Φυσίγγια για τρυγόνι

το 32 το εριξα και οντως κατι δεν παει καλα κλωτσαει και πολυ!
Το λαμπρο 32 ειναι το αγαπημενο μου αλλα με δικανο τον αυγουστο δεν... το 30αρι του παλι κλωτσαει αρκετα!
Με δικαννο το εριχνα και το λακτισμα ηταν πραγματικα αδιαφορο!
 
Το ναβαρο ποιο ελαφρυ σιγουρα απο το τορντο. Σε 30αρι. Δεν θα ελεγα οτι ειναι παρα πολυωελαφρυ. Στο κρυο ναι και εχω ριξει πολλα κουτια. Θελει λιγο ψυχρα. Ποιο ελαφρυ το bp mb light 30gr. Αν βρεις φτηνα παντως το ναβαρο παρτο.
 
Το ναβαρο ποιο ελαφρυ σιγουρα απο το τορντο. Σε 30αρι. Δεν θα ελεγα οτι ειναι παρα πολυωελαφρυ. Στο κρυο ναι και εχω ριξει πολλα κουτια. Θελει λιγο ψυχρα. Ποιο ελαφρυ το bp mb light 30gr. Αν βρεις φτηνα παντως το ναβαρο παρτο.
5.50 με 6 ευρο περιπου, ακομα δεν εφερε φυσιγγια φετινα το μαγαζι που πηγαινω για να ξερω σιγουρα
 
Καλησπέρα παλικαρια!
Εκανα shopping therapy σημερα και πηρα και μερικα 8 και 9αρια bp light στα 30 gr. Τα πηρα για τσίχλες ποιο πολυ αλλα με τρωει να ριξω μερικα και στα τρυγονια με το δικαννο. Τα εριξε κανεις σας ποτέ; τα 405 μ/δευτ. Ειναι λιγα για το τρυγονι;;
 
τα 405 μ/δευτ. Ειναι λιγα για το τρυγονι;;
Αυτό μην σε απασχολεί.Ολα τα φυσίγγια έχουν ικανοποιητικές ταχύτητες ικανές να καταβάλλουν οποιοδήποτε θηραμα με το ανάλογο νούμερο σκαγιων.
Αλίμονο αν λέγαμε οτι η τσίχλα θέλει την τάδε ταχύτητα και ο λαγός θέλει την τάδε.
Εξάλλου ο κάθε κατασκευαστής μπορεί να γράφει οτι θέλει..
 
Αυτό μην σε απασχολεί.Ολα τα φυσίγγια έχουν ικανοποιητικές ταχύτητες ικανές να καταβάλλουν οποιοδήποτε θηραμα με το ανάλογο νούμερο σκαγιων.
Αλίμονο αν λέγαμε οτι η τσίχλα θέλει την τάδε ταχύτητα και ο λαγός θέλει την τάδε.
Εξάλλου ο κάθε κατασκευαστής μπορεί να γράφει οτι θέλει..
Συμφωνω σε ολα.Τασο Το ανεφερα μιας και απο οσο εχω ακουσει, το τρυγονι θελει γρηγορο φυσιγγι. Εννοειται οτι θέλει και προσκοπευση.
 
Καλησπέρα παλικαρια!
Εκανα shopping therapy σημερα και πηρα και μερικα 8 και 9αρια bp light στα 30 gr. Τα πηρα για τσίχλες ποιο πολυ αλλα με τρωει να ριξω μερικα και στα τρυγονια με το δικαννο. Τα εριξε κανεις σας ποτέ; τα 405 μ/δευτ. Ειναι λιγα για το τρυγονι;;
αποστολη ξερεις τι ελεγαν οι παλιοι?το αργο φυσιγγι σκοτωνει.μην σε απασχολουν οι ταχυτητες.οτι ειπε ο χρυσανθος προσπερνας πυροβολεις και κινηση του οπλου.
 
Το ανεφερα μιας και απο οσο εχω ακουσει, το τρυγονι θελει γρηγορο φυσιγγι.
Εδω λένε οτι η μπεκατσα θέλει γρήγορο φυσίγγι που τρώει την τουφεκια στα 10μ,Για το τρυγονι δεν θα έλεγαν.
Εγώ όλα αυτα τα ακούω σαν και πέρυσι που χιόνισε..
Δεν υπάρχει πουλί πετούμενο που να μην το προλαβαίνει κ το πιο αργό φυσιγγι..Γιατί απλά υπάρχει η προσκοπευση..
 
αποστολη ξερεις τι ελεγαν οι παλιοι?το αργο φυσιγγι σκοτωνει.μην σε απασχολουν οι ταχυτητες.οτι ειπε ο χρυσανθος προσπερνας πυροβολεις και κινηση του οπλου.
Τι εννοουσαν με αυτο; οτι ειναι ποιο συγκεντρωτικο κ σκοτωνει καλυτερα μηπως;
 
οχι.εννοουσαν οτι εχει καλυτεφη διατρηση και αρα ακαριαιο σκοτωμα γιατι το φυσιγγι με μεγαλη ταχυτητα στην ζεστη βελονιζει το πουλι και μπορει ενω ειναι σκοτωμενο να πεσει μετα απο 20 30 ακομα και 40 μετρα μπορει και παραπανω
 
οχι.εννοουσαν οτι εχει καλυτεφη διατρηση και αρα ακαριαιο σκοτωμα γιατι το φυσιγγι με μεγαλη ταχυτητα στην ζεστη βελονιζει το πουλι και μπορει ενω ειναι σκοτωμενο να πεσει μετα απο 20 30 ακομα και 40 μετρα μπορει και παραπανω
Πρωτη φορα το ακουω. Ισχυει το ιδιο και για το χειμωνα;
 
οχι.εννοουσαν οτι εχει καλυτεφη διατρηση και αρα ακαριαιο σκοτωμα γιατι το φυσιγγι με μεγαλη ταχυτητα στην ζεστη βελονιζει το πουλι και μπορει ενω ειναι σκοτωμενο να πεσει μετα απο 20 30 ακομα και 40 μετρα μπορει και παραπανω
Οι δυο βασικοι παραγοντες σε φυσιγγια που προκαλουν διαμπερη τραυματα ειναι οι πολυ υψηλες ταχυτητες και τα πολυ σκληρα σκαγια
 
Καλησπερα τρυγοναδες, πριν απο λιγο παρατηρησα οτι στα bp mb light 30 gr ΟΛΑ τα φυσιγγια ε ουν διαφυγη πυριτιδας(πολλοι κοκκοι σε καθε φυσιγγι), επηρρεαζεται η συγκεντρωση και η κατανομη απο αυτο το φαινομενο;
Ψιλοι στα αυτια μ μπήκανε...
 
Καλησπερα τρυγοναδες, πριν απο λιγο παρατηρησα οτι στα bp mb light 30 gr ΟΛΑ τα φυσιγγια ε ουν διαφυγη πυριτιδας(πολλοι κοκκοι σε καθε φυσιγγι), επηρρεαζεται η συγκεντρωση και η κατανομη απο αυτο το φαινομενο;
Ψιλοι στα αυτια μ μπήκανε...
Μην ανησυχείς το χα παρατηρήσει και γω στα 20αρια της ιδιας εταιρίας δεν πιστεύω να έχεις κάποιο θέμα.
 
Back
Top