει να κάνει με το φυσίγγι ή τον κυνηγό;
Με το νούμερο σκαγιού.
 
Έχετε παρατηρήσει ότι για το ίδιο φυσίγγι υπάρχει διαφορά στην απόδοση ανάλογα το νούμερο σκαγιών; Και δεν αναφέρομαι σε φυσίγγια που αλλάζουν πυρίτιδα ανάλογα το σκάγι. Ένα παράδειγμα είναι το euromix. Πού οφείλεται αυτό; Έχει να κάνει με το φυσίγγι ή τον κυνηγό;
Με το ομορφόπαιδο τον κατασκευαστή.
 
Back
Top